Skocz do zawartości
leider

LG V30 - Pytania nowego użytkownika oraz pytania do właścicieli

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka.

Mam kilka pytań, nabyłem już swojego LG V30.

Pierwsze pytanie to czy jest taka możliwość aby wykonać podłużny zrzut ekranu? Jeśli tak to jak?

Czy można zrobić zrzut ekranu dowolnie zaznaczonego obszaru na ekranie? (chodzi o to, żeby nie robić screena całości i potem edytować w edytorze tylko od razu zaznaczyć obszar).

Czy jest w systemie wbudowania jakaś możliwość nagrywania ekranu? Jeśli tak to jak to włączyć? Jeśli nie to jakaś aplikacja dobrze działająca z V30?

Oraz pytanie odnośnie ładowarki. Czy wasze ładowarki też "piszczą" i "szumią"? Moja czy podłączony telefon czy nie ciągle wydaje ciche jakieś dźwięki (jestem w stanie je słyszeć w nocy gdy mam od siebie ładowarkę około 1-1,5m).

Pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    scw
    Siemka.
    Mam kilka pytań, nabyłem już swojego LG V30.
    Pierwsze pytanie to czy jest taka możliwość aby wykonać podłużny zrzut ekranu? Jeśli tak to jak?
    Czy można zrobić zrzut ekranu dowolnie zaznaczonego obszaru na ekranie? (chodzi o to, żeby nie robić screena całości i potem edytować w edytorze tylko od razu zaznaczyć obszar).
    Czy jest w systemie wbudowania jakaś możliwość nagrywania ekranu? Jeśli tak to jak to włączyć? Jeśli nie to jakaś aplikacja dobrze działająca z V30?
    Oraz pytanie odnośnie ładowarki. Czy wasze ładowarki też "piszczą" i "szumią"? Moja czy podłączony telefon czy nie ciągle wydaje ciche jakieś dźwięki (jestem w stanie je słyszeć w nocy gdy mam od siebie ładowarkę około 1-1,5m).
    Pozdro!
    1. Moja ładowarka nie piszczy.

2. Tak I tak. Ustaw sobie floating bar i tam masz takie opcje, jak zrobienie długiego screenshota czy wycinka itp. :)

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bravd

Panowie, czy jest sens inwestować w LG V30, jeżeli słucham głównie muzyki z serwisów streamingowych (mam Deezer premium) a moje słuchawki nie posiadają więcej niż 32 Ohm-y ?

Czy tego DAC-a odczuje tylko na dobrej jakości plikach? Jak gra ten telefon bez odpalonego wzmacniacza - tak jak przeciętny inny smartfon, czy też i nawet w takim wypadku jest jakaś różnica na plus?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lasica

@bravd Pewnie, że jest. Wzmacniasz spowoduje, że głośniej zagra ale i bez tego jest bardzo dobrze. DAC czuć od razu po włączeniu, ale wiadomo, że jakość materiału ma znaczenie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    marcinb24

Ja dodam tylko to ze uzywajac v30 i jego wysokiej jakosci daca uzslyszysz lepsza jakosc na na graniach flack lub materialach lepszej jakosci, tak sie przyzwyczasz do szcegolowosci i odseparowania dzwiekow i instrumentow ze jak wrocisz do mp3 128kbps to od razu uslyszysz jak zbełtane i znieksztalcone dzwieki sa w mp3... Tfuuuu mp3.
    Wtedy slychac jak slabe sa inne telefony ze zagluszaja znieksztalcenia w slabych materialach i nie oddaja klarownosci lepszych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bravd

OK, ale recenzent z pewnego popularnego zagranicznego portalu wyraża się na ten temat tak:

" Since I do most of my listening on Spotify, I couldn’t notice a difference when LG’s Hi-Fi was enabled, even in Extreme quality, but I do think the audio coming from the phone sounds exceptionally clear. If you listen to FLAC or other lossless audio formats with high-quality wired headphones, put the LG V30 at the top of your list. "

po drugie, pewien znany polski recenzent z YouTube wyraził się , że lepiej mu sie słuchało muzy z Nokii 7 Plus niż z V30 (V30 też chwalił pod względem audio w osobnej recenzji)...

...to wszystko by potwierdzało to, że aby usłyszeć to, co daje poczwórny DAC, potrzebny jest odsłuch plików typu np. flac, a nie podczas słuchania muzy z serwisów streamingowych (gdzie nie usłyszy się tej różnicy w brzmieniu mimo włączonego hi-fi dac, pewnie z powodu tego, że tu nie mamy do czynienia z tak dobrymi jakościowo plikami)....wiem , że wiele zależy od słuchawek, ale gdy ja np. korzystam z dokanałówek Beyerdynamic Byron (które mają impedancje 23 ohm), to nie jestem już pewny czy ten poczwórny dac zrobi mi różnicę (bo np. przy tak niskiej impedancji nie załączy się ten wzmacniacz, po drugie muza z serwisów streamingowych)...?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    marcinb24

Dac i wzmacniacz sie zalaczy nawet przy 23ohm-ach, po prostu ma wtedy kaganiec na glosnosc aby nie uszkodzoc ich, ale dynamika, separacja, zero szumu, bedzie lepiej, z wylaczonym daciem tez jest juz dobrze ale wlaczony daje dobieranie trzybu impulsu jaki generuje quaddac i wtedy jest juz inaczej wsztsko slyszalne ale napewno nie ka standardowej jakosci streamu. Fakt trzeba miec klarowne sluchawki (sobiscie jak chce posluchac detali to slucham na armaturach bo tylko one daja wrecz szorstko szczegółowe detale) a jak chce pobasowac to uzywal dynamicznych ale traci sie szczegolowosc, co do stremingu to trzeba wybrac najlepsza jakosc i jest lepiej niz zwykle mp3 128kbps. Flaki 24bitowe z probkowaniem min 48kHz a najlepiej 96kHz brzmia juz rewelacyjnie a ostatnio testowalem MQA 24bit z 365kHz probkowaniem chyba to brzmialy oblednie, jak bym siedzial kolo fortepianu. No ale ktos napisal ze nokia 7 grala lepiej itp... Niech uzywa co lubi, moim zdaniem bebenki ma z drewna.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Slavoo

Mam takie pytanie. 4GB RAMu czy to nie za mało? Są jakieś przycinki czy telefon działa bardzo płynnie i aplikacje otwierają się mega szybko?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lasica

@Slavoo  Ja nie spotkałem się z przycinkami. Tyle pamięci mi wystarczało też, nie odczułem, żeby telefon ubijał aplikacje jakoś agresywnie.

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Slavoo

Chcę zrobić przesiadkę z mojego poczciwego LG G2 właśnie na LG V30 ale mam też dylemat bo w grę wchodzi jeszcze OnePlus 5t lub Xiaomi Mi Mix 2s. Jakoś te 4GB wydaje mi się mało ale mogę się mylić. Ktoś jeszcze podzieli się wrażeniami? Chętnie użytkownicy, którzy ten telefon używają dłuższy czas. Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi