Skocz do zawartości
Michał Sas

tv box do 4k 60fps

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 
    od dłuższego czasu zastanawiam się jaki model wybrać odtwarzacza na systemie android do filmów 4k w 60fps, niby wszystkie obsługują... nie wiem na co zwrócić uwagi, a nie będę eksperymentował, oczywiście budżet jest ograniczony, im tańszy tym lepszy grunt aby odtwarzał...
    Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dziękuję za odpowiedź, niestety szukam czegoś tańszego, znacznie tańszego, na co powinienem zwrócić uwagę...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tańszy sprzęt bardzo często nie wspiera wymagań DRM.

Wydasz 200 złotych co prawda mniej i może okazać się, że sprzęt ma problemy z aplikacjami wymagającymi DRM lub się muli,  ponieważ jest mało wydajny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam,

Pozwolę sobie podpiąć się pod temat zamiast zakładać kolejny. Poszukuję boxa, który spełni następujące wymagania:

- Wsparcie dla ipla, player.pl (netflix mnie kompletnie nie interesuje)

- Płynne odtwarzanie filmików z youtube w jakości 4K60 a co za tym idzie, musi sprzętowo dekodować VP9 przy rozdzielczości 4K i framerate na poziomie 60 FPS, HDR mnie kompletnie nie interesuje bo przez kilka lat i tak nie będę miał na czym tego odpalić

- Sprzętowe dekodowanie H.265 przy rozdzielczości 4K i 60 FPS

- Dwuzakresowe Wi-Fi (2.4 i 5.0 GHz)

- Urządzenie musi być w stanie działać jako odbiornik dla Miracast/Chromecast

- Absolutnym minimum są przynajmniej 2GB Pamięci RAM oraz Android nie starszy niż 6.0 (Marshmallow)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

CSA96   Rockchip RK3399

CSA96 ma napisane w specyfikacji,  że wspiera DRM, ma wbudowany bardzo wydajny  Rockchip RK3399.    Procesor Rockchip to tak naprawdę 2 procesory (w sumie 6 rdzeni) w jednym i działa aż do pełnego 2,0 GHz, w przeciwieństwie do Amlogic S912, który mimo że jest rdzennym procesorem Octa, może osiągać jedynie 1,5 GHz. Tak więc Rockchip jest szybszy i ma wsparcie dla czterordzeniowego procesora graficznego MA8 T860, S912 obsługuje tylko tri-core GPU T820.

Specyfikacja   CSA96   Rockchip RK3399 

rBVaJFjU1XGACWFiAAKxNfdQngg929.jpg

Link:

https://www.dhgate.com/product/2017-new-csa96-rockchip-rk3399-dual-cortex/397573973.html

Link,   źródło YouTube

Edytowane przez Arkady1964

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tylko pytanie czy przy tak dużej cenie tego boxa nie lepiej dołożyć do Shielda od Nvidii, który jest do dzisiaj za 699zł w wersji bez kontrolera?

edit Na ten moment zamówiłem Shielda za te 699zł, zobaczymy czy x-kom zrealizuje zamówienie biorąc pod uwagę, że Shieldy są już wyprzedane :D

Edytowane przez Kris194
    • Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    5 godzin temu, Kris194 napisał:

Tylko pytanie czy przy tak dużej cenie tego boxa nie lepiej dołożyć do Shielda od Nvidii, który jest do dzisiaj za 699zł w wersji bez kontrolera?

edit Na ten moment zamówiłem Shielda za te 699zł, zobaczymy czy x-kom zrealizuje zamówienie biorąc pod uwagę, że Shieldy są już wyprzedane :D

dodana zawartość

Jasne,  że Shielda w tej cenie to super okazja, górna półka Androida,  nawet w normalnej cenie też warto kupić. 

TV boxy to inna klasa,  ale też mniejsze pieniądze, coś za coś.  Jeżeli kasa ma znaczenie drugorzędne to Shield jest Z PEWNOŚCIĄ NAJLEPSZYM WYBOREM.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jestem po kilkudniowych testach Shielda i moje pierwsze wrażenia są przede wszystkim takie, że wsparcie dla przeglądarek na Android TV jest gorzej niż beznadziejne, właściwie żadna wiodąca przeglądarka nie jest w stanie pracować w oparciu o samego pilota. Z kolei jeśli chodzi o wszelkie media to smigają one bez zająknięcia, tak jak i samo urządzenie:)

Edytowane przez Kris194
    • Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak,  przeglądanie internetu na tego typu urządzeniach to mordęga ale do tego lepiej używać PC - eta stacjonarnego lub laptopa.

Natomiast jako urządzenie multimedialne dzięki dużej wydajności sprawuje się bardzo dobrze.       Shield  ma wydajne "bebechy" i nie ma z nim przykrych niespodzianek, w zasadzie zero problemów, ta opinia się potwierdza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi