Skocz do zawartości

Wykryliśmy, że używasz AdBlocka  :emo_im_sad:

Proszę, dodaj nas do wyjątków:) Wyświetlamy jedynie ładne, idealnie dopasowane reklamy - żadnych wyskakujących okienek czy wideo! Reklamy to jedyne źródło utrzymania naszej społeczności.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się jak to zrobić. Dziękujemy!

Dobrze znasz WordPressa? Czytaj więcej.. ×
sebishi

Moto Z2 Play - Dyskusja ogólna, wrażenia, opinie

Rekomendowane odpowiedzi

sebishi

Widze ze nie ma tematu o tym telefonie. Ja posiadam go od 4 dni i jest zadowolony. Ekran jest fajny, jasny, amoled nie to co w samsungach ale wyglada dobrze, wydajnosc bardzo dobra, gierki smigaja az milo, aparat jest jak dla mnie bardzo dobry, bateria wytrzyma do poltorej dnia puki co.

Wysłane z mojego Moto Z2 Play przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez adagio
    Doprecyzowałem tytuł wątku, aby był bardziej czytelny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja również testuję ten model od 4 dni i mam podobne odczucia. Bateria trzymała nawet 2 dni, przy czym telefon był dość intensywnie używany (internet, gmeranie w ustawieniach). Mam jednak wątpliwości co do funkcji "always on display". To fajnie że można sprawdzić szybko powiadomienia, godzinę, stan baterii itp. ale moim zdaniem telefon wybudza się zbyt często i jest nadwrażliwy na bodźce z otoczenia. Wystarczy jakikolwiek ruch w pobliżu telefonu i już ekran błyska widgetem zegara. W samochodzie, przy wyłączonej nawigacji, włącza się co chwilę. - Irytujące a nie widzę żadnych ustawień, które mogłyby zmienić stan rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    piorab

Cieszę się, że pojawił się temat o tym telefonie. Jestem jego szczęśliwym posiadaczem od tygodnia. Wrażenia bardzo pozytywne. Zobaczymy jak będzie dalej.

Poison79 - też zauważyłem, że telefon "budzi się" po przesunięciu nad nim ręką. Mi to akurat się podoba, bo nie muszę naciskać przycisków aby go odblokować. Wydaje mi się, że można to wyłączyć w aplikacji MOTO, zakładka Ekran Moto.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

może ktoś potwierdzi czy też ma podobny problemy z bluetooth? słuchawki, głośniki inne telefony i komputer nawet waga się łączą ale jednak nie wszystko np: gimbal Smooth-Q , pulsometr, terminal płatniczy już nie. Nie wiem czy ten typ tak ma czy jednak męczyć serwis. Ustawienia wszelkie możliwe przeszukane , włączane, wyłączane nawet facet z infolinii był pod wrażeniem ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@piorab @poison79 W aplikacji Moto da się ustawić żeby nie reagował na ruch w pobliżu urządzenia (też mnie irytowało), ale jak się podniesie telefon to ekran i tak się odpala. Całkowicie tego active display chyba wyłączyć się nie da. To mój pierwszy telefon z takim ficzerem i trochę nie ogarniam na jakiej zasadzie to działa. Podobno w kieszeni to się nie włącza, ale jakoś nie mam przekonania. Ot choćby teraz telefon leży sobie na łóżku i przy każdym nawet lekkim wstrząsie się zapala (czyli ta sama sytuacja co w samochodzie u poison79).

Z innych rzeczy: czy to normalne, że przycisk power ma lekki luz? Przyciski up/down siedzą sztywniutko, a ten power tak trochę "lata".

Używacie jakichś plecków? Raz, że ten wystający obiektyw mnie trochę przeraża za każdym razem gdy kładę telefon na czymś twardym, a dwa jak dla mnie "goły" telefon jest średnio ergonomiczny. Myślałem żeby kupić tego moda z baterią, ale ceny średnio zachęcające.

Czy to na środku górnej krawędzi to jest dioda? Wygląda jak dioda, ale nie widziałe żeby się świeciła ani przy ładowaniu ani przy żadnej innej okazji.

Edytowane przez meelten
    przypomniało mi się

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    piorab

Tak, telefon faktycznie wybudza się przy byle ruchu przy nim. Nie zauważyłem, żeby wstrząsy go wybudzały, ale już przesunięcie nad nim ręką – nawet 10 cm – już tak. Wydaje mi się, że za to odpowiedzialna jest kamera, reagująca na zmiany w oświetleniu.

Używam etui tego: https://vegacom.eu/product-pol-78039-Pokrowiec-z-zapieciem-na-magnes-portfel-etui-czarne-do-MOTOROLA-MOTO-Z2-PLAY.html

i zauważyłem, że kiedy ekran jest przykryty, nie działa uruchamianie latarki przez podwójny obrót ręką.  Czyli można mieć nadzieję, że również gdy telefon jest w kieszeni, to się nie wybudza.

Wszystkie etui są fajne, tylko mają jedną podstawową wadę – do żadnego nie wsadzimy Motoroli wraz z moto modem. Zakupiłem w Rtv Euro Agd moda z baterią za 199,- zł, ale już wiem, że to trochę nietrafiony zakup, bo tego akurat moda nie można naładować niezależnie. Jest też taki do ładowania niezależnego, ale kosztuje 299,- i niestety posępiłem się na stówę. Mimo to jednak cały czas myślę o tym modzie z wejściem do ładowania, nawet w nim bateria większa…

Ładowanie wygląda tak, że niby ładują się równocześnie obie baterie / w telefonie i mod/ ale i tak najpierw zostaje naładowany telefon, a potem kończy się ładować mod. 

Więc teraz mam telefon w etui, ale jak zdycha bateria, to muszę wyjąć z etui i podpiąć moda. Co nie jest zbyt bezpieczne - kombinuję jeszcze, aby wyciąć z etui tę gumę osłaniającą i przykleić moda jakimś butaprenem.  Zastanawiam się tylko, czy mod „bateryjny” może być cały czas podpięty do telefonu?

Też zauważyłem tę diodę, raz przy jakiejś okazji nawet zaświeciła się /błysnęła/ na biało, ale nie jestem w stanie teraz sobie przypomnieć co to było.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

spokojnie nie wiem dokładnie jak to robi ale telefon nie wybudza się jak jest czegoś blisko w sensie zakryty, co do moda z baterią za 199 zł. też go kupiłem bo jest najcieńszy z tych bateryjnych i używam go po prostu jako plecki, bo te dedykowane  ozdobne w moto z play chyba osłaniają obiektyw ale niestety w moto z2 play już nie, sprawdzałem ten  srebrny dąb w sklepie, obiektyw wystaje odrobinę poza plecki ,  chyba te z ładowaniem bezprzewodowym są nieco grubsze,  ja mam podpięty powerpacka  cały czas w trybie oszczędnym i jest ok , ściągam tylko jak podpinam głośnik albo aparat, co do etui rzecz gustu , używam modsów i lubię wybudzanie kiwnięciem a nie puknięciem no i może motka nie jest dziełem sztuki ale brzydka nie jest, żeby ją zasłaniać ;-) ewentualnie szkło plus plecki i jest ok, co do diody to też zauważyłem biały błysk chyba w okolicach czujnika oświetlenia, co do powiadomień  ja zainstalowany mam reminder ze sklepu play ustawiony sam dźwięk na połączenia i wiadomości  i chyba nawet wolę niż diodę 

a  @piorab gdybyś zdecydował się na szkło z tej firmy z której wstawiłeś link to powiem tylko że odesłałem bo było słabo spasowane

Edytowane przez Robert Oczki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chodzi o szkło ochronne, to mam same dobre doświadczenia z hybrydowym szkłem flexible firmy 3mk (40 - 50 zł). Świetnie przylega do ekranu bo jest bardzo cienkie (0.2 mm). Niestety, w dalszym ciągu nie przygotowali wersji na MZ2P. Dlatego zdecydowałem się na rozwiązanie tymczasowe, które okazało się wcale nie najgorsze. Na alledrogo kupiłem szkło Hofi, ok 20 zł, grubość - niecałe 3 mm). Mogłoby być precyzyjniej docięte na górze (ekran w 80% odsłonięty od linii głośnika w górę ) i na dole (ekran odsłonięty od linii mikrofonu w dół) ale dobrze przywarło do ekranu i chyba już zostanie. Należy mieć na uwadze, że ze względu na obłe krawędzie ekranu motki, szkło pokryje tylko płaską część jego tafli.
    Jeśli chodzi o etui, to też zmartwił mnie ten duży i wystający obiektyw. Zdecydowałem się na pokrowiec Tudia, który wystaje ponad szkło obiektywu 1-2 mm, więc przynajmniej jak telefon leży na plecach to obiektyw się nie rysuje. Dyskusyjny może być wygląd etui, bo guma jest klasycznie ciemna a dodatkowa plastikowa nakładka wzmacniająca na plecy jest srebrna - nie każdemu musi się to podobać. Chroni jednak nieźle.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dnia 20.12.2017 o 20:21, piorab napisał:

i zauważyłem, że kiedy ekran jest przykryty, nie działa uruchamianie latarki przez podwójny obrót ręką.  Czyli można mieć nadzieję, że również gdy telefon jest w kieszeni, to się nie wybudza.

Latarki tak nie włączysz. Tak włączasz aparat. 

Latarkę odpalasz poprzez gest 'karateki'.

Mody za 199 to chyba te wszystkie powystawowe?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    piorab
    23 minuty temu, maciej76 napisał:

Latarki tak nie włączysz. Tak włączasz aparat. 

Latarkę odpalasz poprzez gest 'karateki'.

Mody za 199 to chyba te wszystkie powystawowe?

Tak, tak. Wiem. Niech będzie "gest karateki" - źle się wyraziłem :) W takim razie: włączenie latarki "gestem karateki" nie działa gdy telefon jest w etui i ma zakryty ekran :)

Mod za 199,- był oryginalnie zapakowany z plombami - więc trudno powiedzieć, czy powystawowy, zwłaszcza, że w sklepach ich nie ma, idą zawsze z magazynu około 3 dni. Zresztą, teraz ich już nie ma w tej cenie w rtv-euro-agd, są już tylko po 299,- Co gorsza, zniknął też ten z większą baterią :( 

Edytowane przez piorab

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi