Skocz do zawartości
barzant

Czy to normalne, że modyfikując coś na partycji system telefon się restartuje?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem od kilku dni nowym użytkownikiem Galaxy Ace. Nie jest to mój pierwszy telefon z androidem, dlatego flashowanie nie jest mi obce. Tak więc wgrałem sobie najnowszy soft 2.3.5 (KS9) i zrobiłem roota (wgrałem przez recovery CF-root'a najnowszego).

Telefon pracuje normalnie, bez żadnych niepożądanych efektów. Niemniej jednak przy korzystaniu z aplikacji, które robią coś na partycji systemowej, system sam się restartuje. Przykłady:

Adfree - wgranie nowego pliku hosts -> restart telefonu

Titanium Backup - usunięcie aplikacji systemowej -> restart telefonu

Root Uninstaller - o dziwo BRAK RESTARTU podczas odinstalowywania systemowej aplikacji

Root Explorer - wgranie np. zmodyfikowanego pliku gps.conf -> restart telefonu

Wszystkie zmiany są zachowane, jednakże na dwóch innych telefonach (HTC Magic, galaxy i5700) nie było czegoś takiego.

Tak więc pytanie tak jak w temacie: czy to normalne?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Drizzt

Niektóre aplikajce wymagają ponownego uruchomienie i niektóre same to robią, ale nie wszystkie. U mnie Root Explorer zostawia telefon w spokoju, więc całkowicie norrmalne to nie jest

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
xManyx

Nie ,nie jest to normalne

Może zrób wipe ? Ten KS9 był jedno plikowy ?

ED :

Niektóre aplikajce wymagają ponownego uruchomienie i nektóre same to robią, ale nie wszystkie. U mnie Root Explorer zostawia telfon w spokoju.

U mnie ani root explorer ani titanium backup same nie robią reboota , więc chyba coś nie tak

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Miał kiedyś to samo, próba użycia jakakolwiek aplikacji grzebiącej w partycji systemowej powodowała restart telefonu, z tego co pamiętam pomogło wipe > wgranie romu na nowo > wipe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie tez tel sie sam nierestartuje:)

Pamietam ze przy 2.3.4 KPH bodajze tak mialem,

Wytapatane z Ace:D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Spróbuję jeszcze raz zrobić wipe.

Generalnie miałem brandowanego T-Mobile 2.3.3, wgrałem przez odina 2.3.3 WKPT wieloplikowy, a następnie pozwoliłem KIESowi zaktualizować do KS9.

Zrobiłem tak, gdyż jestem na bieżąco z tematem o KS9, i głównie ROM sprawiał problemy jeśli ktoś wgrywał przez odina jako jednoplikowy - nie zauważyłem, żeby ktoś się skarżył, że po aktualizacji przez KIESa miał problem.

---------- Post dołączono o 18:58 ---------- Poprzedni post napisano o 14:43 ----------

Nie pomogło, ani wipe, ani kombinacja wipe ->odin -> wipe -> root

Myślałem że zaskoczył, bo titanium backup usunął dwie aplikacje systemowe i było ok, ale za godzinę jeszcze jedną usunąłem i znowu restart.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No twoim miejscu spróbowałem bym po prostu innego rom-u najlepiej jakiś costom. bo akurat to nie jest normalne. Możesz jeszcze spróbować zaktualizować root-a, ale nie wiem jak to dokładnie zrobić na stock.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Roota mam najnowszego, bo ściągałem najnowszy jaki był w temacie (aktualizacja kiedy wyszedł KS9). Z doświadczenia wiem, że stockowe ostatecznie chodzą najlepiej - także zrobię co mam zrobić z rootem, przetrzymam te restarty i będę normalnie użytkował telefon (wgraj inny ROM trochę mnie nie satysfakcjonuje).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
mxk
Adfree - wgranie nowego pliku hosts -> restart telefonu

Titanium Backup - usunięcie aplikacji systemowej -> restart telefonu

Root Uninstaller - o dziwo BRAK RESTARTU podczas odinstalowywania systemowej aplikacji

Root Explorer - wgranie np. zmodyfikowanego pliku gps.conf -> restart telefonu

Potwierdzam. Mam identycznie z AdFree, aplikacjami systemowymi w Titanium i wgrywaniem pliku do lepszego fixa GPS. Wipe robiłem niedawno, bo miałem problemy z systemem. Tak było przed wipe i po.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Być może to jest wina paczki z ROOTem - ponieważ w poradniku są podane dwie różne. Może wgrywając tę najnowszą ten ROM (KS9) nie działa tak jak powinien.

W każdym razie wgrałem froyo, problemów z rootem nie mam, wybudzanie prawie natychmiastowe i telefon pięknie chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi