Skocz do zawartości
navmy

Zalany telefon, ekran działa, jednak nic nie widać

Rekomendowane odpowiedzi

navmy

Witam

Mam nadzieję, że umieściłam wątek w odpowiednim dziale. 3 dni temu został zalany lg spirit, niestety, jakieś kilka godzin po został włączony - właściciel nie wiedział, że jest zalany. Po podłączeniu włączył się się, jednak zaraz wyłączył, przycinając dźwięk, następnego dnia po 24h w ryżu włączył się, ładował, i ekran reagował na dotyk. Natomiast po kolejnej dobie (dziś) dotyk już nie działał. Widać, że LCD działa, podświetla się w normalny sposób.

Jakiś ratunek? opłaca się jeszcze go trzymać w tym ryżu? Czyścić izopropanolem? - zależy mi głównie na skuteczności.

Ekran po włączeniu wygląda w następujący sposób: https://imgur.com/a/kO7uI

Zaznaczyłam strzałką rzecz, która pojawiła się dzisiaj. Nie wiem czy ma to jakiś wpływ, ale w tamtym miejscu LCD widocznie się już nie podświetla.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lysolus

@navmy Jak na moje gra nie warta świeczki. Lepiej kupić nowy, ale jeśli już chcesz to na pewno nie trzymać w ryżu. Wyczyścić izopropanolem (jeśli masz) i później kąpiel płyty głównej w wanience ultradźwiękowej elektro coś tam - nie pamiętam dokładnej nazwy, pewnie elektronicy wiedzą. Wyświetlacz raczej do wymiany. Ale jak pisałem na początku - nie opłaca się ratować topielca.

Edytowane przez Lysolus
    poprawa nazwy wanienki
    • Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    navmy

Dziwię się, że do wymiany, ponieważ pod normalnym kątem ma normalne kolory - miałam już kilkanaście wylanych matryc. Jutro telefon rozkręcę i zobacze jak wygląda stan pinów od LCD, jeśli z nimi będzie wszystko okej, to dalej kombinować nie będę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi