Skocz do zawartości
glinus09

Wypalenie ekranu? Czy podlega to gwarancji?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak w temacie nie znalazłem podobnego tematu a być może przeoczyłem, Zastanawiam się czy w s7 amoled również się wypala czy może troszkę to poprawili bo np w moim poprzednim s6 edge po 3 miesiącach używania google wypalił się ciemniejszy pasek na górze od przeglądarki i Zastanawiam się jak to jest w przypadku s7. Pozdro i miłego dzionka 

Edytowane przez Muszczu
    Doprecyzowanie nazwy wątku, nazwa powinna być krótkim streszczeniem pierwszego postu, proszę o tym pamiętać. [4.3]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Używam niecałe 4 miesiące. Zero jakichkolwiek wypaleń czy powidoków.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Koko35

@glinus09 wątpię że poprawili. Ja mój pierwszy S7e używałem 5 m-cy, nic z ekranem się nie działo. Najbardziej Super Amoled wypala się gdy jest podświetlony na full, i gdy obraz na pulpicie długo się nie zmienia. Dlatego staram się mieć podświetlenie ustawione na ok. 20%, wiadomo że w słońcu musisz dać mocniejsze światło, bo nic nie widać. Wiem że w S7 wypalają się tak samo, jak w S6 czy w S5.

Edytowane przez Koko35

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    cinekpl

U mnie po poł roku brak jakichkolwiek śladów wypaleń, czy przebarwień. Mam tez note 2, używałem go ponad 2 lata i jeśli mowa o wypalaniu amoleda, to minimalnie, ale to naprawde minimalnie widać lekko jaśniejszy kolor niebieski w miejscu gdzie znajdowała się belka z godziną. 
    I to tylko w trybie serwisowym *#0*# i po wybraniu tła niebieskiego. 
    Więc myślę że amoledy wcale nie są tak podatne na to zjawisko jak ludzie piszą, zważywszy na to, że mój N2 robił głównie za nawigację więc świecił się praktycznie bez przerwy, przez ponad 150 tys km.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

no ja miałem kilka amoledów i zawsze się wypalały wiec po prostu zależy jaką partie trafisz  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sroczkin

W moim A5 ktory robi mi za urzadzenie robocze do jazdy na taxi po 3 miesiacach ladnie wypalil sie ekran :-(  na telefonie srednio w miesiacu przez 240 godz wlaczona jest apka od zlecen z przerwami na navi lub apke od terminala . Na ekranie mam pieknie wypalona aplikacje od zlecen :-) :-)  na telefonach z ekranem innym niz amoled nawet po roku jezdzenia nie ma takich efektow jak wlasnie na amoledach . Kumplowi na s6 edge tez po paru miesiacach pieknie wypalilo ekran . Jezdzi teraz na s7edge wiec zobacze jak za jakis czas bedzie wygladal jego ekran .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Koko35

Jak długo i jasno świecą, wypalają się szybko jak cholera. Facet w Samsung Brand Store wręcz powiedział mi, że jakakolwiek nawigacja jest zabójcza dla tych ekranów. Z drugiej strony, mam 4-letni S3, który sporo przeszedł, a efekt wypalenia jest bardzo znikomy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    adtech84

@sroczkin
    Oddaj na gwarancję.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sroczkin

@adtech84 A5 nie mogę oddać na gwarancje gdyż telefon zakupiłem sobie używkę na alledrogo za fajna cene ale bez papierów i. A ponadto mam juz nabita flagę knox i mysle ze mogli by nie uznac gwary . Tak wiec skazany jestem na te wypalenia ale z racji ze to telefon tylko do obsługi zleceń i navi nie robie sobie problemu z tymi wypalonymi cieniami na ekranie .

A tak wygląda mój wypalony ekran A5 . na zdjęciu wyszło to słabo bo nie mogłem znaleźć białego tła na którym mocniej to widać . Ogólnie mam dwa paski wzdłuż ekranu i dwa góra dół . 

Spoiler

20161102_200733.jpg

Edytowane przez sroczkin

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi