Skocz do zawartości
xxxBrowarekxxx

Przeniesienie numeru z Orange do play - note 8

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chce uciec z orsnge z powodu kłopotów z zasięgiem, mam ok 110dbm w domu i miejscu pracy gdzie na karcie play bądź plusa mam ok 70-80 w tych miejscach. Bateria mi leci w oczach. W marcu kończy mi się umowa, do play mogę przejść już teraz, a do plusa i tmobile bym musiał poczekać jeszcze z 2tyg,bo tam okres wynosi 4miesiace. Telefon jaki mnie interesuje to note 8.

Play wygląda to tak: telefon za 549zl i abonament 240zl przez dwa lata, tu dostaje druga kartę 100gb neta, bo w podstawie jest 10gb,czyli za mało. Potrzebuję minimum 20gb. Teraz pytanie czy ta druga karta, która będzie tylko do neta nie będzie zjadać baterii dużo szybciej?

Plus: telefon za 499zl, wszystko za darmo, 20gb neta, więc raczej by wystarczyło, jak przekrocze to mogę dokupić bodajże za 15zl 10gb. Abonament 69zl + za tel 159msc raty.

T-mobile: 1689zl na start i 180zl miesięcznie, wszystko za darmo, internetu nie wiem ile tam jest, 100gb pewnie.

Która oferta by była najlepsza? Czy lepiej poczekać z miesiąc aż trochę zejdzie not z ceny?

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

T-Mobile ma 10 GB internetu a play dodatkowa karta to dodatkowe koszty. A na co ci ten internet potrzebny? Bo jak widać z tych co podałeś play cały koszt to 6300 tmobile wychodzi 300zł taniej ale i masz w standardzie aplikacje bez limitu plusa bym odpuścił internet ostatnio słabo działa zresztą w play nie lepiej chyba że u ciebie jest ok

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dużo siedzę na yotube, czasami jakiś meczyk jak jestem po za domem itd. Z plusie wychodzi 4300zl jak liczyłem. Oczywiście sam tel.

W play i plusie zasięg mam lepszy u siebie w mieście niż w Orange, tylko że bardzo dużo osób narzeka na play i trochę się boję, chociaż znajomi mają to sobie wszystcy chwala, ale wystarczy wejść na fp play'a i każdy ciśnie ich.. Może na święta będą jakieś promocje, bo teraz mam s7e i płace za niego z ratami za tel 160zl i nie wiem czy się Opłaca dokładać do nota 70/80zl miesięcznie.

W play po przekroczeniu 10gb zwalnia do 1mb, a w plusie po przekroczeniu 20 do pół MB/s.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W do T-Mobile masz 10 GB później aplikacje no limits ale np dla yt za 15 zł możesz wykupić pakiet i masz prawdziwy no limits

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
rakers

Sprawdź chłopie u siebie zasięg T. Bo skoro Orange masz słaby sprawdź dobrze T. Bo już widzę oferty łykasz jak kaczka chleb. Sprawdź plusa i Play. Poziomy sygnałów. Masz karty testowe. Potem sobie cyrograf wybierzesz jaki chcesz. I tu też dobrze popatrz bo masz kilka ofert z dala od Orange i T.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@rakers

Ale jaki problem kupić na 14 dni np z T-Mobile i później zwrócić. W T-Mobile będzie trudno sprawdzić gdyż większość ofert ma limit 15/15 i nie będą miarodajne wyniki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
rakers

A po co kupować jak można kartę pre paid wziąć i sprawdzić.

Ty zaproponujesz abo z możliwością zwrotu, ja kartę sim darmową albo kupioną w kiosku. Jak T będzie miało zasięg LTE  i karta osiągnie 15 Mb/s wtedy wiadomo będzie że nie będzie miał T problemu z zasięgiem. Jest to tańsza metoda weryfikacji zasięgu w mojej ocenie i nie wiąże ryzyka.

Edytowane przez rakers

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Sprawdź chłopie u siebie zasięg T. Bo skoro Orange masz słaby sprawdź dobrze T. Bo już widzę oferty łykasz jak kaczka chleb. Sprawdź plusa i Play. Poziomy sygnałów. Masz karty testowe. Potem sobie cyrograf wybierzesz jaki chcesz. I tu też dobrze popatrz bo masz kilka ofert z dala od Orange i T.

Sprawdzałem startery z play i plusa, mam dobry zasięg, tu i tu w sumie taki sam. T odpada raczej, bo wersja jest bez dual sim i chcą 2000zl na start.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
rakers

Zwróć uwagę czy Play nie jest u Ciebie na zasięgu Plusa (zalogowany do Plusa). Bo na zasięgu Plusa, karcie Play wtedy będziesz miał ograniczenie do 3 Mb/s.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Speedtest na szybko jak sprawdzałem było koło 25mb.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi