Skocz do zawartości
water

Zalany telefon, czy jest szansa, że będzie działał? (Problem został rozwiązany)

Rekomendowane odpowiedzi

water

Witam. Dzisiaj smartphone wypadł mi z kieszeni do zlewu i przez ok. 3 sekundy znajdował się pod bieżącą wodą. Działał normalnie, lecz szybko go wyłączyłem, nie mogłem go rozebrać, świeciła się tylko na czerwono dioda. Około pół godziny po tym wydarzeniu zaczął nieustannie wibrować, trwało to jakieś 30min., później przestał, a dioda świeci się do teraz. Nie chcę go włączać, leży w ciepłym miejscu. Jest szansa, że będzie działał?

Edytowane przez water
    Doprecyzowanie nazwy tematu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lysolus

@water Niekoniecznie w ciepłym, ale co ważne w suchym miejscu. Czy będzie działał? To jest wróżenie z fusów, nikt nie jest w stanie Ci tego pewnie określić, ale patrząc po Twoich objawach i poczynaniach telefonu po zalaniu wygląda na to, że będzie chodził.

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    water

Orientujesz się może czy czerwona dioda powinna/może być aktywna, nie świadcząc o czymś gorszym? Nie włączyłem telefonu, od czasu, gdy przestał wibrować już więcej to(wibracja) nie miało miejsca, lecz dioda cały czas świeci.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    water

Tamtemu nieszczęśnikowi się jednak nie udało. Kilka godzin temu dioda przestała świecić. Może po prostu bateria się rozładowała. Minęły 4 dni, spróbować włączyć telefon, czy lepiej jeśli jeszcze zaczekam? Jeśli się nie włączy, już chyba wszystko stracone?

PS Włączyłem i wszystko działa jak wcześniej: internet, lampa błyskowa, połączenia, aparat, wibracja, etc. A w serwisie Orange już zalecano mi wyrzucenie go, gdyż na pewno nie będzie działał. Dzięki za odpowiedzi.

Edytowane przez water
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi