Skocz do zawartości
bob.budowniczy

Po full wipe telefon pyta o stare konto google

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli zły dział to proszę o przeniesienie.

Sprzedałem Galaxy Note 5 (na szczęście w rodzinie). Przed wysyłką zrobiłem (dwukrotnie) full wipe przez rocovery. Kupiec nie może zalogować się na swoim koncie, bo telefon pyta o ostatnie konto, z którym telefon był synchronizowany. Wobec tego podałem mu swoje dane, ale wcześniej zmieniłem hasło, bo było zbyt unikalne i chcę do niego wrócić. Niestety tu pojawił się kolejny problem, bo nie można zalogować się na tym telefonie przez 24h po zmianie hasła.

Sprzedałem już kilka telefonów tej samej osobie i zawsze robiłem full wipe przez recovery. Nigdy nie miałem tego problemu. Gdzie popełniłem błąd? Czy jest jakaś możliwość, aby przyspieszyć oczekiwanie? Może da się coś zrobić, aby telefon nie pytał ponownie o moje konto po full wipe.

Wszelkie porady mile widziane.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jeronimo

Poprostu przed zrobieniem full wipe powinienes usunac konto google z telefonu.

Z tego co pamietam to mozna to tez zrobic za pomocą kompa.

Przejdź do myaccount.google.com

Nastepnie tak jak na screenie masz zaznaczone 

Schowek01.jpg

Wchodzisz w zdarzenia zwiazane z zabezpieczeniami - tak jak po prawej klikasz w "przejzyj urzadzenia - wybierasz potem swoje urzadzenie Note5 ( w moim przypadku s7 edge) - masz urzadzenie dostep do konta -  obok klikasz "usun" 

Schowek02.jpg

W nowym oknie potwierdź chęć usunęcia urządzenia ze swojego konta. Urządzenie zostanie usunięte z twojego konta Google. Co więcej, jeśli na tym urządzeniu ktoś był zalogowany na twoje konto Google, to po usunięciu zostanie z niego od razu wylogowany. 

I powinno byc po problemie.

dodana zawartość

Możesz sprobowac tej porady.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi