Skocz do zawartości

Wykryliśmy, że używasz AdBlocka  :emo_im_sad:

Proszę, dodaj nas do wyjątków:) Wyświetlamy jedynie ładne, idealnie dopasowane reklamy - żadnych wyskakujących okienek czy wideo! Reklamy to jedyne źródło utrzymania naszej społeczności.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się jak to zrobić. Dziękujemy!

rakers

Wybór sieci ma wpływ na zurycie baterii w telefonie. Czy to prawda? opinie, ogólne.

Rekomendowane odpowiedzi

rakers

Mam kilka telefonów, mieszkam w Warszawie w centrum i nad zalewem zegrzyńskim. W momencie, kiedy moim głównym operatorem jest Orange mam wrażenie, że bateria mi leci szybciej w telefonie. W Play i Plus mi schodzi wolniej. Równie dobrze może być to efekt placebo, może się mnie tylko wydawać. A może rzeczywiście budowa Orange ma wpływ na pracę telefonu (częstotliwości, priorytet LTE itp).  

Jak jest u Was? Nie jestem specjalistą w telekomunikacji i mam pytanie do Was czy to może być prawda. Nie chcę rozmawiać czy Play jest gorszy i T mobile lepszy. Chodzi mi tylko o sferę rozwiązania technicznego sieci. Najbardziej jestem ciekaw opinii osób znających telko od strony technicznej. Nie chodzi o lokalne zużycie w miejscu przebywania. Tu wiadomo e jeden op różni się od drugiego.

Edytowane przez rakers

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@rakers

Wszystko zależy od tego jaki masz zasięg. W play będzie bateria szchodziła najszybciej za sprawą RK. Im mniejszy zasięg tym telefon szuka mocniejszego. Dużo też zależy od konfiguracji sieci a to już jest różnie w różnych częściach kraju. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rakers

Może trochę źle opisałem. Jeśli mam kartę plusa i używam tak samo słuchawki w scenariuszu który opisałem działa mi tel dłużej. Nawet w stanie czuwania są różnice. Plus i Orange chyba mają te same częstotliwości. Nie dyskutuję o ofercie. Nie jest przedmiotem dyskusji.

Edytowane przez rakers

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@rakers

Częstotliwość nie ma znaczenia o ile korzystasz z tych samych. Tak jak napisałem nie jest to zależne od jednego czynnika. Wystarczy inna konfiguracja nadajnika i już będzie działać to inaczej po za tym liczy się zasięg i jeszcze sporo innych rzeczy 

Edytowane przez piotrzet23

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jqtz3k

Według mnie operator ma wpływ na zużycie baterii. Zmieniłem z TM na Orange. Zasięg mam pełny, bateria szybciej leci przy identycznym korzystaniu. Testowane na dwóch różnych telefonach. Na forum Orange możesz znaleźć kilka wątków o tym, że po zmianie operatora szybciej bateria się rozładowuje.

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tylko że "pełny" zasięg nie musi wcale oznaczać 100% zasięgu. Pamiętajmy, że z tego samego nadajnika może i kilkaset osób na raz korzystać. A więc moc nadajnika jest współdzielona przez ilość użytkowników, korzystających z niego.

SM-T580 +Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi