Skocz do zawartości
leider

LG V30 - Bateria - dyskusja, statystyki...

Rekomendowane odpowiedzi

Pyle

Wlaczone czujnik palcow, always on display ale od 1 w nocy do 10 rano wylaczony jest, wysoka lokalizacjw gps, a smart czyli? Floating bar wylaczony, rozdzielczosc ekranu na maxa. Wiecie czemu moze 'telefon nieaktywny' najwięcej zjada?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    gooru2

Patrząc na zasieg chyba mamy winowajce. To może być przyczyna.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    spec-naz1

Potwierdzam, kiedyś gdzieś widziałem podobne użycie w Sony albo w Samsungu i to jest pobór energii telefonu w stanie spoczynku czyli gdy jest nieużywany. Gdy w danym miejscu jest słaby zasięg, telefon częściej wyszukuje zasięg i przełącza się między stacjami, przez to jest taki pobór, który ja u siebie też mam a zasięg to 1 lub 2 kreski.
    Nie wiem czy coś jeszcze się w tym zawiera ale na pewno sprawa związana z zasięgiem.

Wysłano z LG V30

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    10 godzin temu, Pyle napisał:

telefon nieaktywny' najwięcej zjada

To normalne w telefonach lg i nie szukaj winnego bo nie znajdziesz.

Zobacz,że inni mają podobny procent zużycia baterii telefon nieaktywny i ekran ,ale u nich bateria jest już na poziomie 10-20% a u Ciebie na 90%.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Pyle

Screena robilem w domu gdzie mieszkam na takim uboczu miasta można powiedzieć że na Wsi mieszkam. W mieście gdzie pracuje telefon na bank mial 5-6 kresek czyli full bo obok stacja jest, wiec po prostu tyle "telefon nieaktywny" pobrał baterii, miałem wifi też właczone ale z telefonu przez caly dzien roboczy skorzystalem 3-4razy tylko.  Baterie jak dojechałem do pracy o 10 miałem 92%, a po pracy o 22 miałem 82 albo 80% wiec chyba to nie dużo pobrało mi jej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    gooru2

A jaka sieć. Jeśli bez własnych masztów to również wpływa na czas pracy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Pyle

Sieć orange, w Domu mam 1-3 kreski, a mieście praktycznie full.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    scrmzz
    Dnia 29/01/2018 o 13:17, gooru2 napisał:

A jaka sieć. Jeśli bez własnych masztów to również wpływa na czas pracy

Nie wpływa. Maszt to maszt, moc sygnału to moc sygnału. Dla telefonu to bez znaczenia czy ma maszt macierzystej sieci czy innej. Ważna jest jakość i moc sygnału. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co do wysokiego zużycia w stanie bezczynności, zrobiłem test  bez always on display i poza niemiłosiernym zdenerwowaniem (przesiadłem się z moto x i z przyzwyczajenia machałem nad ekranem) nie zauważyłem szczególnej różnicy. Co do odblokowania twarzą i floating bara, nie wiem jak miałoby to wpływać na na zużycie baterii w stanie bezczynności. Sieć Orange, ciągłe LTE prawie pełny zasięg.

Edytowane przez Damian Kuśmierz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    spec-naz1

Zrobiłem podobnie.

Zauważyłem delikatną poprawę, głównie z powodu wyłączenia opcji smart settings, która co jakiś czas sprawdza naszą lokalizacje, za pomocą GPS i sieci komórkowych. Drugą opcją jest odblokowywanie twarzy po uniesieniu telefonu na wysokość twarzy, włączało mi się to często, gdy po porostu podnosiłem telefon ze stołu. AOD z tego co zauważyłem nie wpływa jakoś znacznie na baterię, ale mam to teraz również wyłączone, mam smartwatcha więc widzę powiadomienia.

Na chwilę obecną mam BT włączone nonstop, wi-fi, Odblokowywanie twarzą, ale po stuknięciu 2x w ekran i zmniejszoną rozdzielczość ekranu (różnicy i tak nie widzę)

Bateria 41%

w tym ekran 6% oraz telefon nieaktywny 21%

zasięg 1 lub 2 kreski

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi