Skocz do zawartości

Wykryliśmy, że używasz AdBlocka  :emo_im_sad:

Proszę, dodaj nas do wyjątków:) Wyświetlamy jedynie ładne, idealnie dopasowane reklamy - żadnych wyskakujących okienek czy wideo! Reklamy to jedyne źródło utrzymania naszej społeczności.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się jak to zrobić. Dziękujemy!

Dobrze znasz WordPressa? Czytaj więcej.. ×
Nabór na moderatora - Huawei Czytaj więcej.. ×
Gwozdek

Aktualizacje oprogramowania.

Gwozdek

Uwaga! Proszę o pozostawienie tego wątku oficjalnym i stabilnym wersjom Androida Oreo. Wszelkie pytania dotyczące bety Androida 9 proszę zadawać w tym miejscu:

https://forum.android.com.pl/topic/349877-beta-testy-android-90-dla-mate-10-pro

Wiadomość dodana przez Gwozdek

Rekomendowane odpowiedzi

Gwozdek

Temat służy do dyskusji i zgłaszania problemów dotyczących aktualizacji oprogramowania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie jest 8.0.0.115(C432)

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    U mnie jest 8.0.0.115(C432)

A kiedy będą jakieś aktualizacje ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pojawiła się jakaś nowa aktualizacja w Huawei Firmware Finder - macie zrzut ekranu Pisze, że została zaakceptowana do instalacji. Czy to oznacza, że już wkrótce będziemy mieli aktualizację poprzez OTA? Wybaczcie, że pytam, ale po 8 latach z Samsungiem, nie mam pojęcia jak to wygląda u Huawei.

b8b4552b3b8566f947dd9d80bf1f0c0d.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z tymi aktualizacjami z FF był jakiś myk żeby wymusić update, chyba było opisane na forum Honor 8, kiedyś się bawiłem i działało.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gwozdek

@kuleczka1983 Z doświadczenia wiem, że te paczki trafiają do kanału OTA dopiero po miesiącu albo jeszcze później. Instalacja takiej już teraz może skutkować brakiem certyfikacji Google, co oznacza blokadę SafetyNet i brak dostępu np. do aplikacji bankowych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up rozumiem. Czyli trzeba czekać. Sprawdzałam już wcześniej na Firmware Finder i to jest pierwsza zatwierdzona aktualizacja (i numer kompilacji) po tej, którą mamy obecnie na Mate'ach. Zatem trafi do nas na pewno, tylko nie wiadomo kiedy...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gwozdek

Oczywiście jeżeli komuś nie przeszkadza brak certyfikacji, nie używa aplikacji bankowych, Snapchata czy innych apek wykorzystujących Safetynet, to może próbować instalować. Ja tam zawsze byłem niecierpliwy i od razu pakowałem na telefon najnowszą aktualizację i żadnych problemów z nimi nie miałem.

Aaa, no i certyfikacja pojawiała się jakiś tydzień później ;)

Edytowane przez Gwozdek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobra. Z racji tego, że do cierpliwych nie należę, zainstalowałam nowy pakiet poprzez aplikację Huawei Firmware Finder. Jak to zrobić? Bardzo prosto.

1.Pobieramy ze Sklepu Play aplikację Huawei Firmware Finder (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.teammt.gmanrainy.huaweifirmwarefinder)

2. Następnie wybieramy interesujące nas oprogramowanie. W tym wypadku jest to wersja BLA-L29 8.0.0.127a(C432). W aplikacji pokaże nam się w duecie dla modelu BLA-L09, ale to nic nie szkodzi.

3. Po wybraniu oprogramowania (wersja FULLOTA) sprawdzamy, czy zostało ona zatwierdzone dla naszego modelu telefonu. W tym celu wybieramy check firmware access with IMEI. Jeżeli pojawi się komunikat - firmware approved for instalation - możemy przystąpić do kroku czwartego. W przeciwnym wypadku (not approved for instalation) nie wolno podejmować próby wgrania oprogramowania.

4. Po wybraniu oprogramowania wchodzimy w opcje In-app Proxy. Jeżeli poprosi nas o instalację dodatkowego oprogramowania - akceptujemy. Następnie wchodzimy w ustawienia wifi (naciskamy dłużej na wybraną sieć) i wybieramy modyfikuj sieć. Wchodzimy w pokaż opcje zaawansowane i dalej - ustawienia servera proxy. W nazwie wpisujemy localhost i numer portu 8080, następnie zapisz.

5. Wchodzimy w ustawienia - aktualizator. Po sprawdzeniu aktualizacji wyskoczy nam nowa wersja. Zacznie się pobierać, wówczas dajemy pauzę i wchodzimy znów w ustawienia naszej sieci WiFi. Usuwamy z opcji zaawansowanych ustawienia serwera Proxy, czyli przestawiamy na brak. Wchodzimy z powrotem do aktualizatora i dajemy wznów.

6. UWAGA! Pobieramy wersję FULLOTA. Czyli zawsze tą, która więcej waży.

7. Po pobraniu telefon się zrestartuje i zainstaluje nowe oprogramowanie.

Pamiętajcie o naładowaniu wcześniej baterii najlepiej na full, żeby nie było przykrych niespodzianek.

Jak to się prezentuje możecie zobaczyć na poniższym zrzucie ekranu.

Wszystko działa. Również aplikacje bankowe. W tej wersji systemu został usunięty błąd - oglądanie YouTube + Messenger. Poprawki Google datowane są na listopad.

Pamiętajcie, że WGRYWACIE NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ. W przypadku jakichkolwiek problemów winę ponosi tylko i wyłącznie użytkownik, który niepoprawnie dokonał aktualizacji.

Powodzenia

89f241047187fd7d1ba7244223ca6680.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi