Skocz do zawartości

Wykryliśmy, że używasz AdBlocka  :emo_im_sad:

Proszę, dodaj nas do wyjątków:) Wyświetlamy jedynie ładne, idealnie dopasowane reklamy - żadnych wyskakujących okienek czy wideo! Reklamy to jedyne źródło utrzymania naszej społeczności.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się jak to zrobić. Dziękujemy!

bartekc00

[OnePlus 5T] Bateria - dyskusja ogólna i statystyki

Rekomendowane odpowiedzi

sqner

Usuń pożeracze bateri albo zastąp choć alternatywą to co się da. Fb w przeglądarce, messenger lite. Słuchanie muzyki po bt chyba nie nalicza czasu na ekranie a bateria ucieka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dyma

Na czym dokładnie polega ograniczanie aplikacji w trybie optymalizacji baterii? Jakiego typu aplikacji lepiej nie optymalizować?
    Duże różnice pod względem baterii są w trybach lokalizacji, macie jakiś domyślny czy zmieniacie w zależności od sytuacji?
    Trochę ogólne pytania ale ostatni rok/dwa na poprzednim tel ciąłem wszystko jak leci żeby bateria trzymała dzień więc mam zaległości :)

Wysłane z mojego ONEPLUS A5010 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ament

@Dyma w trybie optymalizacji aplikacja nie odswieza danych w tle takze nie bedziesz dostawal z niej zadnych powiadomien.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rain86
    Napisano (edytowane)

@Ament

Mam tryb optymalizacji dla wszystkich swoich zainstalowanych aplikacji (ten podstawowy tryb optymalizacji). Nie mam problemów z żadną z aplikacji i otrzymuję powiadomienia ze wszsytkich - Messenger, Keep, Kalendarz, Yanosik, DI.fm (działa bez problemu po wygaszeniu wyświetlacza).

Edytowane przez rain86

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ament

@rain86 zgadza sie, pomylilo mi sie z ta druga opcja tj. Battery saver - bo w przypadku tej na pewno wszystko przechodzi do uspienia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rdy
    2 godziny temu, Dyma napisał:

Na czym dokładnie polega ograniczanie aplikacji w trybie optymalizacji baterii? Jakiego typu aplikacji lepiej nie optymalizować?
    Duże różnice pod względem baterii są w trybach lokalizacji, macie jakiś domyślny czy zmieniacie w zależności od sytuacji?
    Trochę ogólne pytania ale ostatni rok/dwa na poprzednim tel ciąłem wszystko jak leci żeby bateria trzymała dzień więc mam zaległości :)

Optymalizacja polega na tym, że jak nie będziesz korzystał z apki przez jakiś czas, to zostanie ona uśpiona w doze i do momentu w którym do niej nie wejdziesz nie dostaniesz żadnych powiadomień. Widać to dobrze na przykładzie gmaila który ma to chyba włączone domyślnie, bo po nocy czasem nie dojdą maile i trzeba ręcznie odświeżyć

Między oszczędzaniem baterii a wysoką dokładnością są różnice, całkiem spore

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dyma

Czyli jak używam Llama (wiem, że nie rozwijają już jej, ale dla moich zastosowań jest najwygodniejsza) to lepiej wyłączyć jej optymalizację? U mnie to kwestia włączenia wifi oraz zarządzania dźwiękami w zależności od lokalizacji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nic takiego nie mam, że muszę cokolwiek odświeżać ręcznie, i na żadnym nie miałem z Marshmallow i Nougat. Zmniejsza się tylko częstotliwość wybudzania i synchronizacji, im dłuższy czas bezczynności tym większe odstępy. Rano jak wybudzę to mam odebrane albo dochodzi co brakowało.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sthEn
    Napisano (edytowane)

Do du*y ta bateria, wolę już swoje 2h SoT w Nexusie 5 :) Miałem z 3h podróży autem z BT i Spotify. Bez tego 6-7h SoT pewnie bez problemu do wyciągnięcia. Jestem ZACHWYCONY.
    ad7116bb6cf4bac4df7fbd183c3148ea.jpgbc04bf4d990759ff59f651b0c5e91060.jpg

EDIT.

Ostatecznie skończyłem na ~6h20min :) ZACHWYCONY jak już wspomniałem.

Edytowane przez sthEn

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rdy
    11 godzin temu, JestemAbdul napisał:

Nic takiego nie mam, że muszę cokolwiek odświeżać ręcznie, i na żadnym nie miałem z Marshmallow i Nougat. Zmniejsza się tylko częstotliwość wybudzania i synchronizacji, im dłuższy czas bezczynności tym większe odstępy. Rano jak wybudzę to mam odebrane albo dochodzi co brakowało.

No właśnie, jak wybudzisz. Jak nie wybudzisz to nic nie dojdzie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi