Skocz do zawartości
Lord Dagoth

tutorial Debrandowanie Samsung Note8. Poradnik jak wgrać czysty polski rom XEO

Rekomendowane odpowiedzi

Ament

Czy to model na jedna SIM czy Duos - nie ma to zadnego znaczenia bo oprogramowanie jest takie same dla obu wersji tzn. jest jedna wersja. Po prostu w wersji na jedna karte pewne rzeczy jak np. menadzer kart nie sa aktywowane. Tak bylo zawsze ze wszystkimi telefonami Samsunga w wersji Duos.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z tego co wiem pasma są jednakowe i obsługiwane zarówno przez jeden i drugi model. Ale nie pójdzie ze względu na procesor i grafikę. Tyle w temacie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szkoda.... czyli amba z XEO...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dnia 29.11.2017 o 20:58, Ament napisał:

Czy to model na jedna SIM czy Duos - nie ma to zadnego znaczenia bo oprogramowanie jest takie same dla obu wersji tzn. jest jedna wersja. Po prostu w wersji na jedna karte pewne rzeczy jak np. menadzer kart nie sa aktywowane. Tak bylo zawsze ze wszystkimi telefonami Samsunga w wersji Duos.

Pozwolę się podpiąć pod temat.

Miałem Note8 z T-Mobile z jedna kartą, uszkodził mi się i skorzystałem z Guarda. Samsung przysłał mi telefon nowy z wgranym nr seryjnym i IMEI jaki był wcześniej - wiadomo. Jednak z małą różnicą. Tacka w nowym telefonie pozwala na umieszczenie 2 karty (w tym z T-Mobile nie dało rady) jednak telefon nie znajduje DualSima nie ma też żadnych funkcji w menu. Pytanie czy po wgraniu XEO jest opcja że odblokuje się Dual?? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mirku

Wydaje mi się że sama tacka jest na tyle uniwersalna, że ta z dualsim mogłaby spasować do wersji jednosimowej .... w związku z tym, może nadal masz tel z 1 sim tylko serwis tacke inną wrzucił? Taka moja luźna myśl .... masz na pleckach napis DUOS? Bo "opcje" dual sim, czyli menadżer kart sim itp. powinieneś mieć dostępne od strzała.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ament

@sliwa55  wydaje mi sie, ze masz wersje obslugujaca jeden sim + karta pamieci. To co pisalem wyzej to tylko fakt, ze nie ma podzialu na osobny soft dla tego samego modelu z 1-sim czy Dual/Duos. Soft jest jeden a jak wykryje, ze telefon to sprzetowo Dual/Duos to wtedy aktywuja sie programowo dodaktowe funkcje jak np. menadzer kart.

W przypadku Note 8 roznica pomiedzy wersja 1-sim a Duos jest stricte sprzetowa bo ten pierwszy ma na plycie wyprowadzenia do obslugi karty pamieci a drugi - do obslugi drugiej karty sim. Podejrzewam, ze po prostu wsadzili Ci tacke od Duosa (przypadkowo/celowo - nie wiem); ja w kazdym badz razie bym reklamowal taka naprawe bo jak masz teraz ewentualnie wsadzic karte pamieci? Watpie, zeby dali Ci Duosa ale w takim przypadku zeby to sprawdzic musialbys wgrac czysty XEO bo byc moze T-Mobile modyfikuje soft i blokuje albo usuwa czesc do obslugi dwoch kart sim.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mirku
    5 godzin temu, Ament napisał:

ja w kazdym badz razie bym reklamowal taka naprawe bo jak masz teraz ewentualnie wsadzic karte pamieci?

Normalnie na tacke .... to hybryda i można tam położyć albo karcioche pamięciochy albo drugiego sima. Nie zmienia to jednak faktu, że jeżeli nadal masz tel z 1 sim a dali tacke z duala, to słaby ten serwis .....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zabka35i
    Notatka od Moderatora:
    wykrzyk.png Przypominam Wam, że temat dotyczy debrandowania i proszę się trzymać tego tematu.

• Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Lord Dagoth
    Proszę dodać jeszcze jedna uwagę do poradnika. Przy debrandowaniu telefonu z dystrybucji zagranicznej na xeo karta polskiego operatora musi być włożoną. Inaczej pozostanie csc pierwotne. Sprawdziłem własnoręcznie.

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    VstOne

Mam problem i proszę o pomoc. Mam dziwną sytuacje po wgraniu ROMu wedlug  wytycznych z 1 posta. Otóż wgralem ROM wszystko ok, telefon sie wlaczyl i automatycznie jezyk byl ... francuski ?... Mimo, ze telefon kupiony u polskiego operatora. Zmienilem jezyk i wszystko dzialalo dalej, ale po chwili sprawdzilem aktualizacje oprogramowania i wyskoczylo mi info, ze mozna pobrac najnowszy soft.... pobral sie (okolo 800mb) i chcial instalowac, ale nie pasowalo mi to bo przeciez dopiero cosciagnalem najnowszy soft przez Samfirm i sprawdzilem literki tego romu ktory chcial mi sie wgrac... okazalo sie, ze jest to aktualizacja z Francji. I teraz nie wiem o co kaman. Zrobilem ponowne wgranie romu bez re partition i bez PITa i znow to samo jest. Tak wiec o co tu chodzi z tym jezykiem francuskim i aktualizacja z Francji ??? Dodam, że ROM ktory chcialem wgrac to : N950FXXS1AQK9 .  Ktos ma pomysl co tu sie odwalilo ?????? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi