Skocz do zawartości
leider

LG V30 - Bateria - dyskusja, statystyki...

Rekomendowane odpowiedzi

Na moje użytkowanie bateria w tym telefonie jest nieprawdopodobna - 7,5-8h SOT oraz dwa dni użytkowania (półtora dokładnie, rano zdjęty z ładowarki, nazajutrz na wieczór położony). Również Telefon nieaktywny ma największe zużycie, przy czym wyraźną różnicę widać po przełączeniu sieci na 2G (telefon najwyraźniej ma tak mocne anteny że w centralnym wyrwidupiu odnalazł LTE, skacząc co jakiś czas na 3G i to bardzo mocno ssało baterię). 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dizzy

U mnie 2 całe dni i 5h świecenia ekranu. GPS włączony na oszczędzanie baterii, jasność automatyczna, większość czasu na WiFi. Jak dla mnie bomba.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Lysolus

Napiszę tutaj swój przykład, może nie mam V30, ale na każdym moim telefonie się sprawdzał.

Mieszkam w dużym mieście, ale mimo tego mam zasięg LTE jakieś 2 kreski w domu, a w pracy w ogóle. W pracy to nawet 3G ciężko złapać. Tak więc, w większości używam 2G i WiFi. LTE nie włączam nigdy bo twierdzę, że nie potrzebuję 150Mb/s żeby przeglądać neta, albo sprawdzić maile. A to własnie LTE ciągnie prądu w kitę. Ostatnio nawet wyłączyłem synchronizację oraz GPS. Telefon dzięki temu zaczął znacznie dłużej trzymać na baterii.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Pyle

A ja miałem dziwną przypadłość. 

Przedwczoraj jak już kładłem się spać kolo 2 w nocy, miałem 65% baterii, wstawałem rano do roboty o 9 i miałem dalej 65% może 64-63 nie pamiętam dokładnie. 
Więc przez cała noc praktycznie nic nie zjadł, Always wyłączony od 2 do 11 w opcjach mam i wszystkie aplikacje w tle wyłączone tak samo wifi itp.

Dzisiejszej nocy kładłem się spać też kolo 2 w nocy, miałem 20% baterii, wstałem trochę później bo wolne dziś mam i poszedłem się ogarniać, była już 12-13 i pierwszy raz do ręki wziąłem telefon a on wyłączony. Czyli od 2 do 12 zeżarł mi 20% a przedwczoraj ani procenta albo możne z jeden lub dwa, i tak samo miałem wifi wylaczone aplikacje też, i co lepsze wczoraj właśnie przełączyłem na tylko 2G przed pójściem spać, zasięg wskoczył na maxa, bo chciałem sprawdzić ten komunikat "telefon nieaktywny czemu ma dużo % zużycia", Wiec teoretycznie jeszcze powinien mniej pociągnąć baterii na 2G a tu sie całkiem rozładował.

Zużycie telefonu nieaktywnego 42% pokazuje i czas włączenia 2d 8h 29m, wykoszystana energia 1582mAh,

Telefon ładowałem dwa dni temu.

O co tu chodzi? Czy jak telefon ma mniej procent to szybciej pada? 

Patrząc na wykres przedwczorajszej nocy to praktycznie idzie linia poziomo że nie widać różnicy aż do spadku kiedy zacząłem używać o 9 rano jak wstałem do roboty.
A wczorajszej nocy widać na wykresie że co raz niżej jest ta linia pozioma co godz, co 3godz idzie w dół i to widać gołym okiem.

17:50 ps. zauważyłem jeszcze jeden problem po naładowaniu na full, gdy wchodze w bateriie to pisze Zbieranie informacji o baterii. Proszę czekać.
I tak już od pół godz nic sie nie zmienia, a wczesniej jak ładowałem i odłaczałem to po paru minutach było widać czas itd, Wchodze w zużycie baterii to brak danych o zużyciu baterii o co kaman?? Zawiesiło sie coś czy jak?? 

Próbowałem uruchamiac ponowanie telefon nic to nie daje. Mieliście takie coś??

1.png

2.png

17:52 ps2. Jak na złość teraz znowu wszedłem przed sekunda i jest już czas 28h pozostał.

Edytowane przez Pyle

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
spec-naz1

Sam próbuje to rozgryźć, raz ustawiłem tryb samolotowy na noc, ale włączyłem wi-fi i BT, czyli tylko bez sieci komórkowych i zużycie miałem dużo mniejsze. Żeby dokładnie wyczuć, trzeba za to się zabrać porządnie i spisywać czasy, użycie itd. Tak na oko to za bardzo nie idzie:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja też mam duże zużycie "telefon nie aktywny" mimo to mam świetne wyniki działania na baterii. Może w oreo to poprawią, byle nie zepsuli. Jest to pierwszy telefon gdzie nie muszę sie martwić czy mi wystarczy baterii na cały dzień. Co prawda nie naparzam w gry. Natomiast cały czas sieć wifi lub lte, 3g itd. Synchronizacja natomiast tylko na pocztę. Social media z których korzystam( reklama) aktualizuje ręcznie ponieważ tyle mi wystarcza. Czesto jestem w miejscach w których jest słaby zasięg więc może to też mieć wpływ. Rozmowy jakieś smsy dużo przeglądarki, jakieś szybkie zdjęcia, obróbka zdjęć ( tych zrobionych aby można je wykorzystać w sposób jaki ja potrzebuję ). Nie instaluje śmieci tylko czego potrzebuje. Po całym dniu nie musze szukać ładowarki a mogę jeszcze wygodnie siąść na kanapie i nie musze wyciągać laptopa lecz dalej moge sobie odpalic przeglądarkę V30 i spokojnie czytać. Wyniki sot od 5-7h w zależności czy od ładowania mija 30h czy 15h. Tak wiec jak narazie się tym nje przejmuję ponieważ jestem bardziej niż zadowolony. No chyba że czas pracy wydłużył by sie do sot 10h to wtedy bym miał spokój na dwa dni robocze hehehe ;P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Pyle

Ja też nie mam co narzekać ładnie trzyma 2-3 dni, choć raz dziwnie 20% zjadł przez noc. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
baxy

Witam
Mam ciemny motyw
10 h sotu - zostalo 8 procent
W tym 2 h grania (asphalt, skyforce. Jade empire)
Glownie olx, allegro. Faceebok
90 % wifi
10 % lte

Dodam ze wczesniej mialem s8+
Tam max to 7 h

Bateria rewelacja !!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
scw

Podziwiam wasze baterie :o
Mi tyle nie trzyma. Średnio pod koniec dnia mam 40% ale to pewnie przez snapa
Wy używacie go?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Pyle

Używam, ale zazwyczaj tylko przeglądam co kto wstawił a sam nie snapuje, chyba ze coś ciekawego wpadnie albo głupiego dla brechy to uwiecznię.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi