Skocz do zawartości
kulek656

Dobry aparat i stabilność systemu do 1500

Rekomendowane odpowiedzi

szukam telefonu który wytrzyma przynajmniej 2 lata - mam do wydania maksymalnie 1500 zł i dobrze by było żeby był dostępny w ratach.

W grę wchodzą wyłącznie nowe telefony

Na czym mi zależy ?

- stabilność i płynność działania

- dobry aparat

Myślałem nad Motorola Moto g5s plus, ale nie jestem pewien więc jestem otwarty na propozycje.

Z góry dziękuję za pomoc 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Entercode

moto z play

db ekran

db aparat

db bateria

wsparcie

3gb ram

https://m.euro.com.pl/telefony-komorkowe/lenovo-moto-z-play-czarny.bhtml

s7 mogłbys szukac od kogos z przedłuzenia, ale ty szukasz na raty wiec odpada.

Edytowane przez Entercode

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Myślałem też nad moto g5s plus i w sumie cenowo chyba wychodzi w porządku

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Proponowałbym sprawdzić Huaweia P9, spokojnie zmieścisz się w budżecie a jeszcze coś zostanie. Model posiada podwójny aparat z trybem monochromatycznym - jakość zdjęć jest na wysokim poziomie. Na minus jedynie brak optycznej stabilizacji obrazu (jest tylko cyfrowa), poza tym jak na swoją cenę nie ma się do czego przyczepić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Jaszczur69 Ze względu na nakładkę i złe doświadczenia z tą firmą raczej podziękuję

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej wszystkim,

Na początku podziękuje tym co przebrną być moze przez ten długi wywód i dziękuje za pomoc. (trochę wybredny jestem) :)

Ale do rzeczy, na wstępnie wspomnę, ze nic z samsungów czy sony nie wchodzi w grę. To tak na wstępie.

Co najwazniejsze czyli co oczekuje od telefonu:

-Przede wszystkim poprawność działania. By się nie przycinał po miesiącu czasu będzie super. sporo aplikacji moze być po otwieranych

-Dobry aparat z szczegółami, wykonuje fotki czasem które muszą mieć szczegóły by wszystko było dobrze widać. Oczywiście w domku na wakacjach także będzie wykorzystywany

to są 2 aspekty na których mi najbardziej zależy. Nie gram w  gry, nie używam żadnych FB, snapczatów, instagramów i tak dalej. Jest to telefon wykorzystywany bardziej biznesowo, jak znajdzie się gra jakaś dla rozluźnienia w jakimś wolnym czasie to będzie sukces. Więcej telefon badzie działał z nawigacjami, dzwonieniem, przeglądaniem internetu, odbieraniem e-mail i tak dalej. Mam kilka propozycji w tym przedziale lecz pytanie czy do tych zastosowań, wykorzystywać pełny budżet czy moze znajdzie się coś w granicach do 1000zł co zaspokoi moje potrzeby.

Lecąc od najwyższej do najniżej

LG G6 - to pierwszy wybór, cała bryła mi odpowiada jak i aparat w szczególność szerokokątny. Słyszałem wiele na temat LG, ze nie ma wsparcia długiego, ze się przycinają szybko jak to jest ? Tak samo, ze płyty padają ? 

Huawei P9 Plus, jest dostępny także w fajnych pieniądzach 1399zł  w jednym z sklepów internetowych. Czy opcja warta uwagi z racji że telefon ma  już 2 lata ? Z tego co czytałem ma mieć Androida 8.0 zapewne następnego już nie ale i z tym przeżyje. Opcja w sumie najbardziej mi odpowiadająca i cenowo i w jakimś sensie całościowo.  Ale czy warto ?

Kolejna sprawa to Xioami Redmi Note 5 niżej, polecany często jak wygląda jego jakoś z aparatem i jak ich nakładka ? To co mniej mi się podoba to juz 6 cali ekran. Tak wiem LG G6 ma 5.7 ale nie widać tego po G6.

Jeszcze niżej rozważałem Honor 9 Lite czy P10 Lite ale to chyba już sobie odpuszczę no chyba, że podpowiecie warto.

Dziękuje wszystkim za pomoc z góry. Jak i wytrwałości w przeczytaniu. 

Pozdrawiam

Edytowane przez spec-naz1
    Temat połączony z podobnym już istniejącym

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    serim

Majster pirzu robił recenzje redmi
    Długie wsparxie ma xiomi dopiweo4 rok temu przestał wspierać mi 1

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    penguino

@serim ale xiaomi wspiera głównie nakładkę, nie samego Androida.

@diego14 P9 ma aparat bez stabilizacji więc będziesz musiał mieć bardzo pewne ręce żeby zrobić dobrą fotkę w nieidealnych warunkach oświetleniowych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    serim

Niby tak ale, są asop, akop, RR, los, na note 5 chiński lub global etc. Ewentualnie z zachowaniem gw i root global dev (chociaż pasuje china dev)

https://forum.xda-developers.com/redmi-note-5/development/index-custom-roms-kernels-redmi-5-plus-t3761401/page1

Sporo tego jest tylko nie wiem jaka wersja jest z sdm636 (nazwa kodowa)

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    penguino

Redmi ma dużo słabszy aparat niż P9/G6.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi