Skocz do zawartości
makgajwer

Jak ustawić przycisk włączenia/wyłączenia telefonu aby nie był aktywny ?

Rekomendowane odpowiedzi

Na 2 telefonach z systemem 6.0.1 (BB DTEK 50, Lenovo Vibe P1 Pro, obydwa z fabrycznym softem) mam ten sam problem: chodzi mi o działanie przycisku power, kiedy telefon jest zablokowany. Pomimo zablokowania jak przytrzyma się przycisk ten przycisk aktywuje się ekran wyboru z opcjami typu: wyłącz , tryb samolotowy, uruchom ponownie. Nie jest to dobre rozwiązanie, kiedy np. zgubię telefon ktokolwiek go znajdzie po naciśnięciu tego przycisku może wyłączyć go i wtedy funkcja znajdź telefon na nic się zda. Kolega na swoim Samsungu A5 (2016) ma tak samo.
    Grzebałem już wszędzie i nie mogę znaleźć rozwiązania. Czy to taka "przypadłość " Androida? Na innych telefonach, które mam jak BB Z10, Lumia nie ma takiego problemu t.j. przy zablokowanym telefonie naciskając przycisk power nie wyskakuje ekran z opcjami uruchomienia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Blokadę sim mam włączoną i niestety to nie ma wpływu na działanie przycisku wł/wył telefonu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

Na stockowym romie nie da się tego zmienić.

(być może root+xposed+gravity box).

Nie ma to wielkiego znaczenia - wymuszony restart/wyłączenie i tak zawsze da się zrobić(>10s power).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak żyć? 
    Trudno muszę się z tym pogodzić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Custom Rom by ambasadii oparty na stockowym Romie posiada możliwość edycji przycisków po przytrzymaniu power menu, ale nie wiem czy to by było rozwiązanie dla Ciebie. 

dodana zawartość

@makgajwer

Edytowane przez Spartan500

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@SPARTAN500 dzki; nie mam czasu ani wystarczającej wiedzy, aby w coś takiego się bawić. Już się z tym pogodziłem, że tak jest i basta.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam.  jestem Nowy tutaj i nie wiem gdzie sie skierować z problemem. A więc mam problem z przyciskiem Włączenia  / Wyłączenia  jakimś dziwnym cudem przestał działać, Czy dałoby radę zamienić funkcję np z przyciskiem +/- ? telefon Galaxy j5 2015 Dodam jeszcze że Roota mam zrobionego 

Edytowane przez Kamil Piwowarczyk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Kamil Piwowarczyk

Może przez edycję pliku przycisków, ale to bardzo ryzykowne mapowanie, kiedyś próbowałem coś podobnego i przestały mi działać dolne przyciski dotykowe, także podmiana roli przypisanych głównych przycisków jest bardzo ryzykowna. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mogły zatłuścić się styki, więc bez ingerencji do wnętrza nie da się tego usunąć. Może też być inna przyczyna, ale i tak warto zajrzeć. Ewentualnie przy braku odwagi udać się do SERWISU.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi