Skocz do zawartości
bobek_inco

Dual-Sim - po zmianie trybu sieci jednej z kart, tracę na niej zasięg.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Mam problem z telefonem Huawei P10 Lite wersji WAS-LX1 (posiadającej dual-sim)

Mam 1. kartę sim w sieci Plus

2. kartę w sieci T-mobile.

Gdy w ustawieniach mam załączone opcje:

2g/3g/LTE  - Plus ,

2g - t-mobile.

Wszystko jest ok. Problem pojawia się gdy zamieniam t-mobile z plusem. 

Gdy wkładam kartę sim z Play albo Orange to problem nie występuje. 

Telefon był w serwisie wymieniono płytę główną ale problem powrócił. Huaweia wysłałem ponownie do serwisu i tym razem problemu nie zauważono, (tak napisali) a problem dalej występuje.

Dodam, że gdy karta w sieci t-mobile jest jako 3g/LTE to w telefonie bateria szybko się wyczerpuje w 5 godzin - 50%. 

Proszę o informację czy problemu mam szukać po stronie kart sim czy czego? 

Dzięki za jakiekolwiek informacje.

Pozdrawiam.

Sprawdziłem jeszcze trzy rzeczy: 

1. w Huawei P9 Lite problem z kartą z sieci T-mobile nie występuje. 

2. w innym modelu Huawei P10 Lite, karta z sieci w T-mobile załączona jako 2g/3g/LTE powoduje "brak usługi" drugiej karty z innej sieci.

3. inna karta SIM w sieci T-mobile też powoduje takie problemy.

Chyba P10 Lite nie lubi się z T-mobilem.

Nie sprawdzałem co by było gdyby wrzucić dwie karty z T-mobile.

Edytowane przez Gwozdek
    Doprecyzowałem nazwę wątku. Proszę nazywać tematy tak, aby krótko streszczały poruszany problem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gwozdek

Nie bardzo rozumiem o co tu biega. Piszesz, że masz 4 karty. Pierwsze dwie - wszystko gra. Z pozostałymi już nie. Wysłałeś do serwisu i została wymieniona płyta główna. W czym konkretnie tkwi problem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Problem  jest taki: 
    Posiadam dwie karty Sim: Plus i T-mobile (Play i Orange pożyczyłem by sprawdzić czy problem występuje).

Gdy mam wsadzone karty z Plusa i T-mobile ( obojętnie która na jakim slocie) i gdy Karta z plusa w ustawieniach ma załączone 2g/3g/LTE a Karta z T-mobile tylko 2g to jest wszystko ok. 

Natomiast problem pojawia się gdy zmienię ustawienia i T-mobile jest w 2g/3g/LTE (Plus 2g) wtedy karta z Plusa zostaje wyłączona " brak usługi" i nie chce złapać zasięgu. 

Gdy mam wsadzone karty w konfiguracji: Plus-Orange, Plus-Play to wszystko działa bez żadnych zakłóceń czy to na 3g/LTE czy tylko na 2g

A zależy mi na tym by z T-mobile pobierać dane komórkowe bo mam pakiet a Plus jest numerem służbowym. 

Przed chwilą w ustawieniach Sim zmieniłem żeby było tylko 2g/3g (bez LTE) to problem znikł. Obie karty działają poprawnie.

Telefon wysłałem do gwarancji z opisem problemu, że nie działa druga karta sim i bateria szybko się wyczerpuje, więc wymienili płytę główną i odesłali z powrotem. I napisali, że teraz jest ok.

I jak pisałem wcześniej problem pojawia się  także na dwóch innych modelach huawei P10 Lite, 

Chciałbym wiedzieć czy komuś się coś takiego zdarzyło?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kris2

Kolego a może choć to nie możliwe ponieważ wymienili ci płytę główną i imei inne są telefon nie splacony i zablokowali jeden slot czyli Polkomtel czy Orange tak robią jak się bierze aparat na spłaty czyli zdrapki co miesiąc doladowuje 

Kupiłem taki aparat z usterka że jeden slot ma poprostu problem z zasięg na OLX I tylko pokazywalo sieć i nie łączyło lte nie było wogole zacząłem się bawić w kombinacji firmware Finder i wymusiłem aktualizacje niższego oprogramowania i aparat ładuje do logo huawei ma już się uruchomić i wyłącza się restart i przechodzi w recovery przywrócenie ustawień fabrycznych nic nie daje. Myślałem że jak wgram mu niższe oprogramowanie to problem zniknie a znikło wszystko i aparat leży a kosztowne przywracanie przez Phoenix jest nie opłacalne 15euro płacić ponoć kasuje się tam nawet blokadę imei co operator zakłada 

Reasumując przy przelanczaniu trzeba zaznaczyć który slot ma mieć lte, jest niemożliwe aby na obu było lte 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gwozdek

@kris2 gdyby był zablokowany IMEI, to kolega nie miałby zasięgu na żadnej z kart.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kris2

Gwozdek zależy od operatora i ich grymasu widocznie, miałem raczej mam przypadek że zablokowali pierwszy slot i działała karta tam gdzie ma być karta pamięci ale już lte nie chciało działać gość twierdził że używał w tym slocie darmowego internetu areo czy coś tam i pomieszal mu i tak się zaczęło. Jednak że po późniejszym czasie u mnie przestało całkiem działać i oba sloty szlak trafił. Zacząłem się bawić firmware Finder i wymuszalem przez proxy aktualizacje niższego oprogramowanie w końcu mi się udało. Po restarcie reakcja jest taka że loguje się ale jak ma wystartować po dźwięku powitalnym itp. Wyłącza się i samoistnie idzie do recovery. Sądzę że recovery przy aktualizacji pobralo niższe i go dlawi. A rota nie chce robić. Chcę go sprzedać kiedyś. Poza tym mam go teraz w częściach czekam na nowy set z ramką i dotykiem +LCD. Wtedy jak złożę go do kupy poprubuje coś wydumac czy ruszy na razie stoję jak słup 

Edytowane przez kris2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    matiuy

Mam ten sam problem , czy komuś udało się to naprawić ?

Dodam że u mnie telefony miał zmieniony OEM (single na dual).

Telefon nie ma brandu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kris2

U mnie co pisałem wcześniej poskładałem p10 do kupy nōwken sztuken <haha> tylko czekam od majfredow na klapkę baterii nie działa już ani jeden slot. Dodam że wymusiłem  przez firmware Finder instalacje niższego oprogramowania i zapadł na Bootlop. Uzyskał jednak sprawność po faktycznym resecie. Niestety po konfiguracji nadal zero odzewu żeby widział najdłużej w którym kolwiek slocie zasięg GSM. Pojawił się po tak długim czasie co był rozbierany na parę sekund i tak sądzę po szczytaniu imei znów zasięgu brak na obu slotach. Po wpisaniu imei na stanie ;

https://www.plus.pl/formularze/formularz-imei

Sprawdzeniu czyja własność widnieje że telefon jest Polkomtela czyli Plusa. Poprzedni albo poprostu pierwszy właściciel nie splacil abonamentu i ciule z plusa poblokowali. U ciebie może być to samo pierwsze małymi krokami a potem blokada na amen. Jest jedno wyjście naprawa imei przez program zapomniałem nazwę ale niestety licencja na rok kosztuje 119euro nie opłacalne to, założyłem konto myślałem że można taniej, np;miesiąc itp jednak nie ma takiej opcji. Mi pozostaje sprzedać aparat na części niestety choć będę w plecy 400zl tyle może mi ktoś da. Nie liczę kosztu seta i tylnej klapki około 180zl na Aliexpress kupionych. Szlak bierze co teraz sieci robią bezprawnie trochę 

Edytowane przez kris2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    matiuy

Ja go niedawno wziąłem w t mobile i zmieniłem OEMinfo po tej zmianie dzieją się dziwne rzeczy z siecią , jedna karta tylko połączenia alarmowe ( gdy T-Mobile jest włożona  i włączone LTE ).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gwozdek

Dlaczego zmieniałeś OEMinfo? Możesz je przywrócić na takie, jak było poprzednio?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi