Skocz do zawartości
leider

LG V30 - Bateria - dyskusja, statystyki...

Rekomendowane odpowiedzi

Ssimoo
    1 godzinę temu, mario555 napisał:

Spoko, rozumiem, ale pisząc o 2% ubytku baterii po godzinie słuchania muzyki pisałeś o sytuacji z włączonym DAC czy wyłączonym? Jeśli przy włączonym to ubytek baterii jest żaden, także recenzja w którejś ktoś w internecie pisał (albo mówił - nie pamiętam czy to była recenzja pisana czy wideo) że DAC drastycznie zjada baterię jest nieprawdą.

Z włączonym DAC + podpiętymi słuchawkami z impedancją +50 Ohm, czyli z wykorzystaniem całej mocy wzmacniaczy z V30. Sam czytałem przed zakupem, że zżera on strasznie dużo energii (nawet i 10% na godzinę), ale nie wiem jakim cudem ktoś mógł taki wynik osiągnąć. U mnie nigdy nie przekroczyło 2% na godzinę, a słucham wyłącznie plików wysokiej rozdzielczości (flac i pokrewnych). A, no właśnie, to też warunek, żeby poczuć prawdziwą jakość muzyki - plik musi być w wysokiej rozdzielczości. Wzmacniacz w V30 jest 24bit, podczas gdy nagrania na płytach CD mają ich 16 ?

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    vvti

Miałem wrócić z wynikiem Lubej. 7:45 na ekranie i 8% baterii. Wierzycie na słowo?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ssimoo

Wierzę, sam miałem SOT 8:43, tel w międzyczasie był raz podłączony do PC po USB i ładował się może o 10% baterii i wciąż miał 5% ;) 

W trakcie wyglądało to tak:

38872315_159097111593288_7377296527829499904_n.png?_nc_cat=0&oh=1c2dea524a0918449dd7d3c248096c97&oe=5C072F46

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kepa416

Bez przesady z tym DAC to nie jest sprzęt który napędzi sprzęt różnica w dźwięku jest ok ale żeby odczuć to na baterii więcej zuzyje zmiana nadajników sieci niż DAC w takiej podróży.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy ładowanie telefonu ładowarką od Samsunga uruchomi qc3.0? - chyba nie, prawda? Czyli jeśli będę nią ładować teoretycznie bateria dłużej utrzyma swoją"żywotność"?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    vvti

Aby uruchomić QC trzeba podłączyć ładowarkę QC. Obojętne jaką, telefon się z nią dogada.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    10 godzin temu, Damian Klimek napisał:

Czy ładowanie telefonu ładowarką od Samsunga uruchomi qc3.0? - chyba nie, prawda? Czyli jeśli będę nią ładować teoretycznie bateria dłużej utrzyma swoją"żywotność"?

Samsung s8,n8,s9itp wspiera qc2.0

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem jak w v30 ale jak mialem htc u11 to ladowalem fast charge telefon i byly problemy co chwile komunikat szybkie ladowanie a zaraz przerwano ladowanie i tak w kółko 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    NCR

Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony baterią, w stanie czuwania zwłaszcza ( o ile wyłączymy AOD) ?

Edytowane przez NCR

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    W dniu 26.08.2018 o 20:16, vvti napisał:

Miałem wrócić z wynikiem Lubej. 7:45 na ekranie i 8% baterii. Wierzycie na słowo?

Taki wynik to chyba tylko możliwy jedynie mając włączony ciemny motyw + włączone oszczędzanie baterii albo ręcznie ustawiony poziom jasności ekranu na niskim poziomie i pewnie jeszcze AOD wyłączony ;) Ja wyciągam max 6 godzin przy lajtowym użytkowaniu (nie gram, nie oglądam prawie w ogóle wideo), ale używam podstawowego motywu, AOD włączony i jasność ekranu na automacie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi