Skocz do zawartości
sroczkin

Wifi Calling w Orange

Rekomendowane odpowiedzi

sroczkin

Witam .

Mam pytanie do użytkowników A5(6) w sieci Orange . Czy działa u was Wifi Calling i jak tak na jakim romie? 

Żona ma A5(6) z Play i Wifi Calling działa bez problemu . Ja w S7E i S8+ mając rom XEO a kartę PLAY też bez problemu korzystam z wifi Calling.  Teściowa ma abonament Orange ale Rom ITV i nie wiem czy bawić się w wgrywanie romu z Orange aby mogła korzystać z wifi Calling. Z góry dzięki za odpowiedzi .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W przypadku Galaxy A3 lub A5 z serii 2016 póki co soft Orange (ani żaden inny) nie wspiera natywnego WiFi calling z tej sieci. Pozostaje tylko aplikacja Orange WiFi Calling. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sroczkin

W S7E i S8+ majac rom XEO mozna uzywac Wifi Caling . Nie ma tylko przycisku w belce gornej do wlaczania mozna jedynie z poziomu ustawien dialera . Ciekawe czy czysty XEO ma tez wbudowany Wifi Caling . Bo jesli tak to moze wystarczy zadzwonic do Orange i uruchomic usluge na swoim numerze ? W Play wystarczylo to zrobic i mozna dzwonic z wifi na XEO .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kazuyoshi

wlasnie co do wifi calling w play to od jakiegos czasu nie dziala u mnie :/ po wlaczeniu nie widac ikonku na pasku i po wylaczeniu sieci nie moge nawiazac polaczenia i wyswietla sie komunikat ze jestem w trybie offline i ze musze wlaczyc online, w apce do sprawdzania wifi calling pokazuje ze Nie Wykryto Capitive Portal, o co chodzi niewiem bo zona w s7 edge (XEO) uzywa wifi calling bez problemu.

Edytowane przez Kazuyoshi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sroczkin

Wlasnie w ten wekend testowalismy z zona wifi caling . U mnie na S8+ xeo dzialalo jak ta lala , u zona na A5(6) w brandzie play tez bez zadnych problemow . Bylo dzwonione i wysylane sms . Osobiscie brakuje mi dedykowanego kafelka do wlacz/wylacz jak to jest na brandzie play ale i bez tego micha sie smiala ze wrescie mozna bylo uzywac bez problemu telefonu w miejscu gdzie zasieg jest zerowy . Stanie przy oknie w czasie rozmowy i trzymanie telefonu tylko na parapecie bylo bardzo meczace . Zona nie cierpi dzwonic do swojej matki bo kilku minutowa rozmowa jest zawsze kilka razy przerywana . Dlatego myslalem ze uda mi sie uruchomic wifi caling u tesciowej ale ze ma orange nici z tego . 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    locarnop

W S7 Edge XEO jest Wi-Fi Calling i VoLTE w Orange. W A5 2016 także w Orange nie ma tych funkcji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wiete

Sorry za offtop. Jakbym chciał mieć wificalling w play to muszę wgrać brand od Play ? Mam soft XEO, telefon kupiony w jednej z sieci. Na stronie Play telefon jest na liście.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sroczkin

Wejdź w dialer(telefon) kliknij 3 kropki prawy górny róg Ustawienia i sprawdź czy na samym dole masz opcję Połącz przez siec WIFI . Jeśli to masz ( na S7E i S8+ w najnowszych XEO to jest ) zadzwoń na infolinię PLAY i niech Ci uruchomia usługę na twoim numerze . Przez wysyłanie SMS jak nie masz brandu Play wyskakuje info że usługa nie dostępna na twój telefon . Tak zrobiłem na S7E z XEO i Wifi Calling działa super a po przełożeniu karty do S8+ działa tak samo cacy .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wiete

NIe ma, może z nowszym XEO wyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    DearD

U mnie również tego nie ma. Sieć PLAY, a telefon z T-mobile.

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi