Skocz do zawartości
leider

LG V30 - Aparat - Dyskusja, opinie, przykładowe zdjęcia

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma się co sprzeczac. Każdy chce wiedzieć Jakie są naprawdę te zdjęcia. Jak kolega może niech porobi zdjęcia w max rozdzielczości oboma telefonami bez żadnych przycinek. V30 ma format 4:3????

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam.Nie zaglądam Tu od bardzo dawna,ale chciałem się dowiedzieć jakie są Wasze wrażenia odnośnie V30.  Nie ukrywam, że byłem poważnie zainteresowany tym modelem,lecz oglądając zdjęcia jakie zamieszczacie odnośnie wg mnie rażących niedoróbek odechciało mi się jego kupna. Nie dziwię się osobom,które za te pieniądze czegoś oczekują po tym sprzęcie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

Nie wiem co się porobiło z tym forum,ale w każdym temacie dotyczącym aparatu flagowców ciężko jest uzyskać informację.

Każdy chwali swoje a jak napiszesz,że telefon tańszy o 2k robi podobne zdjęcia to zaczyna się dyskusja.

A v30 jest super smartfonem,ale aparat główny do zdjęć jak i ten do selfie to nieporozumienie.

dodana zawartość

11 godzin temu, xperia_neo napisał:

V30 ma format 4:3

Tak

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jakoś tydzień po nowym roku bede w Holandii wiec postaram sie wtedy porobić trochę fotek porównawczych miedzy g4 a v30. Jeśli uda mi sie wyprosic tel od siostry w czasie swiat to dodam kilka fotek wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Robiłem porównanie "na szybko" i niestety G4/G5 ciągle pozostaje nie pobite. Miałem G4 ponad 2 lata przez ten czas zrobiłem nim 1600 zdjęć więc wiem o czym mówię. V30 robi ładne zdjęcia ale softem braków w matrycy nie nadrobią. Szkoda że LG oszczędziło kasy z drugiej strony gdyby wstawili dwie matryce klasy tej z G4 plus jeszcze kozaka na przód i do tego dodali całą resztę (szklana optyka) to cena urządzenia pewnie była by z 4500... Jak by dali jedną matryce lepszą a drugą gorszą było by narzekanie jak przy G5... 

Moja konkluzja jest taka, nie jest idealnie ale też NIE jest żle. Zdjcia i tak wychodzą bardzo ładne i jako całość ja to kupuje. Całokształt urządzenia dla mnie jest rewelacyjny jak tylko ceny jeszcze trochę spadną to biorę V30 ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pooglądałem trochę zdjęć i chyba jednak V30 szału nie robi. Zdjęcia porównywalne są z G4 ale nie widać przewagi v30. G6 to nawet nie skomentuje, bo to żaden flagowiec. Lg zamiast ładować 1 porządną matrycę wkłada kilka słabych...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rot

Nie jest idealnie ale np. w warunkach domowych przy tym natężeniu światła jakie mamy za oknem, V30 robi lepsze zdjęcia niż Note 8 z którego się przesiadłem. Sensownie ustawia czas i ISO i zdjęcia mimo, że nie są oszałamiająco dobre (jest po prostu mało światła) są przynajmniej zadowalająco ostre, a postacie na nich nie są rozmazane. Oczywiście piszę o trybie auto bo w takim zazwyczaj robimy zdjęcia.
    Nie ma jednak podejścia do Nexusa 6P czy 5X, chociaż szybkość fotografowania i ogólna przyjemność pstrykania oczywiście po stronie V30.
    Ja jestem w miarę zadowolony i takim pozostanę dopóki nie przyjdzie mi do głowy myśl wymiany na Pixela ;)

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rot a dlaczego zmieniłeś Note'a 8 na V30? Podobno Note 8 to najlepszy obecnie smartfon. Co do zdjęć to mam porównanie do Galaxy S8+ i uważam że robi porównywalne a czasem w gorszych warunkach oświetleniowych potrafi zrobić ostrzejsze zdjęcie niż Samsung. Chyba ma słabsze odszumianie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    regod

Ja za parę dni, po świętach będę mieć v30. Zrobię porównanie aparatów S8 vs V30 w trudnych warunkach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rot

Rozstałem się z Note 8 bo ma duży problem ze zdjęciami w gorszych warunkach obiektów w ruchu. A że robię mnóstwo zdjęć dzieciakom to niestety był nieużywalny... Praktycznie każde zdjęcie było rozmazane. Jest to bardzo dziwne bo Samsung przyzwyczaił mnie w S7E i S8 do świetnych zdjęć.
    Szkoda, bo poza tym to świetny smartfon i ciężko mi się przestawić z przyzwyczajeń i nakładki Samsunga na LG.
    Jak zaznaczyłem S8 nie miał takich problemów jak Note 8, więc jak się za bardzo będę męczył z nakładka LG to wrócę do S8 ;)

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi