Skocz do zawartości
xochkarol

LG G6, OnePlus 5T czy może Xiaomi Mi6?

Rekomendowane odpowiedzi

xochkarol

Cześć. Noszę się z zamiarem kupna nowego telefonu. Na nowe miejsce mam trzech kandydatów: LG G6, OnePlus 5T i Xiaomi Mi6. Który z nich będzie dla mnie najlepszy? Podaję moje wymagania:

• musi być poręczny (boję się tych 6cali w OP5T i jednocześnie 5,15 w Mi6)
    • duża wydajność - telefon musi być szybki, pozwalający na swobodne przechodzenie między aplikacjami bez ich zamykania przez system
    • dobra bateria - telefon musi wytrzymać cały dzień intensywnego użytkowania
    • wysokiej jakości ekran, o naturalnych barwach (choć czerń w AMOLEDZIE bardzo mi się podoba), dobrym kontraście i jasności pozwalającej na swobodną obsługę w pełnym słońcu 
    • przyzwoity aparat, pozwalający na robienie i nagrywanie wysokiej jakości zdjęć oraz filmów z dnia codziennego, jak i z wczasów 
    • długie wsparcie, najlepiej oficjalne, później oczywiście ze strony developerów z XDA

Dzięki za pomoc. Ewentualne propozycje spoza tej trójki proszę śmiało podawać.

Pozdrawiam ;)

Edytowane przez Kelan

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kulfi82

Mam podobny dylemat, założyłem post, ale póki co zero odzewu. Mam obecnie X Style 5.7'' i zastanawiam się nad przejściem na G6 lub ewentualnie OP 5T. W dziale G6 dużo użytkowników marudzi i raczej średnio pochlebne opinie tam są na temat LG. Z drugiej strony OP5T w sumie jeszcze nie ma, nie wiadomo jak będzie się sprawował.

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

LG zawodzi cały czas. Zacina się po czasie i inne problemy z łącznością, z gps, z aktualizacjami, których brak. Był u mnie G3 dłuższy czas i stanowczo odradzam tę markę.

Xiaomi z kolei ma znajomy i odradziłbym też, ponieważ ma problemy ze swoim tel z płynnością, z czytnikiem linii papilarnych, z gniazdem jack i z czymś jeszcze chyba. Opaska tej firmy to w ogóle mu się zbrickowała.

OnePlus ma kilka niedociągnięć, ale w najbliższej aktualizacji ma wszystko zostać załatane i osobiście uważam, że to najlepszy wybór, chociaż tak jak twierdzi osoba wyżej - nie wiadomo jak będzie po czasie, ale wystarczy wejść i poczytać opinie użytkowników poprzednich modeli tej marki i przekonać się, czy jest wart zakupu, a wydaje mi się, że jest.

Sam planuję zmianę mojego 6S Plus iPhone, którego mam już mocno dość, na Androida, który będzie miał wsparcie, czyli tu wypadło na S7 Edge, S8 lub 5T - S7e już przestarzały wyglądem, S8 jest przez te zaokrąglone krawędzie zbyt wąski, a 5T wyszedł z nich najlepiej - brak durnej nakładki Samsunga, prostota i wygoda.

Co do wsparcia, to sprawdziłem sobie G6 i ma praktycznie zerowe na xda, bo nie liczę wersji nightly. Xiaomi nie wiem, nie sprawdzałem, ale jak słyszałem, jakie czary są z tym telefonem, no to sam po prostu nie jestem czymś takim zainteresowany, 5T dopiero wszedł na rynek, a już ma kernele i rom i niedługo Oreo ma wjechać.

Edytowane przez Paviano
    • Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    xochkarol

@Paviano Dzięki wielkie za wyczerpującą odpowiedź. W takim razie chyba pójdę w kierunku OP5T. Kumpel ma OP5 i zachwala ten telefon, dwóch znajomych ma OP3T i też są z tego modelu zadowoleni. Chyba trzeba dać szansę wbrew pozorom ciekawej marce, jaką jest OnePlus ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    stark2991

Wydajność i wsparcie XDA na plus dla 5T.

Baterię trochę lepszą może mieć Mi6, ale nie jakoś dużo.

Aparat pewnie najlepszy G6. OnePlus niestety robi sieczkę z detali i zdjęcia na powiększeniu wyglądają często jak namalowane, warto sobie to sprawdzić. A Mi6 też słabo.

Jeśli chodzi o poręczność no to zostaje Ci szukanie podobnego telefonu w sklepie i wymacanie go, np. Huawei Mate 10 Pro. Albo spróbuj OP5 kumpla, bo 5T z zewnątrz jest prawie taki sam, tylko ekran jest rozciągnięty.

Mi6 nie ma złącza jack i LTE B20, OP5 slotu na karty SD, a LG produkowało w przeszłości sporo awaryjnych bubli...

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    penguino
    Dnia 1.12.2017 o 12:11, Paviano napisał:

OnePlus ma kilka niedociągnięć, ale w najbliższej aktualizacji ma wszystko zostać załatane

Jesteś pewny? Oni zawsze tak mówią. Wszystko działa "do kolejnej aktualizacji", która znowu narobi smrodu. Co z tego, że starają się je szybko wypuszczać, jak testowanie kuleje?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    1 godzinę temu, penguino napisał:

Jesteś pewny? Oni zawsze tak mówią. Wszystko działa "do kolejnej aktualizacji", która znowu narobi smrodu. Co z tego, że starają się je szybko wypuszczać, jak testowanie kuleje?

Czyli tak, jak Apple robi z iOS 11 - są bety, ale błędów jest tyle, że nie zdoła się naliczyć i w aplikacji Feedbacku wysłać, a w wersjach finalnych i tak nie panuje porządek.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    arus082

Mam 5T, żadnych problemów nie zauważyłem, miałem również 3T i było tak sam. Ci co z nich nie korzystali zawsze będą gadać, że ma jakieś straszne niedoróbki. Śmieszne to już się robi...

• Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi