Skocz do zawartości
Gwozdek

Huawei Mate 10 Pro. Aktualizacje oprogramowania.

Kubaan88

Moi drodzy, trzymajcie się tematu AKTUALIZACJI. Posty z cyklu " u mnie nie ma, kiedy będzie " będą usuwane, natomiast wszelkie wycieczki osobiste i bezsensowne dyskusje kto lepiej wydaje aktualizacje a kto gorzej nagradzane będą punktami. 

Wiadomość dodana przez Kubaan88

Rekomendowane odpowiedzi

overse

podobno o 10.11 uruchamiają 9.0, ale oczywiście to wszystko będzie zależało skąd jest telefon

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mrtito
    37 minut temu, overse napisał:

podobno o 10.11 uruchamiają 9.0, ale oczywiście to wszystko będzie zależało skąd jest telefon

10.11 czyli 10ego listopada

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie napalałbym się, sądząc po tym jak mozolnie szły do tej pory aktualizacje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    overse
    3 minuty temu, kleryko napisał:

Nie napalałbym się, sądząc po tym jak mozolnie szły do tej pory aktualizacje.

dlatego dodałem że to wszystko zależy od tego skąd jest telefon 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    MojNick

A u mnie żadnych problemów z baterią. Do tej pory na 150 na lte 10 procent leciało w jakieś 50-55 minut ekranu. Na 157 jest już ponad godzinę przy identycznym użytkowaniu (dzień w dzień robię te czynności rano więc próba miarodajna). Także na razie na plus. Oby tylko na 9.0 tego nie sknocili. 

Żadnych resetów nie robię po aktualizacjach. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sroczkin

Na żony telefonie jest już wersja 141 odpowiednik 157 i też nie narzeka na baterię.  

Co do przejścia na andka 9 przy takiej aktualizacji wymagany będzie Full Wipe. To nie będzie zwykła aktualizacja tylko przejście na nowszy zupełnie inny Rom.  Wiadomo nie chce się ustawiać wszystkiego od nowa oraz na nowo instalować wszystkich swoich apek ale przy takiej aktualizacji jest to koniecznością.  Po takim Full Wipe będzie się miało pewność że system na 100% będzie stabilny i nie będzie kłopotów z bateria .

• Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gwozdek
    11 minut temu, sroczkin napisał:

Po takim Full Wipe będzie się miało pewność że system na 100% będzie stabilny i nie będzie kłopotów z bateria .

... o ile soft nie będzie skopany, pragnę nadmienić :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sroczkin

W 95% aktualizacji nowego systemu błędy i brak stabilności spowodowane są "lenistwem" użytkowników i brakiem wipe . Bardzo rzadko zdarza się że system udostępniony jest z bugiem.  Choc  zdarza się że wydają system z błędem ale najczęściej bardzo szybko udostępniają łatkę.  Szczerze oprócz tabletu (gdzie brak wogole aktualizacji) nigdy nie miałem do czynienia z telefonami Huawei . Żony telefon to pierwszy jakim się bawię i nie wiem jak ten producent wydaje aktualizację.  W sensie jak sprawdza czy udostepnia system bez błędów . Bo jeśli chodzi o sam sposób udostępniania aktualizacji to dla mnie śmiech na sali .

Edytowane przez sroczkin

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli jakies firmy udostępniałyby aktualizacje z nowym andkiem i system byłby super dopracowany i wszystko chodziłoby miodzio, to nie potrzeba by bylo łatać tego androida, niestety nic nie jest idealne, zdarza sie tak iż dopiero po czasie użytkowania wychodzi coś co okazuje sie, że nie działa tak jak powinno więc mowa tu o lenistwie użytkownika tak jak opisał to kolega wyżej jest po prostu wyssana z palca i nie zgodna z tym co jest w rzeczywistości, a wiele razy sie spotkałem z czyms takim i to nie tylko na Huawei, ale też na LG czy nawet Samsungu, że coś wychodziło dopiero po jakims czasie użytkowania smartfona. Dziekuje za uwage i pozdrawiam. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sroczkin

Każdy użytkownik obeznany w andku , w jego modowaniu oraz custom romach wie że przed tak duża zmiana jak przejście na zupełnie nowy Rom potrzeba wipe . Pisząc o lenistwie mam na myśli użytkowników którzy robią takie przejście przez OTA i nie robią żadnego wipe a później zgłaszają mnóstwo błędów które nie potwierdzają się u tych co wgrali Rom prawidłowo.  Co do wychodzących romow z błędami zgodzę się ale nie jest tego aż tak dużo jak ilość problemów zgłaszanych przez osoby wgrywajacych Rom na lenia . Przy robieniu samej aktualizacji romu wystarczy sam Wipe Cache ale przy przejściu na nowszy Rom konieczny jest Full wipe . Wystarczy poczytać tutki i porady na XDA jak wyrywać Rom żeby nie mieć niepotrzebnych błędów. 

• Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi