Skocz do zawartości
bartekc00

[OnePlus 5T] Bateria - dyskusja ogólna i statystyki

Rekomendowane odpowiedzi

rain86

@dziamot

Kopia zapasowa wyłączona z chwilą kupienia i konfiguracji telefonu, synchronizacja wyłączona, zdalne lokalizowanie sprzętu wyłączone i z poprzednią wersją usług google problemu nie było, zaś po aktualizacji wybiły się one na pierwszy plan i zżerają masę baterii. Ewidentnie znów Google coś zawalił w tej kwestii :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dziamot

Odinstaluj tą aktualizację oraz wyczyść dane tej aplikacji, ja jeszcze na koniec zrobiłbym wipe cache w stock recovery. Temat kiedyś przerabiałem na g4 i wtedy to pomogło

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rain86

@dziamot

Wyczyściłem dane aktualizacji i obserwuję jak to wygląda. Co zaś tyczy się usunięcia aktualizacji to nie jest czasem tak, że telefon i tak za chwilę pobierze sobie z powrotem najnowszą wersję ? Teraz przecież jest tak, że te dziadowskie usługi nie pytają o zgodę tylko same z siebie instalują się w tle.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dziamot

Pobiorą, ale czasem występują jakieś błędy i robią się takie cyrki z tymi usługami

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Praktycznie cały dzień na wi-fi. LTE może gdzieś z 2 3 godziny, ale praktycznie 0 rozmów. Natomiast zauważyłem że na tygodniu kiedy w pracy rozmawiam ponad 3 godziny w ciągu dnia przez tel to czas na wyświetlaczu wychodzi około 4h.8b322c47bbb9577a934010341edbca23.jpgc1a0bed92743ba440d9b954017472dcb.jpg

Wysłane z mojego ONEPLUS A5010 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cykl mieszany z przewaga na LTE. Soft najnowszy dostepny f0565227c758085a19b92dad5af7f5dd.jpgebb959c962c2e823731abf302c37cd2a.jpg8647ce0980211886fa4a2670de8347ea.jpg

Wysłane z mojego ONEPLUS A5010 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bartekc00

Przeszedłem na 4.7.5 z czyszczeniem cache w recovery po aktualizacji do 4.7.4 i ponownym po aktualizacji do 4.7.5. Użytkowanie to głównie przeglądanie internetu (Facebook w przeglądarce, forum), zabawa w ustawieniach, z 15 minut YouTube i 15 minut gier na próbę (bejeweled, NFS most wanted). Auto jasność (dzisiaj dość ciemno było, więc jasność niska), synchronizacja jednego konta Gmail, przesłałem kilka plików po BT i zrobiłem kilkadziesiąt zdjęć (aplikacja OP i GCam). Jest ok :) Motyw ciemny. Przez noc spada mi 5%. Siedziałem tylko na Wi-Fi.

Spoiler

Screenshot_20171224-222027.jpg

Screenshot_20171224-222934.jpg

Screenshot_20171224-222045.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sonic87

Ja jestem po pierwszym pełnym cyklu i szczerze....jestem bardzo zadowolony...wcześniej miałem Samsunga Galaxy S6 na którym na ekranie wyciągałem około 2,5h więc różnica duuuuża :)

Screenshot_20171227-181812.jpg

Screenshot_20171227-181818.jpg

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bartekc00

@rain86

Mi od wczoraj zaczęło się wzmożone użycie przez usługi google play. Czy pomogła Ci reinstalacja usług? U mnie chyba nie zdało to egzaminu. Nie wiem co wykombinowali nagle, bo chyba od dawna miałem najnowszą wersję, a "problem" od wczoraj.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Roy

Czasami dzieje się tak, że po auto aktualizacji Usług G coś się pitoli i potrafi zrobić się drain na którejś ze składowych Google Play Services.

Z doświadczenia w większości przypadków pomaga czyszczenie danych i pamięci podręcznej usług i po reboot telefonu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi