Skocz do zawartości
Sebastian Szczepanski

Zapomniałem kodu odblokowania do Samsunga Galaxy A5

Rekomendowane odpowiedzi

Uff... tyle problemów. (Telefon to Galaxy A5 2015 z Androidem 6.0.1 Marshmallow od Orange, A500FUXXS1CQC7)

Dostałem telefon od kolegi do odblokowania go, gdyż zapomniał jakie hasło wpisał. Próbowałem wszystkiego:

• opcja "Nie pamiętasz hasła" (gdyż jej nie wcale było)
  • programy do przywracania danych (większość to jakieś crapy)
  • próbowanie ręcznego ataku brute-force poprzez wpisywanie milion razy różnych kombinacji hasła :D

Najgorsze jest to, że nie mogę nawet danych zgrać, bo:

• debugowanie USB jest wyłączone
  • chciałem wgrać TWRP by uzyskać dostęp do plików jednak zauważyłem, że bootloader (OEM unlock) jest zablokowany (ustawienia deweloperskie były wyłączone), więc nie próbowałem

Najprościej byłoby zgrać dane i zrobić reset do fabrycznych, jednak nie ma takiej opcji, bo debugowanie USB jest wyłączone. 

I chcę się dowiedzieć co mogę zrobić w tym przypadku. Dane muszę zachować, bo są bardzo ważne, a nie mam ich jak skopiować (przynajmniej z tego co próbowałem). Jak to cholerstwo zdjąć lub przynajmniej dane skopiować? Potem to się zresetuje do ustawień fabrycznych.

PS: Był już w serwisie i chcieli wcisnąć reset do ustawień fabrycznych za 50 złotych.

Czekam na pomoc, bo to pilne! Dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Pietr

Samsung nie blokuje bootloaderów. I wgraniem TWRP tylko stracił by gwarancję. Telefon wchodzi w recovery? Jak tak to z jego poziomu zrób wipe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
48 minut temu, Pietr napisał:

Samsung nie blokuje bootloaderów. I wgraniem TWRP tylko stracił by gwarancję. Telefon wchodzi w recovery? Jak tak to z jego poziomu zrób wipe.

Czyli mogę wgrać TWRP przez Odina bez zepsucia czegoś?

Wchodzi normalnie wszędzie, jednak on potrzebuje dane, dlatego wipe nie wchodzi w grę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Pietr

wipe nie usuwa zdjęć, muzyki, plików w pamięci. Tylko aplikacje i ich dane.

A jak ma gwarancję to raczej nie bawił bym się.

Tylko musi pamiętać dane do konta Google bo pewnie FRP wyskoczy i będzie musiał się na stare konto logować po wipe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 godzin temu, Pietr napisał:

wip aneusuwa zdję rayki, plikótrochę  dpamięci. Tyjaklko aplikacje  i ich dane.

A jak ma gwarancję to raczej nie bawił bym się.

Tylko musi pamiętać dane do konta Google bo pewnie FRP wyskoczy i będzie musiał się na stare konto logować po wipe.

Znaczy gwarancja już się prawdopodobnie skończyła. Ale przecież wipe data/factory reset usuwa aplikacje i wszystkie inne dane (zdjęcia, filmy, nagrania , kontakty, wiadomości...)

To co radzisz, wgrać TWRP i zrobić backupa czy wipe'a? Bo z wipem się trochę boję. Jak się dane usuną to mnie kolega zabije :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
dzidexx

Wgraj twrp.

Na forum i na xda znajdziesz jaki plik usunąć(twrp file manager) aby nie było blokady.

@Sebastian Szczepanski

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 godzin temu, dzidexx napisał:

Wgraj twrp, ż xda znajdziesz jaki plik uslinkunąć (twrp file manager) aby nie było blokady.

@Sebastian Szczepanski

Dzięki! Właśnie wczoraj oglądałem film na YT o usuwaniu plików blokady przez TWRP.

Możesz zapodać jakiś link, żebym nie zwalił czegoś.? Mam stresa, bo to cudzy telefon i wiesz jak to jest :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
dzidexx
2 godziny temu, dzidexx napisał:

Sprawdziłem link podany do xda przez ciebie i mam tylko jedno jedyne pytanie. :) Czerwonymi literami jest napisane, by odblokować bootloadera, ale tyczy się to tylko Androida 5.1.1, tak jak pisze powyżej? 

Prościej mówiąc, czy mogę od razu przejść do Download Mode i wgrać od razu TWRP? 

Wiem, trochę się powtarzam, ale wolę się upewnić. :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
dzidexx
8 minut temu, Sebastian Szczepanski napisał:

Prościej mówiąc, czy mogę od razu przejść do Download Mode i wgrać od razu TWRP? 

Możesz, sg nie blokuje bl.

Po PL też dostałeś link.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi