Skocz do zawartości
Dawid Grzeszczak

Telefon ładuje się tylko gdy włączony jest tryb pobierania specialnego systemu operacyjnego

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od miesiąca telefon, który posiadam - a3 2016 - nie chce ładować się w normalny sposób. Po podłączeniu ładowarki wyskakuje ikona baterii z "błyskawicą" lecz poprzedzająca ją ikona baterii z wyświetlanym procentem naładowania już się nie wyświetla. Zauważyłem, że telefon w ogóle się w ten sposób nie ładuje. 

Jako, że lubię eksperymentować, przetestowałem milion sposobów i gdy bateria chodziła na resztkach włączyłem ten tryb:
    (pierwszy załącznik, niebieski ekran "custom os" - home button+power button+ volume down button). 
    Zamiast wyłączyć się po kilkunastu sekundach telefon nadal chodził, a więc musiał się ładować. 

Zostawiłem go tak na kilka godzin z bólem serca, gdyż ekran chodził z pełną mocą i świecił te parę godzin na niebiesko ale gdy go zresetowałem bateria naładowała się w 100%!

Wątpię, by był jakiś magiczny sposób na naprawę tego. Co chce wiedzieć, to dlaczego tak się dzieje i w czym jest problem.
    Bateria?
    OS?

Będę ogromnie wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam,

Dawid.

Note-5-Download-mode.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    PLSBX

Wydaje mi się że winny może być kernel.

Jeśli telefon jest na gwarancji to warto go wysłać, a jeśli już nie jest to firmware od nowa.
    Zakładam że tego nie próbowałeś.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    piskorfa
    9 godzin temu, Dawid Grzeszczak napisał:

Jako, że lubię eksperymentować, przetestowałem milion sposobów i gdy bateria chodziła na resztkach włączyłem ten tryb:

Ten milion sposobów zawierał reset do ustawień fabrycznych? Wgranie tego samego lub nowszego oprogramowania za pomocą Odina?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Resetowałem ustawienie fabryczne. Nie wiem jak reinstalować oprogramowanie ;/.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    piskorfa

tutorial zapewne znajdziesz w dziale romy i modyfikacje dla Twojego telefonu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    PLSBX

Wstrzymałbym się z tym romem i rzucił na gwarancję jeśli jest. Chyba że telefon jest bardzo potrzebny teraz.

Jeśli bardzo chcesz wgrywać rom to proszę:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gwarancja mi przepadła, natomiast jesli chodzi o wgranie rom'a nie wiem czy jest to mozliwe bo telefon nie reaguje gdy podlaczam go do komputera.

Czy jest mozliwe, zebym sciagnal pliki prosto na telefon PRZEZ telefon a nastepnie wgral tak rom?

Edytowane przez Dawid Grzeszczak

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    PLSBX

Jeśli ładuje ci w fastboocie to powinno też wykryć telefon. Spróbuj ;)
    Co do wgrywania przez telefon to nie jestem pewny. W niektórych była opcja "update" poprzez plik, ale to na tym koniec z mojej wiedzy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    piskorfa

Telefony samsunga nie mają fastoboota, tylko tryb download. Tylko z poziomu PC za pomocą programu Odin da się wgrać oprogramowanie.

Nie da się go wgrać z poziomu samego telefonu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    PLSBX

Mój błąd. Samsunga dawno nie miałem w ręce.
    Tak czy inaczej pisał że ładuje mu na ekranie powitalnym do download mode więc powinno też odczytać telefon.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi