Skocz do zawartości
aciupapa

[TUTORIAL] Odbrickowanie/Instalacja niezatwierdzonego oprogramowania/Debrandowanie/downgrade do nougata/ przywracanie oryginalnego oprogramowania do naszego PRA-LX1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam opisze 6 metod odzyskiwania telefonu :) 

1 METODA najprostsza, najczesciej dziala

pobierz paczke: http://androidhost.ru/K5

po rozpakowaniu skopiuj folder dload na karte sd, włoz ja do telefonu i na wylaczonym telefonie trzymaj przyciski volume up + volume down+ power, po tym jak zobaczysz logo huawei pusc power, a jak zobaczysz logo emui pusc wszystkie przyciski. telefon przywroci sie do fabrycznego romu PRA-LX1C432B175. 

2 METODA powiedzialbym ze niezawodna, nie pierwszy raz jej uzywam bo czesto modyfkuje telefon i za kazdym razem dziala :)

odpal Erecovery (po wlaczeniu na napisie Your device has been unlocked trzymaj volumeup, albo wylacz telefon, trzymaj volumeup i podepnij kabel usb) i nacisnij download and recovery,. polacz sie ze swoja siecia wifi. Telefon powinien pobrac soft PRA-LX1XC432B170 i przywrocic sie do ustawien fabrycznych, zostanie wgrane stockowe recovery

3 METODA awaryjna, dziala prawie za kazdym razem, najbardziej czasochlonna (jesli partycja vendor sie nie przywroci wykonujemy punkt numer 11)

pobieramy wszystkie czesci paczki zip stąd: https://mega.nz/#F!Q0lwXaxL!6YFr-AXgDj-NbJ45hknX_Q

rozpakowujemy, telefon podlaczamy do komputera w trybie fastboot

flashujemy recovery poprzez komende

1. Fastboot flash recovery prague.img

2. uruchamiamy telefon w tryvie recovery

3. robimy backup partycji oeminfo w twrp na karcie sd

4. podpinamy telefon do kompa

5. otwieramy jego karte sd/twrp/backup/[tu folder z numerem seryjnym bedzue/ i tu wklejamy folder z backupem

6. przywracamy backup. 

6a.Jezeli bootloader sie zablokował  uzywamy fastboot oem unlock XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX (Gdzie XXXXX to kod bootloadera od Huawei) rebootujemy do fastboota

7. Flash stockowego recovery recovery.lx1.img)

8. reboot do stockowego recovery i robimy factory reset

9. reboot do telefonu, botoanimacja bedzie jako logo androida i niektore funkcje niebeda dzialac, dlatego robimy kolejno:

10. idziemy do ustawien i do sekcji z aktualizacjami. pobierze nam sie paczka z B170 full (a jesli wam wyszuka inna wersje z menu 3 kropkowego wyberamy "pobierz najnowszy pelny pakiet"

aktualizajca powinna przebiec pomyslnie i telefon jest w 100% sprawny :)

(OPCJONALNY) 11. jesli partycja vendor sie nie przywroci wchodzimy w twrp w Wipe, wybieramy advanced wipe. zaznaczmy vendor i klikamy na repair or wchange filesystem. probuejmy opcji repair i przywracamy backup ponownie, jesli sie nie przywroci znowu robimy repair i wracamy do punktu 6 odznaczając VENDOR

4 METODA (bardzo małe prawdopodobieństwo ze zadziała ale warto spróbować)

W twrp z backupu który pobraliśmy z linku z metody 3 przywracamy partycję OEMINFO. Tylko oeminfo

Reboot do erecovery (tak jak opisałem w metodzie 2) i próbujemy pobrać oficjalny firmware. Jeśli sie nie uda próbujemy metody 3

5 METODA (Jesli mamy zbugowany system/brak dzwieku i inne problemy)

(Dziala jesliposiadamy stock recovery, metody mozna uzyc takze do zaktualizowania do najnowszej wersji)

Pobieramy aplikacje Firmware Finder, i w  niej wyszukujemy PRA-LX1C432

szukamy paczki full B191 (wlasciwa znajdziemy tak, ze wchodzac w nią naciskamy Check Availablity i Without IMEI. JEsli pokaze sie :Approved i gdzies bedzie tekst L31, paczka jest wlasciwa)

Wybieramy In-app proxy, wtedy firmware finder poprosi nas o zainstalowanie dodatkowej aplikacji do proxy, na co pozwalamy

Ponownie wybieramy in-app proxy i wchdozimy do ustawien wifi

Zmieniamy w zaawansowanych ustawieniach sieci proxy na:

Nazwa: Localhost

Port : 8080

Wchodzimy w ustawienie --> Aktualizacje systemu i wybieramy szybka aktualizacja. 
    Czekamy az proces sie zakonczy

Usuwamy siec wifi i dodajemy ja ponownie po czym sprawdzamy aktualizacje w ustawieniach

Pokaze sie nam werska B194, która pobieramy i instalujemy

6 METODA

Pomocna kiedy chcemy powrócić z OREO do NOUGATA albo poprostu zainstalować firmware nie zatwierdzony do instalacji

UWAGA!! HuRu updater instaluje update bez żadnego sprawdzania modelu. Należy uzywać paczek tylko i wylacznie zgodnych z naszym modelem (PRA-LX1)

Pobieramy firmware full z Firmware fidnera (np tutaj podam linki do B214 dla dualsim i B213 dla single sim)

1. http://update.hicloud.com:8180/TDS/data/files/p3/s15/G1727/g1647/v146015/f1/full/update.zip nie zmieniamy nazwy

2.Dla Dualsimów http://update.hicloud.com:8180/TDS/data/files/p3/s15/G1727/g1647/v146015/f1/full/PRA-L31_hw_eu/update_full_PRA-L31_hw_eu.zip (zmieniamy nazwę pliku na update_all_hw.zip)

Dla single simów http://update.hicloud.com:8180/TDS/data/files/p3/s15/G1727/g1647/v146015/f1/full/PRA-L11_hw_eu/update_full_PRA-L11_hw_eu.zip (zmieniamy nazwę pliku na update_all_hw.zip)

3. http://update.hicloud.com:8180/TDS/data/files/p3/s15/G1727/g1647/v146015/f1/full/public/update_data_full_public.zip (zmienamy nazwę na update_data_public.zip)

4. http://www.mediafire.com/file/ze5z78dq7zu3sxb/HuRUpdater_0.3.zip  nie zmieniamy nazwy

Wszystkie  4 pliki (update, data, hurupdater oraz wlasciwy update dla naszej wersji telefonu ) pliki wsadzamy do jednego folderu na karcie sd. 

W TWRP robimy format data (jesli wystepują bledy pomijamy i zostawiamy tak jak jest)

Flashujemy plik HuRUpdater_0.3.zip i kiedy skrypt zawibruje i poprosi nas o nacisniecie klawisza naciskamy klawisz ściszania VOLUME DOWN

Podczas flashowania mogą wystapic pare linijek czerwonego kodu ale nie przejmujmy się nimi

Reebootujemy system. Jeśli startuje i wszystko jest ok, zostawiamy tak jak jest.  Jeśli mamy bootloopa/występują błędy, wchodzimy do stockowego recovery któe zostało wgrane poprzez skrypt HuRUpdater i robimy wipe cache i wipe data

Jeśli nadal występują problemy, próbujmy inne softy. Któryś napewno zadziała ?

Wszystkie 6 metod byly przezemnie testowane i dzialają :) Powodzenia :D

Pozdrawiam

Edytowane przez aciupapa
    Dodanie kolenje metody, zmiana nazwy tematu
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    fyme

Tak się zastanawiam czy mając soft PRA-LX1C738B161 (działający) mogę skorzystać z metody 1? Czy w takim przypadku zostanie zainstalowany soft PRA-LX1C432B175 który będzie na karcie SD? Telefon ma zablokowany bootloader.Tak sobie gdybam bo to byłby niezły sposób na debrand telefonu dla ludzi jak ja. Dopiero poznaję Huawei, do tej pory dłubałem w łatwiejszych w modyfikacji markach więc podpytuję gdzie mogę :)

Edytowane przez fyme

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gwozdek

@fyme Raczej nie. To tak nie działa. Przez folder dload możesz wgrywać tylko pliki, które mają taki sam Cxxx (u Ciebie to C738).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    fyme

@Gwozdek w zasadzie zakładałem że tak jest ale miałem jednak cichą nadzieję że może to będzie furtka :) . A jeszcze podpytam czy do wykonania takiej procedury trzeba mieć odblokowany bootloader?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gwozdek

@fyme Na XDA wyczytałem, że obecnie jest niemożliwe debrandowanie bez odblokowanego bootloadera.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    fyme

No nic, w zasadzie to nie pilnego. Poczekam jeszcze i zapewne skończę z odblokowanym bootloaderem i rootem bo drażni mnie trochę fakt obcinania softu prze producenta jak wyłączenie obsługi fontów dla innych niż angielski języków, brak nagrywania rozmów i jeszcze kilka rzeczy. A debrand chciałem zrobić bo drażni mnie logo plusa przy starcie ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

UPDATE

Doprecyzowałem parę punktów w 3 metodzie

dodałem 4 metodę

Zmiana nazwy tematu

Debrand

Edytowane przez aciupapa
    • Piwko! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    fyme
    Dnia 17.11.2017 o 09:59, aciupapa napisał:

bardzo małe prawdopodobieństwo ze zadziała ale warto spróbować

Trochę zniechęcający komunikat ale z tego co czytałem w internetach to właśnie tak ludzie debrandują telefony Huawei więc powinno działać.

Edit: tu jest chyba backup samej partycji oemifo

Edytowane przez fyme

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co powinienem zrobić jeśli przy 32% wyskakuje "getting package failed"?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up w stock recovery zrob factory reset i wyjmij karte sd. Powinno zadziałać. Jak nie sprobuj kolejych metod :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi