Skocz do zawartości
leider

LG V30 - Pytania nowego użytkownika oraz pytania do właścicieli

Rekomendowane odpowiedzi

niki_il
    [mention=412269]niki_il[/mention] Ten efekt jest tylko wtedy jak w pogodzie np. pada deszcz, śnieg czy jest burza cały czas tego niema.
    Padało 2 dni temu, animacja była wlaczona, ale efektu nie było

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@niki_il Mogło padać, ale aplikacja pogoda tego nie pokazała bo nie zawsze w aplikacji pokrywa się z tym co jest za oknem.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ewentualnie masz rzadki czas aktualizacji i jak padało to nie bylo akurat

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    majki84

Zebrało mi się trochę brudu w wejściach mikrofonowych i chcę to jakoś wydlubac igłą. Czy te mikrofony mają jakąś osłonę czy coś bo jak wkładam igłę to po chwili czuć "dno" i nie wiem jak wygląda taki mikrofon, czy to jest membrana jak w głośniku czy jakaś osłona? Boję się żeby nie uszkodzić / przebić. Np głośniki w słuchawkach często mają osłonę metalową chroniąca przed brudem, woskowina itd. Może tu też i można spokojnie dłubać? 

Czy w ustawieniach połączeń w dziale dźwięk też tak macie dziwnie, że jak redukcja szumów jest wyłączona, czystość głosu włączona to ja słyszę głośno, ale odbiorca narzeka na przerywany dźwięk / zanikajacy. Jak wylacze czystość głosu to ja słyszę bardzo cicho, ale mnie lepiej słychać. Na koniec zostawiłem czystość głosu wyłączoną, ale włączyłem redukcję szumów i wreszcie jest ok. Ja słyszę jeszcze lepiej niż z tą opcją czystego głosu i odbiorca wreszcie mnie słyszy bez zakłóceń. Czyli jakby ta opcja czystego głosu psula nasz głos i lepiej ją wyłączyć, a włączyć redukcję szumów. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    33 minuty temu, majki84 napisał:

że jak redukcja szumów jest wyłączona, czystość głosu włączona to ja słyszę głośno, ale odbiorca narzeka na przerywany dźwięk / zanikajacy. Jak wylacze czystość głosu to ja słyszę bardzo cicho, ale mnie lepiej słychać. Na koniec zostawiłem czystość głosu wyłączoną, ale włączyłem redukcję szumów i wreszcie jest ok. Ja słyszę jeszcze lepiej niż z tą opcją czystego głosu i odbiorca wreszcie mnie słyszy bez zakłóceń. Czyli jakby ta opcja czystego głosu psula nasz głos i lepiej ją wyłączyć, a włączyć redukcję szumów. 

Nie pamiętam jak to miałem ustawione, ale za czasów G3 działało to super, w G6 jeszcze w miarę - ale już są osoby co mają identyczne problemy jak ty.

Z tego co zauważylem to czym nowszy LG tym większy problem z tym jest i jest to niezależne od modelu. Nie wiem czy oni czegoś nie spaprali w oprogramowaniu.
    Jedyne zalecenie to wyłączenie tego albo tak jak ty metodą prób i błędów zostawić najlepsze rozwiazanie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    marcinb24
    Zebrało mi się trochę brudu w wejściach mikrofonowych i chcę to jakoś wydlubac igłą. Czy te mikrofony mają jakąś osłonę czy coś bo jak wkładam igłę to po chwili czuć "dno" i nie wiem jak wygląda taki mikrofon, czy to jest membrana jak w głośniku czy jakaś osłona? Boję się żeby nie uszkodzić / przebić. Np głośniki w słuchawkach często mają osłonę metalową chroniąca przed brudem, woskowina itd. Może tu też i można spokojnie dłubać? 

Czy w ustawieniach połączeń w dziale dźwięk też tak macie dziwnie, że jak redukcja szumów jest wyłączona, czystość głosu włączona to ja słyszę głośno, ale odbiorca narzeka na przerywany dźwięk / zanikajacy. Jak wylacze czystość głosu to ja słyszę bardzo cicho, ale mnie lepiej słychać. Na koniec zostawiłem czystość głosu wyłączoną, ale włączyłem redukcję szumów i wreszcie jest ok. Ja słyszę jeszcze lepiej niż z tą opcją czystego głosu i odbiorca wreszcie mnie słyszy bez zakłóceń. Czyli jakby ta opcja czystego głosu psula nasz głos i lepiej ją wyłączyć, a włączyć redukcję szumów. 

Ja czyszce pojedynczym włóknem ze splotu przewodu miedzianego, lekko zaginam ostatni 1mm i wkladam na 3mm w glab otworu mikrofonu i wydlubuje co siedzi (uważając aby nie wepchnac kurzu), na koniec wystarczy przedmuchac i jest czyto.

Codo mikrofonu to on jest gkebiej i do t3go ten tunel zagina sie pod katem 90' i jest jeszcze siatka blokujaca wode i dopiero jest fizycznie mikrofon.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem jak to jest, ale ja pracuje w zakładzie gdzie jest spore zapylenie pyłem i nie mam żadnych problemów.

Zakład wytwarza szkliwa i tworzy płytki, więc mam styczność z pyłem i wodą.

Dla tego między innymi wybór padł na v30 ze względu na certyfikat ip68.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

słuchawki pow.  50 faktycznie uruchamiają wzmaka i daje GRUUUUBO :D

jednak mam do was takie pytanie: czy equalizer (w odtwarzaczu po prawej stronie na dole) wpływa również na np. spotify? wydaje mi się, że owszem można dopieścić dźwięk plików z tel ale na spotify tego nie słyszę ..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    marcinb24

Wlasnie LG tak zrobilo ze nie ma globalnego korektora, tylko ten w odtwarzaczu, a jedyna korekcja to ta w zakladce hifi odpowiedzialna za ulepszenie.
    Ale w sklepie sa korektory ktore dzialaja globalnie w systemie ale trzeba uwazac bo one dzialaja caly czas i wcinaja dodatkowo baterie.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Korektor odtwarzacza muzyki LG nie współpracuje ze Spotifajem

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi