Skocz do zawartości
damianq14

Konwersja pliku CSV do VCF

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

Przejdę do sedna problemu - w firmie gdzie pracuję posiadamy bazę pracowników uzupełnionej w takie dane jak: imię, nazwisko, telefon, email itd.

Otóż by uniknąć ręcznego kopiowania kontaktów oraz możliwości rozbudowy tej bazy dostałem za zadanie by z bazy danych która dostałem stworzyć plik vCard wgrywany do telefonu w postaci Kontaktów. Plik w formacie XLS przerobiłem na CSV a następnie znalazłem program który konwertuje CSV do VCF. O ile sam plik który otwieram działa, razem z polskimi znakami to w momencie wgrania kontaktów na telefon polskie znaki znikają. Nie ważne czy robię to na swoim Huawei P10, Samsungu kolegi z działu itd. Problem jest ten sam na każdym telefonie. Wiem że problem leży w kodowaniu ale nie ważne jakie kodowanie wybiorę czy UNICODE czy UTF-8 problem nie znika. Miał ktoś kiedyś taki problem i wie jak go rozwiązać? Pozdrawiam!

EDIT:
    Mój plik VCF jest w wersji 3.0 zaś ten wyeksportowany z telefonu w wersji 2.1 - to może być przyczyną błędu? Przy zmianie w notepadzie wersji z 3.0 na 2.1 problem nie znika i nie wiem jak sobie z nim poradzić :/

Edytowane przez damianq14

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziękuję za odpowiedź ale problem polega na tym że korzystałem z oprogramowania "CSV to Vcard" w drugim linku który podałeś. Chodzi o to że gdy mam plik XLS i zapisuję go jako CSV to jest okej - mam polskie znaki. Gdy zapisuje CSV do VCF w tym programie to tez mam polskie znaki w momencie gdy na dole nie zmieniam kodowania z wartości domyślnej też działa ale w momencie zmiany kodowania w programie na UTF-8 plik w ogóle nie jest odczytywany przez telefon i  nie ma polskich znaków. Ale przypuśćmy  że zostawiam wartość domyślna, plik działa na komputerze odpowiednio. Dlaczego w momencie wgrania kontaktów SIM na telefon nagle uciekają polskie znaki a sam plik funkcjonuje poprawnie? Gdzie leży błąd? W programie, kodowaniu czy w czym?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

Nie robiłem takich konwersji - dlatego podałem inne opcje bezpośredniego importu przez konto google i bezpośrednio z xls na vcf.

Obstawiam, że jest jakaś niezgodność na drodze windows - android(linux).

Konwersji xls - vcf online próbowałeś?

@up

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niektóre narzędzia są dostępne na rynku, możesz przeszukiwać google lub polecam CSV narzędzie VCF, to oprogramowanie pomoże Ci przekonwertować plik z CSV do formatu VCF. Śmiało i pobierz bezpłatne oprogramowanie http://www.osttopstapp.com/csv-to-vcard.html

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

If you are looking for CSV to VCF file converter tool then download this software, this software will help you to convert your csv to vcf file format.
    Download link here - http://www.osttopstapp.com/csv-to-vcard.html

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi