Skocz do zawartości
Lysolus

Serwis LG - dyskusja ogólna i pytania

Rekomendowane odpowiedzi

Dablju
    5 godzin temu, Dizzy napisał:

Ja miałem tak, że w lewa część ekranu była znacząco jaśniejsza. Było to widać szczególnie mocno w ciemnym pomieszczeniu, przy małej jasności ekranu i na kolorach jasnych i odcieniach szarości. Po wymianie jest ok, jednak moje oko i tak widzi delikatnie nierówne podświetlenie (znów po lewej części) ale już nie tak mocne jak poprzednio.

U mnie taki efekt występował na dole, był widoczny na całym zakresie jasności. Oddałem dzisiaj telefon do Warszawskiego serwisu. Ponoć jest to ich pierwsza naprawa V30. Nie napawa to optymizmem :) . Zobaczę co z tego wyjdzie, podzielę się wrażeniami po wszystkim.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    spec-naz1

Dlaczego nie napawa optymizmem? Moim zdaniem wręcz przeciwnie:) Telefon jest od prawie 3 miesięcy u nas na rynku a w stolicy naszego kraju nie mieli go jeszcze na naprawie.

Swojego czasu gdy pracowałem jeszcze ze smartfonami, to właśnie najwięcej LG wracało na naprawę gwarancyjną, więc w takim razie wróży to bardzo dobrze.

Oczywiście może to być powiązane z tym że nie ma jeszcze tak wielu użytkowników tego telefonu no ale...:trollface:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dablju
    2 godziny temu, spec-naz1 napisał:

Dlaczego nie napawa optymizmem? Moim zdaniem wręcz przeciwnie:) Telefon jest od prawie 3 miesięcy u nas na rynku a w stolicy naszego kraju nie mieli go jeszcze na naprawie.

Swojego czasu gdy pracowałem jeszcze ze smartfonami, to właśnie najwięcej LG wracało na naprawę gwarancyjną, więc w takim razie wróży to bardzo dobrze.

Oczywiście może to być powiązane z tym że nie ma jeszcze tak wielu użytkowników tego telefonu no ale...:trollface:

Nie napawa mnie optymizmem "pionierska" naprawa :). V30 jest bardzo mało. Pewnie wraz ze spadkiem ceny zyska on większą popularność, jak G6 (widziałem już ich sporo).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli V30 w serwisie jest tak samo banalne jak g6 to nie ma się czego bać. Robiłem wymianę wyświetlacza na częściach ori LG w G6 2 tygodnie temu i gdyby wszystkie telefony się tak serwisowało to była by bajka. A z tego co widziałem V30 jest bardzo podobnie zbudowane więc bez obaw. I tak wymienią cały LCD razem z ramką itp więc wizualnie zostanie tylko tylnia klapka a to też nie koniecznie ze względu na wodoszczelność. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja oddałem w poniedziałek swoją v30-kę do serwisu na Marynarskiej z powodu aparatu i mi facet powiedział że testują wodoszczelność przed oddaniem klientowi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dizzy
    Dnia 20.02.2018 o 18:01, Dablju napisał:

U mnie taki efekt występował na dole, był widoczny na całym zakresie jasności. Oddałem dzisiaj telefon do Warszawskiego serwisu. Ponoć jest to ich pierwsza naprawa V30. Nie napawa to optymizmem :) . Zobaczę co z tego wyjdzie, podzielę się wrażeniami po wszystkim.

Jak ja oddawałem telefon to również była to "dziewicza naprawa" :D Na szczęście wszystko było ok. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dablju

Odebrałem dzisiaj sprzęt z serwisu.

Naprawa zajęła 2 dni robocze (20-22 lutego). Matryca została wymieniona w całości. Jest zdecydowanie lepiej. Problemu nierównej jasności nie ma, "gorących punktów" także. Oczywiście otrzymałem pokaz testu wodoszczelności z użyciem ciężarka (nie mogłem się oprzeć zwykłej ciekawości :)). Dostałem także 2 lata gwarancji na ekran od chwili wymiany. Dane na sprzęcie pozostały nietknięte (w sumie wymieniany był tylko ekran, jednak w Samsungu jakakolwiek wymiana wiązała się z przywróceniem ustawień fabrycznych).

Podsumowując, mam bardzo pozytywne odczucia :). Zobaczę teraz jak ekran będzie się sprawował z biegiem czasu.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Stitch

Widzę, że serwis lg się trochę ogarnął. Dwa dni po premierze telefonu (zakupionego w przedsprzedaży) zaniosłem swój egzemplarz do serwisu na marynarskiej. Podświetlenie było nierówne i dodatkowo ekran na niskiej jasności wyświetlał brzydkie artefakty (pisałem o tym na forum). W serwisie wtedy zarzekali się, że tak ma być bo to oled i to tak jest i już, nie ma opcji żeby wymienili mi wyświetlacz, czy telefon bo to cecha urządzenia i już - byłem tam dwa razy, raz rozmawiałem z serwisantem który widziałem, że rozumie w czym problem ale "bez kierownika nic nie zrobię", a drugi raz jak był już kierownik to nie dało rady w żaden sposób wytłumaczyć że to jest dramat a nie flagowy ekran w flagowym smartfonie. Telefon oddałem. Miesiąc temu kupiłem we Francji w sklepie LG kolejne V30, ekran jest po prostu idealny. Równomiernie podświetlony i bez żadnych artefaktów. Jakość, a jakość. Miałem ochotę pójść do tego serwisu raz jeszcze i pokazać im (mam zdjęcia poprzedniego egzemplarza), że się jednak da. Ale widzę, że już zaczęli wymieniać ekrany bez gadania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    BarteQk

Panowie jak z gwarancja telefonów z rynku europejskiego, z czech np?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi