Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was, 

Proszę o informacje tylko użytkowników któregoś z telefonów - Samsung Galaxy S8 bądź OnePlus 5T lub użytkowników z głęboką wiedzą.

Jak wygląda sprawa stabilności? Jak wygląda samo korzystanie z telefonu? 

Za jaką kwotę można kupić igłę S8? Pytam, dlatego że widzę sporo po 2100 zł igły lub nówki, a potem przepaść i nagle reszta po 2400-2500 zł, chociaż te są typowo nówki. Sprawdzałem OLX i jechałbym osobiście po telefon - co należy sprawdzić przy takim Samsungu?

Widzę na Allegro po 1990, możliwe że igła też.

S8 w testach z tego co pamiętam dostał mocno po pupie od 5T.

Edytowane przez Paviano

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    stark2991

Szybkość: 5T>S8

Aparat: S8>5T

S8 jest szklany, 5T metalowy. S8 ma rozbudowaną nakładkę i nie można jej zmienić bez utraty gwarancji, 5T ma prawie czystego Andka i pewne wsparcie na XDA, w dodatku jest przyjazny modyfikacjom. S8 jest wodoszczelny, ma slot na karty pamięci, 5T ma Dash Charge i dobre metody odblokowania. 

Wszystko zależy od Twoich oczekiwań

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki za odpowiedź. 

Właśnie to wszystko już wiem, bo ja siedzę w temacie telefonów, ale doszukuję się jakichś kruczków. 

Tak czy siak biorę 5T - zależy mi na aparacie, gdyż jestem mobilnym amatorskim fotografem, ale za 1700 zł nie dostanę S8. 

Wadą S8 jest zakrzywiony ekran, który jakby z proporcji 18:9 zmniejsza je na 18:8 itp., czyli ekran jest jeszcze węższy, czyli taki typowy mały iphonik, ale w poziomie niby większy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    penguino

Jak zależy Ci na aparacie to S8 rozjeżdża 5T na wszystkie możliwe strony. Za 1700 zł nie dostaniesz OnePlusa, chyba że import z Chin bez gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    1 godzinę temu, penguino napisał:

Jak zależy Ci na aparacie to S8 rozjeżdża 5T na wszystkie możliwe strony. Za 1700 zł nie dostaniesz OnePlusa, chyba że import z Chin bez gwarancji.

Z żadnych Chin i z gwarancją :)

No ja fotografuję dużo dużo, ale jestem użytkownikiem phone-only i uznałem już, że OnePlus byłby stosowniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    stark2991
    Spoiler

Nie chcę straszyć ale możesz nie być zadowolony z aparatu w 5T

Tak wyglądają zdjęcia zniszczone przez HDR

Spoiler

rsz_capture-png.636757

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    46 minut temu, stark2991 napisał:
      Ukryj zawartość

Nie chcę straszyć ale możesz nie być zadowolony z aparatu w 5T

Tak wyglądają zdjęcia zniszczone przez HDR

Ukryj zawartość

rsz_capture-png.636757

Ojej ;/ Faktycznie jest słabo :( Zależy mi bardzo na aparacie, a tu takie coś :o Dzięki wielkie za to.

Oglądałem na gsmarenie porównania zdjęć OnePlusa 5T z np. moim 6S Plusem i G6 na makiecie przy niskim oświetleniu, to OnePlus wypadł lepiej od mojego, a nawet delikatnie lepiej od G6, ale bez HDR oczywiście fotki robione. 

No ale OnePlus w modelu 5T stosuje w oświetleniu poniżej 10 luksów wielkiego ISO (2000 podczas gdy inne telefony używają koło 100) i łączenia czterech pikseli w jeden (zmniejszenie szumu, zmniejszenie rozdzielczości), a następnie powiększania rozdzielczości z 5 Mpx z powrotem na 20 Mpx, by obraz był "ładny" (mimo wszystko nieostry) i odszumiony. 

To zdjęcie z kotem przekonało mnie, że jednak źle celuję w nowego smartfona. 

Kurcze, Panowie i Panie. Dylemat mam dość mocny. 6S Plus na iOS 11 działa fatalnie, RAM ledwo funkcjonuje - odtwarzam film 480p na YT, klikam na powiadomienie Messengera, odpisuję na wiadomość, gestem 3D Touch wracam do YT, a ten calutki się przeładowuje :( Wcześniej, na iOS 10.3.3, działało aż kilkanaście aplikacji w tle, a tu czasem nawet dwóch nie potrafi utrzymać. Co prawda korzystam z bet iOS 11.2, więc może to było przyczyną, ale telefon w naprawie jest, a oficjalna wersja 11.2 wyszła wczoraj, więc nie zdążyłem sprawdzić jeszcze jak działa. Widok widgetów strasznie zamula, przeładowuje je co chwilę (ram, ram, ram...); Internet jest powolny, używam AdBlocka (autora FutureMind), który działa jako lokalny VPN, który przekierowuje reklamy na 0.0.0.0; WP Pilot zacina telewizję - może to jest standardowe w nim, nie wiem, dopiero zacząłem korzystać z tej telewizji; tak po krótce TO TYLE o tym telefoniku. 

Chcę przejść na Androida, bo: można pobierać pliki bez żadnych aplikacji firm trzecich i odtwarzać je normalnie w odtwarzaczu muzyki czy jakimkolwiek się chce odtwarzaczu wideo: np. film pobieram, napisy przez napiprojekt, a całość uruchamiam w VLC - wszystko bez użycia komputera; multitasking (2 aplikacje na podzielonym ekranie); oraz wszystkie fajne nowości, które oferuje system 8 Oreo.

A, zapomniałem dodać czegoś ważnego... Jestem użytkownikiem phone-only.

No to w takim razie: 

5T ze względu na aparat - odpada;

S8 ze względu na cenę - odpada; 

Jakieś propozycje co do Androida do kwoty 1700-1800 zł za igłę? Telefon musi być przyszłościowy - S7/S7E odpada ze względu na proporcje ekranu - ale jak te proporcje mają się do przyszłości? Jakiś standard ktoś wyznaczył i tak są robione nowe smartfony, ale jaki jest tego cel - nie do końca wiadomo. Kontynuując - przyszłościowy - z aktualizacjami co najmniej do Oreo, choć fajnie, gdyby mógł dostać za rok dziewiątkę, z aktualizacjami zabezpieczeń, o stosunkowo mocnych parametrach.

Co mi przychodzi do głowy to LG G6... Tylko wady takiego to: IPS LCD - na prawdę? W tych czasach? Chociaż nie doinformowałem się wystarczająco jeszcze na temat tego modelu, bo o dziwo ma Always-on display na LCD :o stary Corning Gorilla Glass 3 na przodzie, zamiast tego samego co zastosowano na tyle, czyli 5-tki; sam szklany tył jest wadą jak dla mnie - i tak noszę w nieprzezroczystym etui, a jeśli by upadł i się jakimś trafem potrzaskał, to szkoda go, wartość spada przy sprzedaży; cena jest niska jak za taki telefon, więc nie wiem czy nie ma tu jakichś kruczków. Proszę o informacje o G6 - na pewno ktoś coś powie, jak chłopaki wyżej pomocnego :)

Proszę również o ewentualne inne propozycje modeli.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    stark2991

Ten G6 też nie robi aż takich fantastycznych fotek. LG oszczędziło i dało sensor, który używa Xiaomi w swoich średniakach za tysiaka. Zrobili kawał dobrej roboty z softem, ale i tak przy powiększeniu widać ostrą ingerencję algorytmów i szumy. Nie takie jak na przykładzie powyżej, ale są. Lepiej sprawdź fotki.

Co do OnePlusa to dwie uwagi - zdjęcia bez HDRu potrafią wyjść spoko - dowód, film powyżej, pewnie nie oglądałeś całości, ale momentami jest nieźle, innym razem gorzej. Druga rzecz - podobno dużo lepsze zdjęcia robi Google Camera, ale znowu... Niekoniecznie niestocokowa apka aparatu będzie działać bezbłędnie...

Jeśli chodzi o inne propozycje to ciężko z tym. S7, G5, HTC10? Wszystko z tamtego roku, wszystko ma swoje wady. Albo idziesz na kompromisy, albo zbierasz co Ci brakuje do S8 lub U11, który ma również dobry aparat, i kupujesz coś z tego roku z aktualizacjami itd.

Może ktoś coś mądrego jeszcze doda.

Edytowane przez stark2991
    • Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mordrek82

W tej cenie to może zastanów się nad P10. Soft ma mocno zbliżony do iOS, aparat całkiem niezły, 64gb pamięci. Bateria szału nie robi a ekran się palcuje jak szalony z braku powłoki oleoflobowej. Idealny nie jest ale do przemyślenia.

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    penguino

Jak w grę wchodzą używki to za 1800zł da się kupić HTC U11.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi