Skocz do zawartości
Placeks

OnePlus 5T - Z jakiego smartfona zrobiliście przesiadkę?

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem HTC 10, wcześniej nexusa 5x. Wrażenia jak najbardziej na plus, przede wszystkim w końcu nie boje się wyjść na imprezę/koncert bez powerbanka, ponieważ sot jest praktycznie 2x większy niż na poprzednikach. Multitasking jest idealny, gdy przed sprzedażą czyszcilem z danych HTC 10 to płynność byla tam nieporównywalnie gorsza. Ekran wielki, ale całkiem wygodnie leży w dłoni/-ach i nie przeszkadza mi mniejsze ppi. Aparat jest porównywalny jak w obydwu powyższych. Będzie na pewno brakowało mi ois i daca z HTC 10.

Wysłane z mojego ONEPLUS A5010 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez szymko1995
    • Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dyma

z zasłużonego Nexusa 5, którego miałem od premiery. Znów poczułem "to coś" gdy uruchomiłem OP5T, zupełnie jak 3-4 lata temu prze nexusie - wszystko śmiga pięknie :) Główne kryteria przesiadki spełnione: większy i ładniejszy wyświetlacz, dłuższy czas pracy na baterii, znów telefon jest szybki i responsywny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sthEn
    z zasłużonego Nexusa 5, którego miałem od premiery. Znów poczułem "to coś" gdy uruchomiłem OP5T, zupełnie jak 3-4 lata temu prze nexusie - wszystko śmiga pięknie  Główne kryteria przesiadki spełnione: większy i ładniejszy wyświetlacz, dłuższy czas pracy na baterii, znów telefon jest szybki i responsywny.
    Za kilka dni poczuję to samo :)

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W końcu mogę napisać kilka zdań bo bawię się nim od wczoraj default_wink.png

Przesiadłem się z Samsunga Galaxy S5 i jestem więcej niż zadowolony.

* Szybkość - tu nie ma co w ogóle dodawać 5T miażdży większość telefonów na rynku szybkością.

* Bateria - instaluje, kasuje, bawię się ustawieniami, słucham muzyki na głośniku i słuchawkach, fakt że w domu i na niskiej jasności - ale serio trzyma to dużo dłużej niż myślałem default_ohmy.png a ładowanie na razie raz i Serio od 1 do 100% w ok półtorej godziny.

* Zasięg i jakość rozmów dużo lepsza niż wcześniej i to słychać.

* Głośnik zewnętrzny - sporo lepszy niż S8 (którego miałem kilka godzin od kumpla ale mnie zniechęcił) na słuchawkach przez mini jacka nie jest źle, ale s5 jakiś milej brzmi.

*ekran - po wyjęciu z pudełka wydawało mi się że sobie krzywdę zrobiłem, że za duży. Teraz po kilku godzinach nie umiem już pisać na s5 bo za mały xD

*najważniejsze aparat- może jutro coś wrzucę, ale na razie jest lepiej niż tu straszyli (zastanawiałem się jeszcze nad Mate 10 Pro ale 1k zł więcej mnie przekonał żeby go nie brać) dużo lepiej niż na starej S5 na której robiłem sporo zdjęć i to ponoć ładnych bo znajomi nie raz chwalili

@edit

Z minusów - jednak przyciski ekranowe to nie fizyczne, czasem coś mi się źle wciśnie, przy pisaniu, ale to nie problem bo tel jest szybki i szybko wraca się poprzedniego ekranu. Kwestia do opanowania. Na pewno robię mniej błędów literowych w smsach na tej samej klawiaturze :)

@edit

Drugi minus dla mnie, bo zamówiłem obudowę Sandstone na wersję OP 5 bez T xD używam tej silikonowej gratisowej - jest super cienka, polepsza grip, i chroni ekran (podnosi same rogi) i aparat (minimalnie zagłębieny) ale jakimś cudem nie zwiększa telefonu :)

Edytowane przez viggo_nt

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    stark2991

@viggo_nt Mam bardzo zbliżone odczucia. Szybkość świetna. Bateria nie chce umrzeć. Wi-fi znacznie lepsze. Duży ekran przestał być duży po dwóch dniach. Jest świetny :) Polecam jeszcze każdemu zmienić dpi na najmniejsze, wtedy już naprawdę duży ekran pokazuje pazur ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rdy

Tzn na jakie? stockowe faktycznie jest nieco za wielkie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    stark2991

Na najmniejsze, od stockowego jest tylko jedno ustawienie w lewo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Na najmniejsze, od stockowego jest tylko jedno ustawienie w lewo
    Gdzie taką opcję znalazłeś? Bo szukałem i nie widzę jedyne coś podobnego co znalazłem to: ustawienia /wyświetlacz /rozmiar wyświetlacza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sthEn

To już oficjalnie - z Nexusa 5. Ale to szybkie, duże i piękne wszystko teraz :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    stark2991

@viggo_nt

O tą opcję mi właśnie chodzi ;)

Maksymalnie na lewo i masz pięknie wykorzystany duży ekran ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi