Skocz do zawartości
leider

LG V30 - Bateria - dyskusja, statystyki...

Rekomendowane odpowiedzi

gucio6

Dla posiadaczy V30, proponuje w ustawieniach wyswietlacza zmniejszyc rozdzielczość ekranu, a czas pracy baterii znacznie się wydłuży, i będzie on w zasadzie taki sam jak w Mate 10 PRO, z tą różnicą że pojemność baterii w LG to 3300, a w Mate 10 PRO 4000. Więc który telefon jest lepiej zoptymalizowany nie muszę pisać.

A wszyscy w różnego rodzaju testach na stronach czy YT o tym zapominają.

Dla mnie telefon kozak, i zdecydowanie jeden z najlepszych jak nie najlepszy obecnie smartfon.

Poprzednio miałem 2x Huawei P8, Samsung S6 edge. Obecnie żona ma S7 edge. Po nie całym tygodniu żona stwierdziła że S7 edge idzie na sprzedaż i szukamy drugiej V30

Edytowane przez spec-naz1
    usunięto zbędną część posta

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dla posiadaczy V30, proponuje w ustawieniach wyswietlacza zmniejszyc rozdzielczość ekranu, a czas pracy baterii znacznie się wydłuży, i będzie on w zasadzie taki sam jak w Mate 10 PRO, z tą różnicą że pojemność baterii w LG to 3300, a w Mate 10 PRO 4000. Więc który telefon jest lepiej zoptymalizowany nie muszę pisać.

A wszyscy w różnego rodzaju testach na stronach czy YT o tym zapominają.

Dla mnie telefon kozak, i zdecydowanie jeden z najlepszych jak nie najlepszy obecnie smartfon.
    Poprzednio miałem 2x Huawei P8, Samsung S6 edge. Obecnie żona ma S7 edge. Po nie całym tygodniu żona stwierdziła że S7 edge idzie na sprzedaż i szukamy drugiej V30
    Ja akurat z tej opcji skorzystałem z samego początku. Ponieważ w G3 nie bylo to możliwe, a różnicy przy 0.5' niby dużo. Natomiast nie odczuwam tego bym korzystał z mniejszej rozdzilczkscici niz na G3. Na oled można zobaczyć różnicę w oszczędności energii. Wystrczy popatrzeć pod mikroskopem jak sie rozprowadzają piksle. I gdzie jest ciemno pod jakim pikselem. Jak wiadomo w oledzie czarny nie świeci, jak nie swieci to nie zuzywa energii. Jeżeli oreo jeszcze to poprawi to bedzie super. Gdyby seria V walczyła od początku z S od Samsunga to nie wiem kto by wygrał. Ponieważ bateria to bije na głowę. Mam na mysli s8 i note, bo oba ulegają v30.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, od wczoraj jestem posiadaczem LG V30 i trochę nie dowierzam tym wynikom baterii, zobaczymy jak to będzie u mnie za kilka dni.U mnie póki co 5h. Czy SOT typu 7-8h jest na maksymalnej rozdzielczości? Zauważyłem jeszcze u siebie, że telefon co chwilę mi się przełącza z LTE na LTE+w play przez co szybko mi drenuje baterie na transmisji. Jest na to jakaś rada aby zostawał tylko na LTE?

Edytowane przez Maksymilian777

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Screenshot_2018-03-18-16-47-46.thumb.png.2c56d615b027bfcdb4048b729d40859c.pngScreenshot_2018-03-18-16-47-51.thumb.png.6fa6f71afde2540d3165b9cc7d3d7b6e.png

Oszczędzanie energi włączyłem gdy telefon miał 20%

Edytowane przez Damian Klimek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie co robicie, że tak wam bateria wytrzymuje. Zmniejszanie rozdzielczość najniższa?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam na średniej rozdzielczosci,  ładowałem 14 godzin temu i mam 57%. Sot- 2h i 5 min. Także nie wiem jak zrobić z tego 7-8h. Telefon mam dopiero od 3 dni, ale widzę że co niektórzy od początku mieli po 8h. Mam włączona transmisje i wifi i aod.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    baxy

7- 8 sot to tylko na wifi. Na LTE nie ma szans

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Mam na średniej rozdzielczosci,  ładowałem 14 godzin temu i mam 57%. Sot- 2h i 5 min. Także nie wiem jak zrobić z tego 7-8h. Telefon mam dopiero od 3 dni, ale widzę że co niektórzy od początku mieli po 8h. Mam włączona transmisje i wifi i aod.
    Jezeli masz włączona lokalizację a jej nie potrzebujesz to ja wyłącz. Ja właśnie testowałem to i wyszło że troche to zjada baterii, ponieważ cały czas sprawdza gdzie jesteś. Ja mam czarny motyw oraz mam tapety pod oleda czyli dużo czarnego ale mnostwo kolorów aby wydobyć to co najlepsze w oledzie. 7h SOT ja osiągam na 12-13 godzinach i co prawda większość po wifi dla mnie to jest rewelacja bo poprzednie telefony to w takim zestawieniu miały miały 4h no max 4.5h. W cyklu mieszanym czyli wifi oraz LTE czas od odlaczenia ładowarki 38-40h czyli rano ładuje i przy 20%-15% podłączam na drugi dzień wieczorem(dwa dni użytkowania) to SOT wyjdzie jakie niecałe 5h. Dla mnie to dalej jest rewelacja bo wczesniej nie miałem szans aby na dwa dni używać smarta bez ładowarki. Przejrzyj sobie wszystkie aplikację i wejdz w ustawienia aby sprawdzic czy nie mają jakiś powiadomień, wiele z nich właśnie przez to pracuje w tle i nie potrzebnie zużywa energię. Aplikacji facebooka nie używam korzystam z przeglądarki. Sieć mam cały czas włączoną ponieważ mam synchronizacje poczty z powiadomieniami push, resztę czego nie potrzeba to wyłączam. Oczywiście wszystkie dobrodziejstwa które daje nam smartphone aktywuje w momencie kiedy akurat potrzebuję, aha jeszcze zapomnialem NFC cały czas włączone bo płacę telefonem, oraz bluetooth też cały czas działa ze wzgledu na smatrwacha. Więc u mnie wychodzi jeden dzień bardzo aktywnego użytkowania(7h patrzeć w telefon to jest bardzo dużo czasu, więc to jest większość praca) a dwa dni spokojnego normalnego użytkowania czyli poczta, przeglądarka żeby zobaczyc co tam w świecie itd takie standardowe użytkowanie.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    gooru2

U mnie ok 5h to norma. Często więcej. Pół na pól wifi/lte. Synchronizacja kilku apek. BT non stop. Ale u mnie dużo muzyki idzie. Głównie tidal. Często po 3-4h dziennie. A Sabre trochę prądu potrzebuje. Inne dobrodziejstwa włączam w razie potrzeby. Rekordowo ponad 8h. 2 pełne dni. 3 podłączony pod ładowanie przy 10%. Ale siedziałem w domu. Ogólnie po przesiadce z g3 niebo a ziemia. A i p9 lite żony nie jest w stanie uciec z czasem pracy na baterii. Dziś np po 3h20minutach miałem jeszcze ok 55% baterii. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi