Skocz do zawartości
Lysolus

Pierwsze wrażenia, opinie, wady, zalety.

Rekomendowane odpowiedzi

TomSy

Cóż bardzo chciałem mieć LG V30 bo od początku podobał mi się jego wygląd, oraz właśnie testy jak świetnie gra.I faktycznie dziś słuchałem na słuchawkach dwuprzetwornikowych dousznych i się zaskoczyłem. 

Poza tym telefon wg.mnie jest niesamowicie śliski i to jest wada.Gdyby nie gumowe plecki to zaliczyłby podłogę.Jest ładny ale śliski.

FAKT sbapol. Powiem szczerze V30 ma nasycone pastelowe barwy bez przejaskrawień , Widać to szczególnie w kolorze skóry osób. Tak więc kolejny punkt ZA V30. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    TomSy
    Napisano (edytowane)

Witam.

Może warto porozmawiać czy po zakupie (przesiadce ) z innego telefonu jesteście zadowoleni z zakupu?

Chodzi o realne spostrzeżenia po czasie użytkowania.

Edytowane przez TomSy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    spec-naz1

Telefon mam od połowy Lutego +/- i przechodziłem z S7.

Na plus moim zdaniem wszystko, jedynie aparat w pewnych warunkach wypada lepiej a czasami gorzej. Osobiście nastawiałem sie na to że będę miał jednak słabszy aparat i szukałem telefonu z dobra jakością audio i pod tym względem V30 deklasuje konkurencje, oczywiście sam przetwornik DAC to tylko połowo sukcesu, dobrze jest mieć dodatkowo dobre słuchawki.

Tak więc ja jestem bardzo zadowolony z rewelacyjnego dźwięku, czasu pracy na baterii oraz płynności mimo że telefon ma 4GB ramu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Przesiadłem się z HTC 10, przy czym testowałem również dużą ilość innych flagowców, jednak to HTC mnie uzależnił od siebie ;) Jednak po ponad roku i aktualizacji do oreo bateria była zbyt słaba... 

Kupiłem V30 miesiąc temu, i chociaż wielkich przeskoków już nie ma pomiędzy flagowcami, to LG urzekł mnie baterią, jakością dźwięku na słuchawkach i ogólnym wyglądem i wykonaniem. Aparat jest porównywalny do innych, czasem lepszy czasem gorszy, ale to tylko aparat w telefonie ;) (Oczywiście trzeba też wspomnieć o szerokim kącie, który jest naprawdę świetny) Teraz nie żałuję zakupu, i tak naprawdę jak bym miał wybierać jeszcze raz, to wybór padł by znów na v30 lub HTC U11+. Nie widzę sensu w dopłacaniu 1k czy więcej do s9 / p20 pro, gdyż przepaści pomiędzy nimi nie ma, a jakość dźwięku nie dorównuje LG. 

Edytowane przez patrykk147

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zaczynałem od g3, przez g4, g5, mate 9, s7 edge, g6, mate 10 pro, p20 pro a skończyłem ostatecznie na v30. Pomimo słabszych podzespołów w stosunku do p20 pro (parat, szybkość, pamięć, itp.) to jednak v30 pasuje mi najbardziej. Szeroki kąt i dźwięk to dwie rzeczy dla których poswięciłem dual sim i lepszy aparat. Telefon jest zdecydowanie bazrdziej wygodny od ww zaś ze słuchawkami (soundmagic, sony) na kablu po prostu rewelacyjny. Bateria spisuje się bdb, zaś ergonomia i opcje video i zdjęć są na bardzo wysokim poziomie. Z 3mk arc i rinkge, nova launcher mam nadzieję, że posłuży mi jeszcze trochę. 4GB daje radę, aczkolwiek p20 pro rzeczywiście działał szybciej. Na razie nie żałuję decyzji "downgrade" z huawei

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lysolus

Notatka od moderatora: @Lysolus

Witam, jako że powstał nowy temat, wręcz bliźniaczy do tego, to połączyłem je. Staramy się utrzymywać porządek i aż się prosiło żeby zrobić "scalenie". Z tytułu zniknął dopisek "bez zbędnych dyskusji", a to dlatego iż teraz można rozmawiać o tym, czy po zakupie dalej jesteście tacy zafascynowani nowym telefonem. Usunięcie dopisku nie znaczy, że dozwolony będzie OFFTOP. Posty nie pasujące do tego tematu będą ukrywane a w skrajnych przypadkach autorzy tych postów mogą dostać upomnienie. Posty, które są powyżej są jak najbardziej ok. Pisząc nowe posty można się wzorować na nich.

Pozdrawiam.

• Piwko! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety ale jestem rozczarowany V30 I zastanawiam się nad jego sprzedażą. 

Obecnie od 2 dni nie mogę się połączyć w domu z WiFi. Widzi sieć, pobiera IP i nic. Inny telefon w domu i iPad bez problemu się łączy. 

Jest masa nie przemyślanych rzeczy:

Jeśli przez boczny przycisk dam głośniej to belka sama nie znika

Jeśli przeciągne z góry belkę to nie znika po kliknięciu w ekran ale trzeba ją wsunąć. 

Apart już 4 razy mi się zawiesił 

2 razy twardy reset musiałem robić 

Odtwarzacz VLC często nie odtwarza napisów. Bez żadnej reguły. 

Telefon mam od miesiąca a od tygodnia jest na Oreo. Kupiony w play bez brandu.

I masa innych małych błędów 

Wcześniej miałem Huawei P9 i byłem nim zachwycony. Nigdy się nie zawiesił, wszystko było tak być powinno. 

Chyba wracam do Huawei po mate 10 pro. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sspike

Zacznij od wymiany karty sim, bo moja v30 cudownie ozdrowiała po wymianie sima i programy przestały się wieszać. Router wifi to odrębny temat bo może to być wina ustawień routera. Z menu głośności nie mam problemów a odtwarzacz fabryczny lepiej sobie radzi z filmami i napisami od vlc

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sbapol

To nie jest tak, że v30 jest zły. Szukaj problemu. Może rzeczywiście masz stara kartę sim, wywal kartę SD, jak masz. Wgraj jeszcze raz najnowsze oprogramowanie z KDZ przez LGUP. Na koniec, jak to nic nie da oddaj go na gwarancję i opisz problemy. Ewidentnie coś nie pykło, bo nikt więcej nie ma takich problemów. U mnie wszytko śmiga, bez zaciecia, nie zauważyłem też żadnych bugów.

Sent from my LG-H930 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    vvti

Z wifi też miałem raz taki problem. Włączone, sieć widzi, ale nie loguje się. Taki sam problem miałem dawniej jak miałem LG G3 a miałem dwie G trójki i obie miały ten sam problem. Tylko tam występował on o wiele, wiele częściej. I nie, nie jest to wina routera, bo teraz mam inny, nowy i problem jest identyczny. A wszystkie inne urządzenia - a mam ich z 10 czy więcej nigdy nie miewają problemów.

V30 to produkt taki jak całe LG. Zawsze jakieś wady i problemy tu i ówdzie. Nic się przez lata nie zmienia a urządzeń w życiu miałem łohoho. Sony, Hujaweje, Samsungi nigdy nie miewały u mnie takich problemów, bez znaczenia czy hi czy mid endy. Owszem, jakość wyświetlacza, aparatu, dźwięku, wydajność w V30 jest niezaprzeczalnie lepsza, w drugiej słuchawce jaką mam P10L - która jest trzykrotnie albo nawet czterokrotnie tańsza wszystko działa jak złoto od kilku miesięcy. Słownie - ZERO bugów zauważyłem. W V30 kilka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi