Skocz do zawartości
SKRYTOBOJCA

Problem ze skakaniem telefonu po nadajnikach

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dziwny problem, którego nie rozumiem, problem zaczął się po zmianie operatora z Plus na Nju Mobile a teraz T-Mobile. Soft XEO.

Taka sytuacja, telefon leży w domu nie ruszany przy samym oknie :) W trybie LTE często przełącza się miedzy nadajnikami w okolicy. Np. w danej chwili włączyłem program Network Cell Info, telefon w ciągu 5-10 minut, znalazł z 6 nadajników T-Mobile. W ciągu tych 10 minut chyba z 6 razy skakał miedzy 3.

Co dziwniejsze telefon znajduje najsilniejszy nadajnik z 4 kreskami zasięgu, ale i tak potrafi później zmienić go na gorszy z 1 kreska i tak siedzieć nawet 70% czasu.

Spoiler

Screenshot_20171208-180351aaa.jpg.1b1adf9372e8f09dfc46e8dfd4cb4c9b.jpgScreenshot_20171208-180426aaa.jpg.1b9efa4fa7cf20b54007d9bfea6c1478.jpgScreenshot_20171208-180450aaa.png.c13e433ad3a3ca56522c5e24ec2b828d.png

Nie muszę chyba mówić jak to wpływa na baterie :/

Przez noc jak telefon nie jest używany, gps off, wifi off, aod off, potrafi zjechać 20% baterii w 8-10h :/

Początkowo myślałem, że to wina softu, akurat zmiana operatora zbiega się z aktualizacja softu ostatnia. Zrobiłem hard reset, później wgrałem wcześniejsza wersje softu i jest ciągle to samo.

To nie kwestia programów w tle, bo wszystko co niepotrzebne jest zablokowane, a jedynie co się synchronizuje to gmail, whatsapp, a faceboka itp nie posiadam :)

Oszczędzanie danych również włączone.

Nie zawsze tak dziko skacze, ale i tak potrafi siedzieć dłużnej na 1 kresce zasięgu :/ mimo dobrego nadajnika w okolicy :/

Na telefonie żony Moto X Play nie zauważyłem takich objawów, tam przez cały dzień praktycznie jest 3-4 kreski zasięgu.

Jak przełączę na 3G, to sygnał stabilny jak skała, jeden nadajnik i 100% 4 kreski zasięgu.

Wołam @ct65 bo ma podobny problem na S8

Wykres przebiegu zasięgu z GsamLab to jakaś komedia :/

Spoiler

Screenshot_20171208-181848aaaa.jpg.6f5d4af6f605af2d98183d8558eb89d9.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Huh żadnego pomysłu? Na żony telefonie Moto X Play android 7.1.1 w T-Mobile, jak złapie to trzyma 1-2 nadajników i nie skacze, 2-3 kreski z nastawieniem na 2. Telefon ładnie trzyma na jednej częstotliwości.

A Samsung skacze po różnych częstotliwościach LTE :/ Na zewnątrz budynku jest OK, w domu głupieje :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jeronimo

A masz ustawienia sieci na "automatyczne wyszukiwanie" czy wyszukujesz recznie i ustawiasz na T-Mobile?

dodana zawartość

Jest jeszcze jedna opcja abyś zadzwonił na infolinie T-Mobile - sprawy techniczne i spytaj czy masz u nich ustawienia operatorskie czy własne.

Pisze dlatego ze mialem przez 3 dni taki sam problem jak ty, ale jak skontaktowałem sie z infolinia to powiedzieli mi że mam jakies ustawienia własne, a nie operatorskie i dlatego skakałem po nadajnikac, przywrócili mi ponownie ustawienia operatorskie i nie mam juz tego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Próbowałem na automatycznie i ręcznie to bez różnicy.

Ustawienia internetu też ściągałem z strony T-mobile, różniły się tym, ze T-mobile ma od razu "Typ uwierzytelniania PAP" a telefon miał "Brak" i Protokół "IPv4" zamiast "IPv4/IPv6"

Jeszcze mogę spróbować na infolinie, bo wszystko już kombinowałem, oprócz wgrania softu z brandem od T-Mobile, ale to raczej sensu nie ma, bo modem itp się nie rożni przecież.

Gdzieś znalazłem pomysł na włączenie kodem  *#9900# (SysDump) i wybranie "Debug level" z "Low" na "Medium", fakt przestał tak skakać, ale i tak zdarzyło mu się zasiedzieć na beznadziejnym nadajniku i tak zostać.

Poza tym miałem odczucie ze ping wzrósł i jakoś upload spadł. A dokładnego wytłumaczenia co robi ta funkcja nie znalazłem, wiec wróciłem na "default" :)

Jeszcze jest fajny kod *#0011# pokazuje info o połączeniu LTE -> Band i częstotliwości :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi