Skocz do zawartości
Floe

Utracony IMEI

Rekomendowane odpowiedzi

Floe

Witam.

W dniu wczorajszym postanowiłem wgrać na swój Redmi Note 3 Pro room MIUIPolska. Zdecydowałem się na taki krok ponieważ posiadałem rzekomo room Global, jednak przez długi czas nie pojawiały się żadne aktualizacje. Instalację wykonałem krok po kroku wedle instrukcji znajdującej się na ######. Po udanej instalacji telefon się włączył, jednak nie wykrywa mi karty SIM, ani nie jest w stanie wyszukać a tym bardziej połączyć się z jakąkolwiek siecią Wi-Fi. Problemem okazał się brak nr IMEI w telefonie. Po wpisaniu numeru *#06# wyskakuje komunikat "NIe można uzyskać IMEI" i I tu pojawia się pytanie, czy jestem w stanie jakoś samodzielnie przywrócić nr IMEI ? Jeśli jest taka możliwość, to jak mógłbym to zrobić ? Dodam, że próbowałem już kilku metod na jakie natknąłem się przeszukując google jednak żadna znaleziona nie działa. Jestem w tym wszystkim "nowy" także proszę o wyrozumiałość.
    Proszę was bardzo o pomoc i z góry przepraszam za wszelkie braki w opisie problemu. 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Floe

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Serwus, 

Jeśli nie udało się sposobami z neta, to mogę Ci zaprogramować imei boxem serwisowym. Warunkiem jest podesłanie telefonu do mnie na serwis wraz z oryginalnym pudelkiem, jako minimum legalności sprzętu. 
    Więcej info na priv. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Floe

Witam.
    Oddałem telefon do jednego z serwisów, który podjął się próby naprawy telefonu. Dzień po oddaniu telefonu dostałem wiadomość o tym, że telefon jest zrobiony i gotowy do odbioru. Ku mojemu zdziwieniu rzeczywiście wszystko było okej, ImeI był, telefon łapał Wi-Fi jednak wciąż nie działał aparat oraz ku zdziwieniu serwisanta telefon nie łapał zasięgu sieci ( wyczytywał kartę, ale całkowity brak zasięgu). Nie wiem co dokładnie zostało z telefonem zrobione jednak, dostałem telefon że jedyne co może pomóc to skopiowanie partycji,systemu, danych czy już sam nie wiem czego z telefonu "dawcy" znalazłem taki telefon , dane zostały zgrane jednak telefon wciąż nie ma żadnego zasięgu. Czy macie może jakieś pomysły jak i czy w ogóle da się to naprawić ? Czy telefon został po prostu na dobre "uceglony"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bergmen

Sflashuj rom Miflashem 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Floe

@bergmen

@maxikaz72

W dniu dzisiejszym odebrałem telefon z serwisu w którym serwisant zapewniał, że flashował go i wgrywał wszelakie możliwe roomy jakie tylko mógł, jednak bez jakichś większych efektów. Sytuacja wygląda w sposób następujący, telefon posiada IMEI , czyta kartę SIM (prosi o kod pin), łapie i łączy się z sieciami Wi-Fi jednak wciąż nie ma zasięgu. W "informacje o telefonie"  próbowałem ręcznie włączyć radio, zmienić preferowany typ sieci na jakikolwiek inny, ale niestety bez skutku - po wciśnięciu "włącz radio" radio pozostaje wyłączone, a typ sieci się nie zmienia. Dodatkowo podczas włączania aparatu wyskakuje "Błąd aparatu - nie można połączyć z Aparatem".

Czytałem, że może być to spowodowane wgraniem złego room'a  wgrania Kenzo na Kate ( jak można je rozróżnić oprócz zmierzenia ? - podczas mierzenia suwmiarką wychodzi mi 151 mm z groszem) Czy jest to możliwe by te przypadłości były spowodowane złym roomem ? 
    Macie jakieś propozycje, pomysły, jak mógłbym to naprawić ?

Screenshot_2017-12-22-17-12-06-580_com.android.settings.png

Screenshot_2017-12-22-17-12-24-242_com.android.settings.png

Screenshot_2017-12-22-17-12-52-424_com.android.settings.png

Screenshot_2017-12-22-17-12-57-089_com.android.settings.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    paveu241

Po pierwsze: nie da się zainstalować romu z kenzo na kate.

Po drugie: serwisant najwyraźniej źle przywrócił partycję /efs. Ewentualnie rozbierał telefon i uszkodził modem.

Edytowane przez bergmen
    Dostosowanie po przeniesieniu do odpowiedniego tematu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Floe
    Dnia 22.12.2017 o 18:28, paveu241 napisał:

1. Czytałem że jest to możliwe i w wyniku tego występują takie sytuacje

2. Co znaczy źle przywrócił partycję ? Telefon nie był rozbierany 

Edytowane przez bergmen
    Dostosowanie po przeniesieniu do odpowiedniego tematu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ktosiu

Po co rozbierać skoro sie go flashuje. Wgrał po prostu złe. 

Zainstaluj ZCX TWRP ( jak masz zablokowany bootloader odblokuj najpierw ) na szybko przez emmc_appsboot.mbn. 

Formatuj tylko EFS i MODEM , jak znasz imei to sobie je zapisz albo odczytaj z pudełka. 

W razie problemów format przez fastboot ( -VOL + Power )  albo EDL 

fastboot erase modemst1 
    fastboot erase modemst2
    fastboot erase fsg

Jeśli masz problemy to zawsze wystartuj system i najpierw włącz debugowanie koniecznie a potem dalej rób resztę.

Zainstaluj rom przez mi flash w trybie EDL,  robiłem na na miui 9 ale i 8 będzie też dobra.  Po skończeniu znowu odblokuj bootloader  i wystartuj system. 

Sprawdź czy widać IMEI ale nie działa modem albo nie widać IMEI  ale działa modem. 

Jeśli widać IMEI ale nie działa modem  , poszukaj romu od KATE  ( tak nie od KENZO ) kate_global_images_V8.5.2.0.MHRMIED_20170824.0000.00_6.0_global_efcdce7e8f.tgz, wyciąg plik modemu NON-HLOS.bin i flash. Sprawdź czy działa. 

Jeśli nie widać IMEI  ale działa modem użyj dowolnego tutorialu by wpisać IMEI-e. 

Mój po zabawach przez serwis uceglony, potem miałem  problemy z modemem, jak działa nie ma imei i nie zapisuje albo jest inei i nie działa żaden modem. 

Po 2 dniach telefon zrobiony , przy okazji ulepszony zasięg.

LbF31-0Fo13CPrubG3g9CfvsHiyKwNfK-0JVG3Wv

Edytowane przez Ktosiu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi