Skocz do zawartości
leider

LG V30 - Bateria - dyskusja, statystyki...

Rekomendowane odpowiedzi

majki84

Ja za pierwszym razem miałem ponad 8h sot jak dostałem telefon :-) teraz ok 5-6.

Ile zabiera baterii lg health, bo nie widzę gdzie to można wyłączyć a to ciągle mi kroki zalicza i informuje na bieżąco więc podejrzewam że dość mocno wpływa na baterię ale w statystykach baterii nie widzę tej aplikacji (proces jest pewnie podpięty pod system czy coś). Jakie macie zdanie w tej kwestii? Jak to wyłączyć? Chyba że nie wpływa to bardzo na baterię, bo funkcja w sumie fajna.

Czy ktoś już zbadał ile zabiera always on display? Też tego nigdzie nie widać w procesach (przynajmniej w tej systemowej aplikacji do monitorowania baterii, może w dedykowanych aplikacjach do baterii da się to podejrzeć?).

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak ładujecie wasze v30? Dotychczas miałem nawyk ładowania telefonu nocą. Zastanawia mnie czy długie wiszenie na 100% ma zły wpływ na baterie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zostawanie telefonu nie, granie w coś wymagającego i ładowanie tak, podobnie jak to jest w laptopach bateria krócej pożyje jak jest nieustanie w cyklu ładuj/rozładuj a zasilacz nie wystarcza by pokryć zapotrzebowanie na energie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
rafsonn

Używałem swego czasu S8 , teraz ponownie wróciłem do V30.. i mam dziwne odczucie,że bateria w LG pomimo ładowania fastcharge, ładuje się znacząca dłużej aniżeli w samsungu... Tylko pytanie czy mi się wydaje czy też tak może być... może ktoś jeszcze zauważył taką przypadłość?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
vvti

Nie no, z baterią to jest dramat. Po telefonie, który ładowałem co trzecią noc i miałem 7-8h sotu to tutaj wytrzymuje mi 28 godzin i 3h sotu. Pakiet aplikacji i użytkowanie się nie zmieniło się.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
scw

Mi bateria trzymała 2 dni przez pierwsze 3 tyg. użytkowania. Teraz jest znacząca różnica i ładuje codziennie przed snem, bo wtedy jest około 35%.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
lasica

Ja też co 24h muszę ładować, ale w w G6 czy S7 było gorzej więc nie narzekam w sumie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mi bateria normalnie dalej trzyma tak jak trzymała ok. 4 (przy samej sieci komórkowej) do 5.5 h (na samym wifi) W trybie mieszanym różnie, najczęściej 4,5h. Ale zauważyłem, że jeśli ładuję telefon z laptopa, to bateria trzyma zauważalnie dłużej, a jeśli szybką ładowarką to SOT jest krótszy średnio o 30 minut. Robiłem porównania kilkanaście razy, i zazwyczaj się to potwierdzało. Ponadto na 8.0 bateria u mnie trzymała krócej niż na 7.1.2, więc wróciłem do wersji 7.1.2 ;) Dla mnie nie ma większych zmian w nowszej wersji, które zachęcały by do zmiany...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
vvti

Czysta chemia i fizyka, ogniwo wolniej ładowane mieści większy ładunek. Ale żeby różnica była tak duża to ciężko mi uwierzyć.

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Spróbuj ;) Tylko ładowanie trwa od 10% do pełna jakieś 6 godzin. Spróbuję zrobić porównanie i porobić screeny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi