Skocz do zawartości
jojo87

nokia 6 Nokia 6 - moja opinia

Rekomendowane odpowiedzi

jojo87
    Godzinę temu, makgajwer napisał:

Jedyna rzecz, która mnie irytuje do kultowy sygnał Nokii przy uruchamianiu telefonu, który brzmi nawet wtedy kiedy wszystkie dźwięki są wyłączone. Można to jakoś wyłączyć?

Raczej nie. A przynajmniej sam się tego nie doszukałem.

Od razu Cię uprzedzam, że Nokia także Cię zaskoczy (oczywiście pozytywnie) tempem udostępniania aktualizacji. Już zaczyna być wydawany Android 9 Pie, nie mówię, że dostaniemy go od razu, ale na pewno będziemy mieli, ale chodzi mi teraz o miesięczne aktualizacje bezpieczeństwa. Te są dostępne już w okolicach pierwszego tygodnia miesiąca

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@jojo87 Brakuje mi jeszcze:

- wygaszania ekranu kiedy kładę np. dołem ekranu telefon na biurko. Nie doszukałem się w opcjach jak to włączyć i czy w ogóle jest możliwość.

- brak możliwości ustawienia głośności dla dźwięków powiadomień. Jak ustawię głośno dzwonek to niestety te powiadomienia też są bardzo głośne. Na innych telefonach z Androidem nawet starszą wersją mogłem to ustawić. 

Edytowane przez makgajwer

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jojo87

@makgajwer , nie opcji wygaszenia ekranu przy obróceniu go ekranem w dół. Może znajdzie się do tego jakaś aplikacja w sklepie Google. Nie wiem jak jest w innych telefonach z Androidem/starszych Androidach (to mój pierwszy telefon z tym systemem) ale w Nokii 6 "dzwonek" to także głośność powiadomień. I po prostu trzeba jego głośność ustawiać w zależności od sytuacji/miejsca.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Telefon użytkuję już prawie miesiąc i powiem szczerze, że jestem b. zadowolony. Parę "mankamentów", o których wspomniałem jak: brak wybudzania ekranu podwójnym stuknięciem, brak diody powiadomień zupełnie mi już nie przeszkadza. Trochę wkurzające jest tylko, że do dźwięku powiadomień nie mogę przypisać osobnej głośności, ale może kiedyś to zmienią. Dlatego jak wychodzę na zewnątrz pamiętam, aby suwak dzwonka przesunąć na wyższy poziom.
    Przy umiarkowanym użytkowaniu czyli mail, sms, telefon, trochę neta telefon ładuję co 3 dni. Jak więcej przeglądam stron  to wytrzymuje 2 pełne dni, 3-go rano mam 30-40% baterii i wtedy ładuję. Telefon w nocy mam włączony w trybie nie przeszkadzać i wtedy pomiędzy 23 a 6.30 rano schodzi 1-2% baterii. W poprzednim telefonie było podobnie więc jest dobrze.
    Jeszcze nie udało mi się w ciągu jednego dnia rozładować mimo tego, że sporo grzebałem w nim, a wiemy, że ekran najwięcej ciągnie z baterii. Sieć mam ustawioną na 3G, LTE nie używam, albowiem 3G jest wystarczająca nawet do przeglądania neta, a z doświadczenia wiem, że przy LTE bateria szybciej siada. Poza tym mam wyłączone wszystkie niepotrzebne powiadomienia i aplikacje działające w tle poza tymi, które są mi niezbędne jak mail, bankowe czy parę innych.

Telefon śmiga pięknie bez lagów, skaner błyskawiczny. Czego chcieć więcej? Poza tym mam kolor miedziany, który prezentuje się mega zajefakenbiście 🙂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi