Skocz do zawartości
barthek

Android 2.1 - Ustawienia Proxy dla polaczenia WiFI

Rekomendowane odpowiedzi

Na forum sa 2 podobne tematy, ale odpowiedzi 0, wiec jednak sprobuje..

Chodzi o to ze nie ma opcji, zeby moc skonfigurowac ustawienia Proxy dla polaczenia WiFi (co skutecznie uniemozliwia korzystanie z sieci, gdy takowe jest wlaczone).

Wiem ze dra Androida 1.5/1.6 jest aplikacja w Markecie, ktora jakas tam ograniczona obsluge proxy oferuje (bez ciastek, itp), ale czy jest cos podobnego, co dziala z wersja 2.1?

Trafilem tez na watek na Google Code, gdzie dyskutowano wlasnie o tym ze nie ma Proxy dla WiFi i uznano to za mniej lub bardziej krytyczny brak funkcjonalnosci, tylko ze tak gadaja od ... 03.2009, wiec sporo... A rozwiazania dalej nie widac - ktos jest moze lepiej poinformowany i wie jak problem moge obejsc? Bo przez to ustrojstwo w pracy nie moge w pelni korzystac z koma..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kuszol

Dokładnie, to nie jest tylko małe uniedogodnienie tylko spore utrudnienie w korzystaniu z ważniejszej funkcji telefonu jakim jest WIFI. Szczerze mówiąc wybrałem Magica ze względu na wifi (net podczas wykładów, w barach) a tu żopa.

Edytowane przez Kuszol

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ok, widze ze jezeli spolecznosc nie zrobi tego w samym OSie to szybko tego miec nie bedziemy..

tutaj jest link do tematu o koniecznosci wprowadzenia obslugi Proxy dla WiFi - http://code.google.com/p/android/issues/detail?id=1273.

na samym dole jest buttonik 'rate for this issue' - taki z gwiazdka. glosowac! im wiecej nas wyrazi chec i potrzebe posiadania funkcji tym wieksza szansa ze programisci sie tym zajma szybciej..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zakk87

ja znalazłem skrót przez launcher pro aby uruchomić konfigurację proxy:

0b77ca34cbb91342.png

06a6c3e2f240d958.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kuszol

zakk87:

w pełni to działa :D

Edytowane przez Kuszol
    zmiana zdania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    krzyq

jak wejsc do tego menu? nie moge tego znalezc w launcher pro.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zakk87

musisz w activities wejść i tam w połączeniach gdzieś jest...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kuszol

przytrzymujesz palucha na głównym ekranie (jak do dodania widgetu) -> skróty ->Activities -> szukasz zakładki ustawienia -> pod koniec listy znajdujesz "Ustawienia proxy" dodajesz skrót na pulpit i jazda ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    gkol

Witam

Mój ISP wymaga wpisania swojego serwera proxy w przeglądarce. Większość stron działa bez proxy, jednak część tych najczęściej odwiedzanych od większość uzytkowników (onet, allegro, google) są blokowane i przy próbie jej otwarcia pojawia się strona wygenerowana przez serwer mojego ISP o konieczności skonfigurowania proxy w swojej przeglądarce. I wlaśnie tutaj pojawia się problem. Opera mini radzi sobie z tymi stronami bez problemu, jednak każda inna "klasyczna" przeglądarka na mojej spicy pokazuje właśnie ten komunikat o ustawieniu proxy. Mówię oczywiście o łączeniu się przez wifi :)

Dotarłem to tego menu z ustawieniami proxy, jednak po wpisaniu tam adresu i portu proxy nadal mam ten sam problem. Z tego co widzę, to niektórym to działa. W czym może być problem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wojtz

a gdzie mogę znaleźć pola do wpisania nazwy użytkownika i hasła (w szkole jest sieć wifi, do której można logować się posiadanymi passami, ale w ustawieniach proxy)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi