Skocz do zawartości
Placeks

OnePlus 5T - Z jakiego smartfona zrobiliście przesiadkę?

Rekomendowane odpowiedzi

yah2o

iPhone 7plus > Mi6 > 5t

Opad szczęki absolutny jak to może tak szybko zasuwać. IOS mi już absolutnie się znudził. Jednak mi6 jestem też super, ale już za mała. No i brak B20 dyskwalifikuje ją z dalszego użytkowania. Po 7+ brakowało mi gabarytów. I zakup 5t uważam za jak najbardziej udany

Wysłane z mojego ONEPLUS A5010 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    filjusz
    Napisano (edytowane)

Okej, więc już mogę wyrazić swoją opinię na temat telefonu. Moja przesiadka nastąpiła dość gwałtownie z Samsunga Galaxy S8 - według wielu najlepszego telefonu poprzedniej generacji galaktyk. To czym wyróżniał się Samsung, to: genialny ekran, fantastyczny AOD który mnie urzekł, wydajność i aparat. 

1. Wydajność - Bez dwóch zdań wygrywa 1+5T. Płynność animacji, multitasking, ogólne wrażenia z użytkowania telefonu - bomba. Nie myślałem, że telefon może być płynniejszy niż S8.

2. Aparat - Samsung robi dużo lepsze zdjęcia w nocy. W dzień nie widzę ogromnej różnicy w jakości zdjęć. 

3. Bateria - 5T miażdży Samsunga S8 - trzy dni na baterii i 5 godzin SoT robią wrażenie na każdym. Przy analogicznym użytkowaniu w przeciągu dwóch dni osiągam 7/8 godzin na ekranie. S8 dawał mi 3 i pół góra 4 godziny na ekranie i półtora dnia działania.

4. Walory wizualne - To czym S8 w pierwszym momencie mnie oczarował stało się jego przekleństwem. Pierwszego dnia po otrzymaniu S8 nie mogłem oderwać od niej oczu - była po prostu piękna. 5T również ma ładny wyświetlacz, ale ten w S8 był wyraźnie lepszy.

5. Dźwięk - tutaj odnoszę wrażenie, że Samsung grał nieco wyraźniej, na pewno nie czyściej bo obydwa grają czysto ale nieco wyraźniej - tak. 

6. Aktualizacje i system - Po zakupie telefonu pierwsze co ujrzały moje oczy był android oreo. Co prawda czas oczekiwania na ciastkowego androida był (chyba) dosyć podobny co na Samsungu S8, to znowu cieszy mnie brak syfu Samsunga którego w ich sofcie było co nie miara. Na androida P posiadacze 5T raczej będą czekali sporo krócej niż właściciele S8 ze względu na ich politykę aktualizowania starszych modeli.

7. Wady - nie obyło się niestety bez nich. Ale kto ich nie ma. :D W Samsungu S8 mnóstwo ludzi skarżyło się na  plagę wypalonych amoledów, tutaj niestety jest problem z podświetleniem ekranu. 

8. Modyfikacje - Co tu dużo mówić. Flaga knox dyskwalifikuje Samsungi z jakichkolwiek modyfikacji, gdyż anulują one gwarancję. Z każdą aktualką Samsung utrudniał wgrywanie custom binary do telefonu. Tutaj znowu producent w łatwy sposób umożliwia nam dokonanie modyfikacji takich jak odblokowanie bootloadera, zrobienie roota, a dodatkowo zapewnia nas, że ww zmiany nie anulują gwarancji naszego telefonu. 

9. Brak slotu na kartę SD - nie ma możliwości rozszerzenia pamięci kartą SD. To prawda, ale mamy za to dual sim! Ja osobiście nie wykorzystałem nigdy jeszcze choćby połowy miejsca w telefonie, ale możliwość montażu dwóch kart sim mi to wynagradza. A jeśli zabraknie mi miejsca zainstaluję chmurę (Mega, zdjęcia Google, DropBox)

Podsumowując - Moim zwycięzcą jest 1+5T który wygrywa w stosunku 60 do 40 z S8.

+ Wydajność

+ Bateria

+ Wsparcie

+ Możliwość modyfikacji wspierana przez producenta

+ Dual SIM

- Brak slotu na SD

- Wiele egzemplarzy ma wadę ekranu z nierównomiernym podświetleniem

Edytowane przez filjusz
    • Piwko! 1
    • Lubię to! 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    novka

Witam. Było OPO, następnie bardzo krótko mi5 zamienione na op3t użytkowane rok. 3t jest niesamowitym sprzętem:) Zmieniłem głównie z potrzeby posiadania czegoś nowego... no i Lava Red:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    stark2991
    3 godziny temu, filjusz napisał:

4. Walory wizualne - To czym S8 w pierwszym momencie mnie oczarował stało się jego przekleństwem. Pierwszego dnia po otrzymaniu S8 nie mogłem oderwać od niej oczu - była po prostu piękna. 5T również ma ładny wyświetlacz, ale ten w S8 był wyraźnie lepszy.

Tak z ciekawości, o co chodzi? O rozdzielczość? Czy zagięte krawędzie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    filjusz

Zagięte krawędzie są bardzo ładne wizualnie, ale totalnie niepraktyczne. Ciężko na to nakleić szkło. A sam ekran miał ładniejsze kolory i ogólnie sprawiał wrażenie "lepszego". 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wymiary mogą przeszkadzać - jedną ręką nie sięgniesz do górnego paska, a i nie ma podwójnego tapnięcia które by zsuwało ekran w dół jak w iOS.

Ja się najbardziej obawiałem, że z takim dużym telefonem w kieszeni będzie spory dyskomfort przy siedzeniu / kucaniu, ale na szczęście nic takiego nie ma miejsca.

Jeśli chodzi o wydajność to moim zdaniem 5T jest wyraźnie szybszy - instalowanie appek, web itd. no i nie ubija mi czegoś w tle (iPhone 7 tak robił, wystarczył np. messenger + 2-3 karty w safari + jakaś inna lekka appka). Owszem, to jest android, bywa że się zobaczy że jakaś animacja nie poleci w pełni płynnie (np. widzę to w Duolingo), ale samo zadanie jako takie wykona się szybciej. 

Możesz ustawić opuszczanie paska powiadomień na czytniku linii papilarnych. Ja poprzednio miałem S8, S8 plus, note 8. Jeśli pominiemy aparat i świetne AOD to 5T jest moim zdaniem bardzo dobrym wyborem. Notek po 3 miesiącach ciężkiej pracy zaczął strasznie lagowac.

W One brakuje mi funkcji adapt sound i ekualizera przy połączeniu Bluetooth.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja powiadomień w ogóle nie używam na smartfonie (tylko SMS i telefon), więc mi się ta opcja nie przyda. 

Przy iOS przesuwało to w dół cały obszar więc można było spokojnie sięgnąć do ikon umieszczonych wysoko. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    topoll
    Dnia 28.02.2018 o 12:59, meliorus napisał:

Mozesz podać jakiegoś linka do tej klawiatury od blackBerry? :)

Proszę https://play.google.com/store/apps/details?id=com.blackberry.keyboard&hl=pl

A tutaj jak zainstalować https://cobalt232.github.io/blackberrymanager/ , ponieważ  klawiatura jako jedyna aplikacja od BlackBerry jest zastrzeżona tylko dla urządzeń z jeżynką.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Damix2

OP5T jest bardzo fajnym telefonem, lecz niestety okazał sie za duży + ta kulejąca stabilizacja obrazu. Używałem go równocześnie obok iP7 i też do tego drugiego wróciłem. Oba urządzenia są fajne, jednak dla mnie wygrał iP7 głównie za sprawą rozmiaru i ekosystemu (używam MacBooka Pro). Gdybym tylko nie miał MB i OP5T miałby lepszą stabilizację i wymiary maksymalnie takie, jak iPX, to brałbym bez zastanowienia :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    filjusz

@Damix2 A który według ciebie szybszy?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi