Skocz do zawartości
mniszkowa

Telefon wykrywa słuchawki jako zestaw z mikrofonem

Rekomendowane odpowiedzi

Przede wszystkim, dzień dobry wszystkim, jestem tu nowa :)

Specjalnie założyłam konto, żeby poszukać tu rozwiązania mojego problemu. Użyłam wcześniej googli i forumowej lupy, więc raczej temat wcześniej się nie pojawił, jeśli jednak się mylę, proszę o wskazanie mi odpowiedniego wątku.

Jakiś czas temu kupiłam słuchawki AKG 518 DJ. I wszystko byłoby ok, gdyby nie to, że praktycznie zawsze, kiedy podłączam słuchawki do telefonu, on wykrywa je jako zestaw z mikrofonem. Samoczynnie uruchamia się wtedy aplikacja google, Spotify też szaleje - sam się włącza i losowo odtwarza i przerzuca piosenki. Nie mogę wtedy normalnie korzystać z telefonu. Muszę kilkukrotnie wyjmować i wkładać mini jacka, żeby telefon poprawnie odczytywał podłączone urządzenie. Nie ukrywam, że jest to bardzo frustrujące i liczę na to, że pomożecie rozwiązać mój problem. W przypadku innych słuchawek ten problem pojawiał się sporadycznie, w przypadku sprzętu AKG dzieje się tak za każdym razem i przez ładnych parę minut muszę próbować podłączać sprzęt. Od razu zaznaczam, że nie znam się na rootowaniu telefonu i wszelkich modyfikacjach, więc bardzo liczę na pomoc w przystępnej dla laika formie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi