Skocz do zawartości
aciupapa

[TUTORIAL] Odbrickowanie/Instalacja niezatwierdzonego oprogramowania/Debrandowanie/downgrade do nougata/ przywracanie oryginalnego oprogramowania do naszego PRA-LX1

Rekomendowane odpowiedzi

Ludvic

Czy jest jakiś sposób na debranding telefonu bez odblokownego bootloadera? Mam wgraną kompilację PRA-LX1C738B161, jest to telefon z Plusa, jednak żadnych śmieci ani loga podczas uruchamiania telefonu nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    fyme

Dobre pytanie. Sam chętnie się dowiem. Napisałem nawet do CCS - autoryzowanego serwisu Huawei czy są w stanie zmienić mi soft w telefonie na wersję bez brandu ale na razie bez odzewu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gwozdek

Podobno na taką operację trzeba uzyskać zgodę od samego operatora.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ludvic

Widzę, że jest spora zmiana w porównaniu do wcześniejszych modeli, np. w P8lite nie było żadnych problemów zdebrandować telefon bez odblokowanego bootloadera. Na szczęście w P9lite 2017 nie ma zbędnych aplikacji od operatora.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gwozdek

Może i metoda z P8L by zadziałała, tylko, że nikt chyba jeszcze nie próbował używając właściwych plików.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Update(21.02.2018)

Dodanie 5 metody, uzywana do aktualizacji do najnowszego softu albo wtedy kiedy mamy zbugowany soft,lecz nadal bootuje i mozemy zainstalwoac Firmware Finder z sklepu play albo z Apkmirror na necie

Co do debrandowania plikiem update.app. PLiki z 1 metody sa to pliki serwisowe Huawei, powinny zadzialac,ale nie testoewalem gdyz posiadam tel bez brandu. Telefony huawei debranduje sie poprzez sflashowanie czystego OEMInfo (Uwaga po flashowaniu OEMinfo nalezy ponownie odblokowac bootloader

Edytowane przez aciupapa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    fyme

Dzięki :)
    Ps: odezwał się CCS i lipa.
    Cytat z maila:
    "Szanowny Panie,

uprzejmie informuje iż niestety, ale nie możemy zmieniać oprogramowania na niebrandowane na życzenie klienta."
    Czyli zostaje zrobienie debrand na własną rękę

dodana zawartość

No więc wykonałem metodę 1. Tak z marszu mając soft PRA-LX1C738B170. Aktualizacja uruchomiła się, zainstalowała poprawnie a telefon się zrestartował. Po ponownym uruchomieniu nadal mam PRA-LX1C738B170 i wszystkie inne pliki na swoim miejscu jakbym nic nie instalował. Niech cię Huawei...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Próbowałem robić 1 sposobem, wszystko przechodzi system się uruchamia lecz dalej wersja androida bez zmian + zachowane wszystkie dane. Telefon czysty bez brandu. Metoda 2 działa pobrał sie  najnowszy update ale własnie ja chciałem starszy. I tez dziwne bo dane tez zzachowane

Edytowane przez ShoVE26SIckO

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    arek18

Mam soft b210 wgrany przez Finder firmware po aktualizacji do niego przestała działac klawiatura żaden z tych sposobów nie działa poradzi ktoś co robic ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Spróbuj w trybie ERecovery.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi