Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@jojo87 tytuł wątku: "Nokia 6 - kilka spraw". Jak dla mnie wpis @mati_mat jest tu jak najbardziej na miejscu. Ba, gdyby założył nowy wątek, został by przypięty do tego.

Edytowane przez the_naturat_com

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    17 minut temu, jojo87 napisał:

@the_naturat_com , czy ja mógłbym poprosić powyższego moderatora o wydzielenie tego do nowego tematu? Po co złożyłem raport? Po to aby moderator go olał? Założyłem swój temat aby mieć powiadomienia na maila o odpowiedziach w sprawach, które mnie interesują a nie innego użytkownika. Nie ma swój temat. Tu wszystko jest dla każdego. Zakładasz temat w swojej sprawie ale inni mają podobne problemy i co mają zakładać takie same tematy?

• Piwko! 1
    • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jojo87
    15 minut temu, the_naturat_com napisał:

Ba, gdyby założył nowy wątek, został by przypięty do tego.

A można wiedzieć dlaczego? Poproszę jakiś sensowny argument.

Założyłem zbiorczy temat dla kilku swoich spraw bo prawdę mówiąc nie chciało mi się pisać kilku tematów, ale teraz kiedy ktoś dopina się do mojego tematu to:

1. Dostaję powiadomienia o nowych odpowiedziach a przecież one nie dotyczą moich problemów.

2. W temacie moje posty z czasem będą pomijane.

Koniec końców w temacie robi się po prostu bałagan.

To może zamiast działów stworzyć jeden temat "Nokia" i niech każdy tam się dopisuje ze swoimi pytaniami?

Edytowane przez jojo87

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@jojo87 watki (tematy) nie są prywatną własnością użytkowników. Każdy może z nich korzystać, byle zgodnie z regulaminem. Jeżeli masz zastrzeżenia możesz śmiało zgłaszać je do administracji forum.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jojo87

@zorba134 @the_naturat_com , owszem, wątki nie są prywatne, więc jeśli ktoś będzie miał taki sam problem i ktoś doszuka się rozwiązania w moim poście to spoko, niech korzysta. Ale akurat pisanie o podobnych problemach jest tutaj nie na miejscu. Czy ja mam problem z miejscem zapisywania kontaktów? Nie, więc po co mam czytać i dostawać powiadomienia o odpowiedziach związanych z tym? Idąc Waszym tokiem rozumowania na prawdę można byłoby założyć jeden temat "Nokia" albo "Nokia 6" i tam ludzie by dopisywali swoje problemy. To wtedy tam bałagan byłby konkretny... Czy jest sens tak robić?

@the_naturat_com , zgłosiłem, i co z tego mam? Figę z makiem. Przedstawiłem swoje konkretne argumenty dlaczego nie chciałbym aby tak było? Przedstawiłem. I co? Nadal nic. Tak więc powtarzam jeszcze raz:

1. Dostaję powiadomienia o nowych odpowiedziach a przecież one nie dotyczą moich problemów.

2. W temacie moje posty z czasem będą pomijane.

Koniec końców w temacie robi się po prostu bałagan.

Czy do Was moje argumenty nie trafiają? Bo tak prawdę mówiąc Wy nie przedstawiliście żadnego na poparcie swojego stanowiska...

Edytowane przez jojo87

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bartekc00

Drogi użytkowniku,

49 minut temu, jojo87 napisał:

Założyłem zbiorczy temat dla kilku swoich spraw bo prawdę mówiąc nie chciało mi się pisać kilku tematów,

I tu niestety popełniłeś błąd.

Regulamin stanowi:

4.3. Nadaj odpowiednią (jasną i streszczającą problem) nazwę swojemu tematowi! Tematy z nazwami typu "PROBLEM" , "POMOCY", "CO ROBIĆ" są nieprawidłowe i będą zamykane. W jednym temacie powinieneś poruszać tylko jeden problem.

Więc Twój temat może zostać uznany jako zbiorczy dla pytań innych użytkowników. Ustaw powiadomienia na odpowiedź na Twoje posty, a nie na odpowiedzi w tym temacie.

Cytuję:

4.1. Przed napisaniem nowego tematu skorzystaj z wyszukiwarki, a także sprawdź, czy odpowiedz na Twoje pytanie nie znajduje się w FAQ lub Tutorialach

4.2. (...) Jedynie w przypadku, gdy nie ma jeszcze odpowiedniego tematu, należy założyć nowy.

4.4. Przed napisaniem nowego tematu lub postu, każdy użytkownik jest zobowiązany do zapoznania się z zawartością danego działu, oraz zawartych w nim ogłoszeń.

Dalsze posty nie na temat będą usuwane.

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przepraszam autora postu ale jestem tutaj nowy i przypadkowo trafiłem na niego i wg mojej ocenie zadanie pytania tutaj było słuszne. Jeśli jest inaczej również proszę moderatora o przeniesienie do nowego tematu.

P.S.

A może kolega @jojo87 podpowie jak to jest u niego zamiast się tak irytować?

Nawiązując jednak do mojej sprawy poniżej załączam link do zdjęć z rzutów ekranu.

https://photos.app.goo.gl/hHxQjXEeUI2FZxsZ2

Znajduje się tutaj 12 zdjęć zrobionych jako screenshoot's:

1. W kontaktach przyciskiem "+" (dodaj kontakt) wyświetla się takie menu. W pierwszej linii "Zapisz na koncie" widnieje mój e-mail z gmaila. Nie ma możliwości edycji tej pozycji aby zmienić np. zapisania na telefonie, karcie, itp.

2. Powyższe menu z przyciśnięciem w prawym górnym rogu "trzy kropeczki"

3. Wpisałem przykładowe dane do nowego kontaktu. Nadal nie ma możliwości edycji pierwszej pozycji "zapisz na koncie"

4. Kolejne rozwinięcie "trzech kropek" w prawym górnym rogu. Nie ma dodatkowych opcji.

5. Menu po zapisaniu kontaktu.

6. Edytowanie zapisanego kontaktu. Znów nie ma możliwości edycji pierwszej linii "zapisz na koncie".

7. Menu kontaktów po zamnkięciu okna edycji. Nadmienię, że nie ma tutaj drugiego kontaktu, który udało mi się utorzyć na telefonie przed ustawieniem gmaila, tak jak opisałem w swoim wcześniejszym poście.

8. Wyświetlenie kontaktu oraz rozwinięcie ukrytego menu "trzy kropeczki" w prawym górnym rogu.

9. Przychodzi na myśl, że może w pozycji "udostępnij" jest opcja zapisania na telefonie (np. udostępnij na telefon). Menu po przyciśnięciu "udostępnij" w oknie poprzednim.

10. Po przesunięciu palcem od lewej do prawej po ekranie pojawia się takie "menu wysuwne".

11. Menu po przyciśnięciu "ustawienia" w oknie poprzednim.

12. W pozycji "Domyślne konto..." wyświetla się tylko okienko z kontem Google.

Będę wdzięczny za każde sugestie bo już straciłem siły latać po całym telefonie i szukać powyższej możliwości w niemożliwych ustawieniach.

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam!

Niestety nie uzyskałem odpowiedzi więc postanowiłem trochę sam pogrzebać.

Grzebię w telefonie kolejny dzień, szukam informacji w necie i nie udaje mi się zrobić możliwości zapisywania kontaktów w telefonie, tak jak to jest w standardowo innych modelach.

Podczas wszystkich prób zaczynam się domyślać, że ta NOKIA jest podyktowana pod Googla. I chyba mam rację. W telefonie oryginalnie nie ma ikony (aplikacji) menadżera aplikacji, menadżera plików, galerię zdjęć/filmów i innych dedykowanych pod daną firmę telefonu. Tutaj jest wszystko pod Google i kilka operatora sieci.

Poniżej załączam link do zestawu ikon po rozwinięciu menu aplikacji, czyli wszystko to co jest w telefonie.

https://photos.app.goo.gl/3aB9lxne4Mh2gF4X2

W telefonie mam ikonkę „pomoc techniczna”, więc postanowiłem się z nimi skontaktować.

Zamieszczam konwersacje:

https://photos.app.goo.gl/inIjvh5BhDeaFztE3

Zostałem poinformowany od operatora, abym sobie zainstalował aplikację w postaci menadżera kontaktów, którą nie rekomenduje. Zero podpowiedzi jak dodawać kontakty do telefonu, czy jest to w ogóle możliwe czy nie. Ale z wypowiedzi wynika, że jednak chyba nie.

Powyższe jeszcze dodam na przykładzie zrobienia zdjęć. Gdzie się zapisują? W zdjęciach Google. Mam wyłączoną opcję synchronizacji więc zostały na telefonie bo ich nie widzę po zalogowaniu na komputerze.

A jak je przeglądnąć z poziomu telefonu? Przecież nie ma menadżera plików ani jakiejś ikony do przeglądania plików pamięci telefonu/karty.

Wszedłem w ikonę „pobrane” i tutaj są opcje jak w linku poniżej:

https://photos.app.goo.gl/FBjWjqDXpDOyFNqF2

1. Obrazy

2. Filmy

3. Dźwięki

Wygląda na to, że to jest to w pamięci telefonu

oraz dodatkowo jest:

5. Pobrane (nie testowałem)

6. Karta SD

I tylko z tego poziomu możemy przeglądać dane (pliki) na karcie. Normalnie nie ma tutaj żadnych zapisanych zdjęć. Dopiero gdy wszedłem w „Obrazy” i zaznaczyłem zdjęcia, które chciałem i mogłem je skopiować/przenieść na kartę SD.

Jeśli na powyższe mam rację, to telefon jest przygotowany dla małolatów, którzy bezmyślnie wszystko, wszędzie udostępniają w sieci. Nie muszą się zastanawiać i tracić czasu na udostępnianiu wiadomości, zdjęć, filmów itp. Wszystko z automatu idzie w „świat”. Pod warunkiem, że to jest Google :)

Dodam jeszcze na marginesie, że zainstalowałem aplikację „drupe". Wygląda fajnie i jest kilka fajnych funkcji. Problem taki, że i tak kontakty chce z telefonu oraz nie uruchomisz tego programu jeśli nie zaakceptujesz pobierania kontaktów i ich przesyłanie do „drupe". A przecież właśnie o to mi chodzi, żeby nic nie wychodziło poza mój telefon. Dodam jeszcze, że irytujące są reklamy. A jak chcesz ich nie mieć to oczywiście kilkanaście zł na miesiąc i masz je z głowy. Porażka.

Zostaje mi jeszcze jedna możliwość, którą nie testowałem. Zresetować telefon, nie ustawiać konta Google i tak korzystać. Kontakty są na telefonie (choć wygląd jak na Google) ale teoretycznie jest tak jak chcę. Nie wiem, czy nie problem powstanie wtedy, gdy będę chciał zainstalować jakąś aplikację a te przecież idą z Google Play i wymagają logowania (chyba, że się mylę) a po zalogowaniu nie wiem, czy nie mam sytuacji takiej, że wszystko ustawi się pod to konto i problem powaróci.

dodana zawartość

Witam,

Chyba niestety nikt mi nie pomoże.

Dziś prowadziłem rozmowę z polskim konsultantem ze strony NOKIA.

Wieczorem udostępnię screeny z rozmowy, gdyż z poziomu telefonu nie potrafię wygenerować link do zdjęć.

Krótko mówiąc wg. konsultanta, tu cytat: NOKIA 6 jest "czystym telefonem" i aplikacje samemu się instaluje. Również te do menadżera kontaktów.

Czy aby na pewno tak jest? Telefon jest "czysty"?

Oceńcie sami.

W tym miejscu chciałbym prosić moderatora o przeniesienie mojego problemu do nowego tematu/grupy z dwóch powodów:

1. Aby inni widzieli od razu problem który jest w NOKIA 6

2. Wydaje mi się, że problem nie leży tylko w NOKIA 6 ale ogólnie z innymi modelami NOKIA na Android (choć porównania nie mam)

Wybór oczywiście pozostawiam moderatorowi ale jeśli się przychyli to prośba na poczekanie na link do zdjęć z rozmowy.

Pozdrawiam.

dodana zawartość

Obiecane zrzuty ekranu z konwersacji z działem technicznym NOKIA

Wklejam link, bo widzę, że zdjecia zniknęły.

https://photos.app.goo.gl/WFgUoppZlzht1bgY2

"Jeszcze mam dwa screeny z podziękowaniami za opinie itp. ale nie zaśmiecam tym dalej." - nieaktualny wpis po zamianie zdjęć na link (problem, że wyświetlają się nie po kolei).

Co sądzicie na ten temat?

A może faktycznie są porządne aplikacje, które są darmowe, bez reklam i nie potrzebują żadnych synchronizacji, zbierania danych itp a ja po prostu przesadzam?

Mam drugi telefon Huawei P8 lite i tam te funkcje co są w tej NOKIA 6 tj, aplikacje Googla są jako dodatek. Jeśli ktoś chce wysyłać wszystko "w Świat" to oczywiście może z tego korzytać ale głownym menu telefonu jest ... no właśnie, sam telefon, który ma służyć do dzwonienia, pisania sms,  ale i też funkcje multimedialne od poczty e-mail po aplikacje do nauki i zabaw.

Miałem do wyboru bardzo szeroki zakres telefonów od firm, których nawet nie słyszałem po SONY, SAMSUNGA, HUAWEI i co mnie pokusiło na tę NOKIA...?

Parametry samego telefonu wydają się być w porządku oraz wygląd jest bardzo ładny i wydaje się być solidny i prestiżowy. Niestety nie nacieszyłem się nim jeszcze w ogóle bo utknąłem na samym początku na banalnej żeczy, którą nie mogę zaakceptować.

Pozdrawiam!

Edytowane przez mati_mat
    Rozgraniczenie dodanej odpowiedzi i dodanie dodatkowego zdjęcia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jojo87

@mati_mat , chyba nie ma możliwości trzymania wybranych kontaktów w pamięci telefonu lub na karcie pamięci. Ale jeżeli wybrane (chyba była mowa o służbowych?) chcesz mieć w innym miejscu to po prostu załóż nowe konto Gmail, dodaj je do telefon i zapisuj je tam. A (odpukać) w razie uszkodzenia telefonu będziesz miał kopie zapasową. Czy to jest złe rozwiązanie? Wg mnie nie.

Aplikacja "Pobrane" służy jako standardowy menadżer plików, także ma dostęp do systemowej pamięci. Lecz jeżeli uruchomi się ją z listy aplikacji to na początku nie daje do niej dostępu. Jest jednak jeden myk, ale (chyba) wymaga on posiadania karty MicroSD. Trzeba uruchomić to "Pobrane" spod Ustawień, tylko wtedy w liście z prawego górnego rogu będzie istniała opcja od pokazywania pamięci wewnętrznej. Po jej wybraniu pamięć telefonu będzie widoczna także jeżeli uruchomisz "Pobrane" spod listy aplikacji.

Natomiast jeżeli szukasz zamiennika to polecam bardziej zaawansowany Total Commander.

Edytowane przez jojo87

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dodam informację do przedstawianych uwag dla NOKIA 6

Prowadziłem na innej stronie opinie o tym smartfonie, gdzie trochę opisałem główny dla mnie problem z tym modelem, z brakiem rekomendacji dla tego smartfona a raczej dla firmy NOKIA.

Muszę jednak dodać, że otrzymałem aktualizację systemu smartfona o bardzo małej wielkości i okazało się, że zmienili możliwość zapisu kontaktów z wyborem czy to na koncie Google lub Urządzeniu. Główny problem dla mnie został rozwiązany przez samą NOKIĘ ale nadal mam mieszane uczucia do tego smartfona. Oprócz genialnego wyglądu z solidnym wykonaniem do samego oprogramowania tj. wyposażonych aplikacji i zarządzanie (rozbudowanymi ustawieniami) smartofnem mam duże zastrzeżenia. Ale to może moje wygórowane oczekiwania.

Jednak przytoczę powtórnie moje spostrzeżenie i informację od Producenta, iż telefon jest "goły" i konfigurujemy go pod siebie to zobaczmy (załączone wcześniej screeny pulpitu z ikonami) jakie nam dali niezbędne aplikacje ;P

Wszystko pod to, aby dodatkowo wyciągać pieniądze od Ciebie za korzystanie z dodatkwoych możliwości. Przypomina to super darmowe gry na PC, w które możesz grać za darmo. Ale jak chcesz ulepszeń, bez których tak naprawdę w nich się nie liczysz, musisz dodatkowo zapłacić.

Dzięki @jojo87 za rekomendację total commandera - aplikacja słynna z PC jest rewelacyjna na smartfona. Pełny podgląd pod foldery i pliki jakich brakuje właśnie w tym smartfonie.

Na dowód powyższego dodam, że dla testu przesłałem plik pdf. Gdy pojawiła się w "dymku" informacja o pobraniu, mogłem go otworzyć i przeglądnąć. Po tym przyciśnięciu "dymek" zniknął i przeglądałem na wszystkie sposoby cały telefon, wszystkie aplikacje aby znaleźć ten plik. Nie ma takiej możlwości na tym "gołym" telefonie (mimo, że się podgląd otwierał się prawidłowo). Po przez Total Commander wszystko jest na miejscu i działa jak należy.

Dla osób, które zamierzają przymierzyć się do tego smartfona polecam przeczytać wszystkie moje uwagi łącznie z tymi opiniami na słynnym portalu GSM (chyba nie mogę reklamować strony), gdzie jak poszukacie tego modelu tam, też przedstawiłem te i inne problemy, które zauważyłem z tą NOKIĄ a może raczej GOOGLEphonem.

Pozdrawiam!

Edytowane przez mati_mat

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi