Skocz do zawartości
yamall

rom [P5110] Jaki rom do płynności działania

Rekomendowane odpowiedzi

yamall

Cześć, powiedzcie mi, którą wersje zainstalować na moim Tab2 P5110.

Chodzi mi przede wszystkim o płynność działania... zainstalowałem kiedyś CM 12.1-2015201-0012-UNOFFICIAL-p5110.

Miało być płynnie, fajnie i w ogóle.... tak nie jest....

Co polecacie, (najlepiej z aktualnym tutorialem i linkami) ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przyłączam się do prośby

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja co jakiś czas zmieniam system, przez jakiś czas testowałem najnowsze romy na androidzie 7 - ogólnie demonami szybkości one nie są, mimo to działają nieźle patrząc na wiek sprzętu.

Obecnie siedzę na AOSP w wersji 6 i jest całkiem nieźle jeśli chodzi o wydajność ale bardzo ubogo jeśli chodzi o ustawienia - właściwie nie mogę zmienić w nim nic :P 

Jeśli zależy wam na personalizacji to RR jest świetnym wyborem - tam można ustawić właściwie wszystko a sam system działa stabilnie i imo szybko.

Jak coś to piszcie, chętnie pomogę coś więcej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja również podpinam się pod prośbe, chcialbym ożywić mój tablet xD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mój też zmulony nie do pomyślenia...ale zacząłem najpierw od full resetu z poziomu recovery mode ...wipe cash/data i jak na razie się trochę ruszył. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zulu88
    Dnia 10.12.2017 o 09:15, pAblosik napisał:

chcialbym ożywić mój tablet

4 godziny temu, marcin2m napisał:

Mój też zmulony nie do pomyślenia

Panowie. Tego tabletu nie da się ożywić (na dłuższą metę). Jeśli chcecie korzystać z taba 2 to musicie się pogodzić z tym, że będzie mulił. To stary sprzęt i nawet wgranie customa nic tu nie pomoże. Co najwyżej przez pierwszy miesiąc, a później znowu muł bagienny. Dlatego swojego P5100 używam już tylko do czytania książek w formacie epub, bo do niczego więcej się nie nadaje :(. Czas tego sprzętu już dawno minął.

Edytowane przez zulu88

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zszedłem ze stocka na rzecz SlimCat'a i było dużo lepiej, nie idealnie ale znacząco lepiej. Później testowałem RR ale było gorzej niż na SlimCat. Faktycznie, lepiej z personalizacją ale gorzej z płynnością. Wrociłem do SlimCat'a. Da się z nim żyć.

Wysłane z mojego Galaxy Tab 2 3G przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja testowałem duużo romów i niestety na większości co chwile są restarty (powodem zapewne jest bateria która już nie domaga). Używam Lineage OS który jest całkiem znośny ale o płynnym użytkowaniu nie ma mowy. Oglądam na nim netflixa, youtube i czasami czytam, do niczego więcej się nie nadaje niestety.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    A ja testowałem duużo romów i niestety na większości co chwile są restarty (powodem zapewne jest bateria która już nie domaga). Używam Lineage OS który jest całkiem znośny ale o płynnym użytkowaniu nie ma mowy. Oglądam na nim netflixa, youtube i czasami czytam, do niczego więcej się nie nadaje niestety.
    Ja teraz testuje Omnirom z antkiem 6tką. Na razie wszystko działa...z płynnością na znośnym poziomie.

Wysłane z mojego Galaxy Tab 2 3G przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Odpaliłem swojego po długim czasie.  Wpadł LineageOS 14.1 i zdziwiłem się że to działa tak sensownie :D Do netflixa wersja z 3g bardzo fajna sprawa. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi