Skocz do zawartości
bartekc00

[OnePlus 5T] Aparat - dyskusja ogólna i zdjęcia wykonane naszym telefonem

Rekomendowane odpowiedzi

stark2991

@konstantyno110 Mówisz, to masz ;)

Spoiler

Skomentuję to tak: za dnia na każdym ujęciu łatwo zgadłem, które zdjęcie pochodzi z Pixela, a które z iPhone'a (pierwsze w sensie pozytywnym, drugie niestety w negatywnym znaczeniu). Pixel ma świetny HDR a iPhone skopany balans bieli. Detale na zdjęciach z OP5T są całkiem niezłe, kolorystyka też może być, no i widać nieznaczną różnice na plus względem OP5. na zdjęciach nocnych przyznam szczerze, ze Pixel często mnie zawodził. Zdjęcia robi bardzo jasne i szczegółowe, ale czasami zbyt jasne jak dla mnie. Dlatego kilka razy trafiłem z 5T jako najlepszym ujęciem. Szkoda tylko, że autor nie pokazywał cropów bo by tak różowo nie było (wystarczy sprawdzić video, które wrzuciłem wcześniej). iPhone nadal słabo i jeśli bym miał wskazać najbardziej rozczarowujący telefon to byłby właśnie on. Kosztuje zdecydowanie najwięcej, a tego nie pokazuje. Może ma mniej szumów na fotkach, ale żadna nie jest atrakcyjna dla oglądającego.

No i po ostatniej scenie widać także, że nocne fotki na 5T faktycznie potrafią być znacznie lepsze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W sumie rzadko kiedy robię jakieś foty nocą. Głównie w dzień muszę jeszcze poczekać na więcej testów baterii.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Smykoo

Test wygrywa Pixel 2, ale widać, że One Plus poprawił aparat, bo u mnie zajął drugie miejsce. Poprawili te nocne zdjęcia. Zawiódł iphone, bo w tej cenie powinien być lepszy.

Wysłane z Google Nexus

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam.

Mogę porównać aparat tylko do op2 . Różnica w ostrości, op5t radzi sobie zdecydowanie lepiej niż op2, trafia w punk a op 2 często miał punk ostrości za obiektem fotografowanym, op5T trafia tu idealnie. Jakość zdjęć w op5T jest zadowalająca choć aparat ma tendecje do prześwietlania zdjęć dlatego ja większości przypadków stosuje korektę expozycji lub ogólnie działam w trybie manualnym. 

IMG_20171130_135732.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rot

A napiszcie jak sprawuje się tryb auto w OP5T przy fotografowaniu obiektów ruchomych (dzieci, zwierzęta) w słabych warunkach oświetleniowych (czyli np. aż do wiosny w warunkach domowych ;))?
    Note 8 kuleje tutaj bardzo - ustawia znacznie za długi czas i zdjęcia wychodzą rozmazane. Pytanie jak OP5T?

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    foxqa

Zdjęcia nawet ładnie. Waham się między tym a mate 10pro. Ogólnie każdy z tych dwóch będzie robił lepsze od mate 8. Ale mam też w domu Nexus 6p i taki poziom chciałbym mieć.

Podpisuje się pod prośbą

Edytowane przez foxqa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rot

Ale ja piszę o Note 8 - podobno najwspanialszym smartfonie foto jak to opisuje Samsung ;) Że od Mate 8 OP5T robi lepsze zdjęcia to nie mam wątpliwości.

I jeszcze jedno - OP5 miał tendencję do żółtych zdjęć w auto. Nie do końca sensownie odbierał balans bieli i np. kolor skóry wpadał z żółć. Nie muszę pisać, że wyglądało to słabo. A jak z WB radzi sobie OP5T?

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Smykoo
    Zdjęcia nawet ładnie. Waham się między tym a mate 10pro. Ogólnie każdy z tych dwóch będzie robił lepsze od mate 8. Ale mam też w domu Nexus 6p i taki poziom chciałbym mieć.

Podpisuje się pod prośbą
    Poziom Nexa 6P trudno doścignąć. Op5t będzie gorszy. Mate 10pro to ma większe szanse.

Wysłane z Google Nexus

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Mariusz Strzelczyk zdjęcia całkiem ładne. Mógłbyś jeszcze coś wrzucić w gorszych warunkach oświetleniowych?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi