Skocz do zawartości
emka1990

SONY KD-55EX8096 problem z bluetooth

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.
    Ostatnio teść kupił smart TV SONY KD-55EX8096 z Android TV. Jest tam normalnie dostępny bluetooth, po którym połączone są urządzenia typu smartfon, tablet, pilot do tv. Problem pojawia się gdy chcę podłączyć pod niego urządzenia audio po BT - głośnik JBL GO, adapter bt do wieży Logitech lub TPLink. Wyszukiwanie trwa w nieskończoność, lecz bez efektu. Sam w sobie moduł BT jest na płycie głównej, tylko software go blokuje. Napisałem do supportu SONY i otrzymałem taką odpowiedź:

Szanowny Panie,

dziękuję za kontakt z firmą Sony.

Telewizor nie posiada odpowiedniego profilu bluetooth do przesyłania dźwięku (A2DP), co jest powodem braku możliwości połączenia. Telewizor posiada profile odpowiedzialne za połączenie z telefonem (jako pilot), klawiaturą, czy funkcją głosową pilota:

https://www.sony.pl/electronics/support/televisions-projectors-lcd-tvs-android-/kd-55xe8096/specifications

W zwiazku z powyższym nie będzie możliwe połączenie bluetooth w celu przesyłania dźwięku.

W przypadku jakichkolwiek pytań proszę o informację zwrotną mailem lub telefon pod podanymi poniżej danymi kontaktowymi: 

Telefon: 22 306 06 94

E-mail: [email protected]

Nasze linie są otwarte w godzinach 09:00 - 18:00 od poniedziałku do piątku.

Z wyrazami szacunku,

Krzysztof Jankowski
    Dział wsparcia technicznego Sony 
    http://www.sony.pl/support/pl
    SONY_Logo
    Sony Europe Limited (Sp. z o.o.), Oddział w Polsce
    ul. Ogrodowa 58 - 00-876 Warszawa - Poland

Problem pozostał, teść wydał ponad 4000zł za telewizor a ten nie wspiera bluetooth programowo. Z racji,że w sklepie MediaMarkt oglądałem wcześniej ten sprzęt nie zwróciłem uwagi na ten problem, choć na wystawie podłączony był po bt do tego samego modelu soundbar sony, a kolega połączył się po bt ze słuchawkami Phillipsa. O co może chodzić? Może jest jakiś mod żeby odblokować bluetooth w telewizorach sony z AndroidTV? Może jest jakaś appka, root, cokolwiek? Macie jakieś pomysły jak można rozwiązać ten problem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Witajcie.
    Ostatnio teść kupił smart TV SONY KD-55EX8096 z Android TV. Jest tam normalnie dostępny bluetooth, po którym połączone są urządzenia typu smartfon, tablet, pilot do tv. Problem pojawia się gdy chcę podłączyć pod niego urządzenia audio po BT - głośnik JBL GO, adapter bt do wieży Logitech lub TPLink. Wyszukiwanie trwa w nieskończoność, lecz bez efektu. Sam w sobie moduł BT jest na płycie głównej, tylko software go blokuje. Napisałem do supportu SONY i otrzymałem taką odpowiedź:

Szanowny Panie,

dziękuję za kontakt z firmą Sony.

Telewizor nie posiada odpowiedniego profilu bluetooth do przesyłania dźwięku (A2DP), co jest powodem braku możliwości połączenia. Telewizor posiada profile odpowiedzialne za połączenie z telefonem (jako pilot), klawiaturą, czy funkcją głosową pilota:

https://www.sony.pl/electronics/support/televisions-projectors-lcd-tvs-android-/kd-55xe8096/specifications

W zwiazku z powyższym nie będzie możliwe połączenie bluetooth w celu przesyłania dźwięku.

W przypadku jakichkolwiek pytań proszę o informację zwrotną mailem lub telefon pod podanymi poniżej danymi kontaktowymi: 

Telefon: 22 306 06 94

E-mail: [email protected]

Nasze linie są otwarte w godzinach 09:00 - 18:00 od poniedziałku do piątku.

Z wyrazami szacunku,

Krzysztof Jankowski
    Dział wsparcia technicznego Sony 
    http://www.sony.pl/support/pl
    SONY_Logo
    Sony Europe Limited (Sp. z o.o.), Oddział w Polsce
    ul. Ogrodowa 58 - 00-876 Warszawa - Poland

Problem pozostał, teść wydał ponad 4000zł za telewizor a ten nie wspiera bluetooth programowo. Z racji,że w sklepie MediaMarkt oglądałem wcześniej ten sprzęt nie zwróciłem uwagi na ten problem, choć na wystawie podłączony był po bt do tego samego modelu soundbar sony, a kolega połączył się po bt ze słuchawkami Phillipsa. O co może chodzić? Może jest jakiś mod żeby odblokować bluetooth w telewizorach sony z AndroidTV? Może jest jakaś appka, root, cokolwiek? Macie jakieś pomysły jak można rozwiązać ten problem?
    Bluetooth audio na telewizorach Sony jest dostępne od androida 7 - czyli wszystkie modele android TV od 2015 .
    Musisz poczekać na aktualizację do android 7 .

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@mirek190

A jest gdzieś lista kiedy który telewizor otrzyma jaką wersję androida? Po wyjęciu z pudełka (telewizor rocznik 2017) otrzymał już jedną ogromną aktualizację. Nie jestem pewien jaką ma teraz wersję androida, choć obawiam się, że bt nadal nie działa. 

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    [mention=20081]mirek190[/mention]

A jest gdzieś lista kiedy który telewizor otrzyma jaką wersję androida? Po wyjęciu z pudełka (telewizor rocznik 2017) otrzymał już jedną ogromną aktualizację. Nie jestem pewien jaką ma teraz wersję androida, choć obawiam się, że bt nadal nie działa. 
    Możesz sprawdzić w ustawieniach .
    A lista jest tutaj http://sony-eur-eu-en-web--eur.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/141165/~/launch-schedule-for-android-7.0-%28nougat%29-os-on-sony’s-android-tvs---27-june-2017

Ja sam mam model z 2015 seria w80c i czekam na android 7.0 właśnie dla BT .

Jak kupiłem to był android 5.1 potem dostał aktualizacje do 6.0 a teraz czekam na 7.0 ...

Użytkownicy telewizorów którzy już mają android 7.0 raportują że BT działa ze słuchawkami ... I sam producent się tym chwali że wraz z Androidem 7.0 jest już BT audio .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jest android 7.0 i niestety nie działa bluetooth audio... Ani z JBL ani z adapterami bt pod wieżą. Wszystko inne się łączy. Może będzie łatka jeszcze, ale ten 7.0 niestety nie wspiera chyba tej funkcji w tym modelu telewizora akurat... :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Jest android 7.0 i niestety nie działa bluetooth audio... Ani z JBL ani z adapterami bt pod wieżą. Wszystko inne się łączy. Może będzie łatka jeszcze, ale ten 7.0 niestety nie wspiera chyba tej funkcji w tym modelu telewizora akurat... :/
    I nie dziala . On odbiera tylko sygnal nie wysyla. Klawiatura albo mysz. Słuchawki itp. Nie będą działać.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    I nie dziala . On odbiera tylko sygnal nie wysyla. Klawiatura albo mysz. Słuchawki itp. Nie będą działać.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Klawiatura działa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    spox90

Która rozwiązał ten problem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    12 godzin temu, spox90 napisał:

Która rozwiązał ten problem?

nie sądzę, by to było naprawione kiedykolwiek. Niestety.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi