Skocz do zawartości
Karls

Migracja pomiędzy wydaniami MIUI

Rekomendowane odpowiedzi

Karls

Witajcie, 

Obecnie mam na telefonie rom xiaomi.eu (MIUI 8). Jednak ostatnio zostali oni developersko w tyle, jest już Global Stable MIUI 9 (LINK dla leniwych), niektórzy już nawet OTA dostali, a w temacie xiaomi.eu nadal cisza. Z tego względu chciałbym zrobić aktualizację do najnowszego stock romu ale mam kilka wątpliwości, które mam nadzieje pomożecie mi rozwiać. Wydaje mi się, że najrozsądniej będzie użyć do aktualizacji MiFlash:

1. Czy powinienem wykonać update przez MiFlash z usunięciem danych (Flash_all), czy też można tylko nagrać nowy rom bez straty danych?

2. Czy opcja "Flash_all" kasuje też pamięć wewnętrzną urządzenia? Zastanawiam się, czy powinienem też filmy i zdjęcia z pamięci telefonu gdzieś zrzucić.

3. Wolał bym skorzystać z kopi zapasowej offline (Dodatkowe ustawienia -> Kopia i kasowanie danych -> Kopia zapasowa systemu MIUI). Czy ta opcja jest kompatybilna pomiędzy wydaniami? To znaczy czy backup z xiaomi.eu będę mógł przywrócić na global? No i czy obejmuje to wszystkie dane łącznie z logiem połączeń/sms-ami/hasłami wi-fi?

4. Czy aktualizacja przez MiFlash (ewentualnie późniejsze OTA) nie zamknie mi od nowa BootLoadera?

5. Dodatkowe modyfikacje - chciałbym tak jak teraz na Xiaomi.eu wgrać sobie TWRP+Magisk. Czy nie będzie żadnych problemów z kompatybilnością z Global? Jak to wpłynie na ewentualne OTA, czy da się je jakoś zachować działające i ewentualnie tylko Magisk wgrywać od nowa co aktualizacje?

Edytowane przez Karls

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Uri0550

1. Ja bym zrobił Flash_all

2. Kasuje

3. Teoretycznie powinno działać

4. Z tego co pamiętam trzeba było zaznaczyć gdzieś przy "flash_all" żeby zablokowało ale ludzie tego nie zaznaczali i też zdarzało się że blokuje

5. Bez problemu wgrasz twrp i magiska ale zapomnij wtedy o ota. Każda aktualizacja kasuje zarówno twrp i jak roota.

Ale wytłumacz mi co rozumiesz że xiaomi.eu zostało dewelopersko w tyle? Sam mam xiaomi.eu na moim rn3 pro z 10 listopada. Przecież co tydzień wychodzi miui9

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Karls

3. Teoretycznie? Czyli mogę przywrócić czy lepiej Titanium Backup?

5. Czyli jak kiedyś przyjdzie OTA to normalnie zaktualizuje, tylko będę musiał zrobić reflash TWRP przez ADB + dogranie Magiska?

26 minut temu, Uri0550 napisał:

Ale wytłumacz mi co rozumiesz że xiaomi.eu zostało dewelopersko w tyle? Sam mam xiaomi.eu na moim rn3 pro z 10 listopada. Przecież co tydzień wychodzi miui9

Nie wiem jak jest z RN3 ale na mi5 ostatnie stabilne wydanie jest z sierpnia tego roku a później cisza. Wiem, że weekly wdają ale ja już swoje przeszedłem z wydaniami nightly itp., także nie przepadam za tego typu kanałami wydań. Interesuje mnie albo Xiaomi.eu stable albo Global stable a tutaj niestety Global okazuje się szybszy. Poza tym na tym stable od Xiaomi.eu pewne drobne bugi wyłapałem, jak nie działający gest od robienia zrzutu ekranu, czy krzaczki w powiadomieniu po przekroczeniu limitu danych mobilnych. Co nie zmienia faktu, że ogólnie rom od Xiaomi.eu sprawuje się na prawdę dobrze i próżno tu szukać jakiś poważniejszych bugów poza takimi kosmetycznymi drobiazgami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Uri0550

3. Znam osoby co tego używają i sobie chwalą a np jak ja próbowałem użyć to praktycznie nic nie działało po przywróceniu.

5. Po wgraniu twrp i magiska nie ma ota.

Co do global stable to ja się naczytałem, nasłyszałem i moja dziewczyna się przekonała że nie jest to najszczęśliwszy rom. To ja osobiście już wolę zostać na super działającym weekly przez kilka miesięcy niż na stable. Np wgrałem sobie na rn3 pro majową aktualizację i do października nie instalowałem nic. Wszystko działało jak powinno. Teraz mam aktualkę z 10 listopada i dalej wszystko działa jak powinno - bo przeczekałem najgorsze wydania bety miui9 gdzie dużo się sypało.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Karls

3. Ok, to zobaczę, jak się posypie to zrobię factory reset i przywrócę z TB.

5. Czyli zostaje ewentualnie ZCX-TWRP i reflash magiska co każde OTA?

To czy Stable działa dobrze czy nie to chyba zależy od modelu. Na Mi5 zbiera całkiem nie złe recenzję, jedynie przez pewien czas był problem z GPS ale z tego co czytałem to już raczej naprawione.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Uri0550

Skoro i tak chcesz się wszystkiego pozbyć to na Twoim miejscu bym wygrał najnowsze weekly xiaomi.eu. Będziesz już mieć wtedy najnowszy soft a jak Ci nie będzie odpowiadać to w każdej chwili możesz zmienić na globala.

Tapatalk & RN3 Pro

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Karls

Raczej mnie kanały beta/dev nie interesują. Już prędzej bym mógł poczekać kilka dni, może xiaomi.eu stable wypuści. Natomiast czasem mam wrażenie, że Global Stable do Xiaomi.eu Stable mógł by być lepszy w tych drobiazgach.

Na XDA z kolei czytam, że powiadomienia o OTA przychodzą normalnie, bez względu na root/twrp. Jednak nie da się zrobić normalnej aktualizacji a należy pobrać paczkę z pełnym romem ze strony miui i wgrać ją ręcznie przez TWRP (widziałem też poradniki, gdzie z poziomu systemu przez "zainstaluj aktualizację z pliku .zip" to szło. Choć i tu są rozbieżności - niektórym po tym łapał bootloop albo nie dało się wgrać. A Magisk i tak należało by przeflashować.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Uri0550

No czyli tak jak napisałem nie ma ota.
    Chyba nie zrozumiem podejścia że nie chcesz beta/dev. Nie raz są stabilniejsze od stable. No ale Twój telefon, Twoja zabawa. Jeśli chcesz wszystko na nowo wgrywać to nie rozumiem dlaczego nie chcesz wgrać deva

Tapatalk & RN3 Pro

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Karls

A gdybym przechodził na te weekly to muszę robić wipe? Teoretycznie idę w górę.

Generalnie ten mój dystans do kanałów dev/beta wynika z dawnych przejść, jeszcze z czasów istnienia CM-a. Tam na nightly potrafiłem mieć takie szopki, że nawet w terenie potrafiłem inny kernel wgrywać bo padał GPS np., albo to znowu wysyłanie grupowych sms nie działało, to znowu jakieś szopki z mms-ami albo inne FC aplikacji. Kiedyś mnie to nawet bawiło ale już wyrosłem z przeflashowywania telefonu co dwa dni. Interesuje mnie sprawnie działający soft i nie czuję potrzeby aktualizacji częściej niż raz na miesiąc. Co byś mi w takiej sytuacji radził?

Edytowane przez Karls

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Uri0550

Żadnych wipe przy przejściu.

Wgraj sobie deva. Jak Ci nie będzie odpowiadać to przejdź na global stable i wsio.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi