Skocz do zawartości
katamarownik

Telefon dla taty do 450zł - nowy

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Jako że zbliżają się święta, to chcę kupić tacie nowy telefon. Budżet niestety mam niewielki bo ok. 450zł, ale od telefonu też za wiele nie wymagam - napewno będzie lepszy niż ten co ma teraz.

Do rzeczy, tato obecnie używa LG L90 i jest z niego bardzo zadowolony, albo raczej był zadowolony, ponieważ ma już go 3 lata, jak nie lepiej, a naprawdę bardzo dużo go używa - szczególnie do rozmów (taką ma prace, że wisi na telefonie prawie cały czas) więc zaczął już się mocno zawieszać, a hard resety niewiele dają.

Tak jak wspominałem telefon będzie używany głównie do rozmów, odbierania e-maili, czy surfowania po internecie po prostych stronach takich jak allegro/olx/otomoto, więc dobrze, żeby miał dobry mikrofon/głośnik i nie wieszał się z byle powodu. Bardzo fajnie gdyby interfejs był podobny do tego z LG L90. Ekran to minimum 4,7", optymalnie do 5". Aparat przedni/tylny bez znaczenia, aby był. Wskazana wytrzymała bateria, chociaż jeden dzień.

Rozglądałem się i znalazłem następujące modele:

LG K8

LG K10

Samsung Galaxy J3

Xiaomi Redmi 4A

Słyszałem dużo pozytywnych opinii o Xiaomi, jednak jestem tutaj ostrożny, wiem że interfejs się sporo różni od tego w LG czy Samsungu.

Macie jeszcze jakieś pomysły? Albo szczególnie odradzacie któryś z tych w/w?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Natan

Może nie 4A, ale z 4X do 450 PLN powinienieś trafić. Duużo lepszy aniżeli 4A. A co do samego interfejsu, ten możesz zmienić instalując np. inny launcher. 

Xiaomi jak to Xiaomi, dobry stosunek cena-jakość, jedynie jak to już nas przyzwyczaili, aparat średniawy. Bateria też bardzo ok.

Edytowane przez Natan

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    28 minut temu, Natan napisał:

Może nie 4A, ale z 4X do 450 PLN powinienieś trafić. Duużo lepszy aniżeli 4A. A co do samego interfejsu, ten możesz zmienić instalując np. inny launcher. 

Xiaomi jak to Xiaomi, dobry stosunek cena-jakość, jedynie jak to już nas przyzwyczaili, aparat średniawy. Bateria też bardzo ok.

Do 450zł trafię nówkę? Z Polskiej dystrybucji?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Natan
    8 minut temu, katamarownik napisał:

Do 450zł trafię nówkę? Z Polskiej dystrybucji?

Nie. Miałem tutaj na myśli GB/Ali. Z Polskiej dystrybucji ze stówkę drożej. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie w tym problem, ze zalezy mi na telefonie z Polski. Nie chce pozniej problemów z ewentualną gwarancją.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    penguino

Dołóż ojcu stówkę, mocniejszy procesor, dużo lepsza bateria czy skaner linii papilarnych są tego warte.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kubulwg

Dodał tam lepsze wykonanie (metal) i więcej ramu (zależne od wersji)

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    penguino

W Polsce 4X ma 3GB RAMu.

Tylko ostatnio Proline i Sferis nieco podnieśli ceny, trzeba czekać na promocje (ten pierwszy ma czasami promocję dla zamówień internetowych - zyskujesz ~50zł).

Edytowane przez penguino

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi