Skocz do zawartości
banan4u66

XZ Premium mocny drenaż baterii po aktualizacji do Oreo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Po aktualizacji mojego XZ Premium do Oreo zauważyłem, że bateria trzyma fatalnie krótko. Przy normalnym użytkowaniu wystarcza na zaledwie dzień. Nie wiem jak było na 7.1 Nougat ponieważ od razu zaktualizowałem. Przewaliłem trochę forów na necie, w tym forum XDA i wiem, że sporo osób ma z tym problem. Próbowałem już paru rozwiązań, tj. reset do ustawień fabrycznych, reflash oprogramowania, włączenie ograniczenia przesyłu danych w tle dla każdej aplikacji jednak nic to nie zmieniło. Nie mam możliwości spróbować naprawy oprogramowania poprzez Xperia Companion ponieważ bootloader mam odblokowany i zrobiony root. Czy ktoś ma jakieś sprawdzone rozwiązanie odnośnie problemu z baterią ? Czy da się jakoś oszukać Xperia Companion żeby nie rozpoznawał telefonu jako odblokowany ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@banan4u66

Wstaw screnna z baterii które aplikacje używają ile % tak to raczej trudno coś powiedzieć. Oczywiście najlepiej przed podłączeniem ładowarki 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Proszę bardzo.

Spoiler

Screenshot_20171215-181540.png Screenshot_20171215-181550.png

dodana zawartość

Zrobiłem jeszcze takiego screena dwa dni temu na drugi dzień rano do po resecie do ustawień fabrycznych. I już się ucieszyłem wtedy, że wszystko wróciło do normy, ale jednak później w pracy znowu planowany czas na baterii spadł gwałtownie do 20- paru godzin.

Spoiler

Screenshot_20171214-073711.png

Edytowane przez Lysolus
    Wrzuciłem grafiki w spoiler żeby zmniejszyć objętość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@banan4u66

Ale tu nic niepokojącego nie ma. SOT jest bardzo dobry tyle ten telefon trzyma także nie wiem gdzie masz problem 

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    [mention=194446]banan4u66[/mention]

Ale tu nic niepokojącego nie ma. SOT jest bardzo dobry tyle ten telefon trzyma także nie wiem gdzie masz problem 

20- parę godzin na pełnej baterii? Żartujesz sobie? To już moje poprzednie Z3 trzymało ponad 2 dni. Na samym początku po zakupie XZ premium wytrzymała ponad 2 dni ale była jeszcze na Nougacie, i tam ponoć takie cyrki się nie działy.

dodana zawartość

20- parę godzin na pełnej baterii? Żartujesz sobie? To już moje poprzednie Z3 trzymało ponad 2 dni. Na samym początku po zakupie XZ premium wytrzymała ponad 2 dni ale była jeszcze na Nougacie, i tam ponoć takie cyrki się nie działy. 
    Kolejny dowód. Wg. mnie to nie jest tak jak być powinno.. Chyba, że telefon za prawie 3 klocki ma baterię gorszą niż chińskie zabawki na jarmarku :)8e71d2bd90ae2bf4debddbd16839b952.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@banan4u66

Sugerujesz się że Z3 trzymała na baterii 2 dni ok ale jaki miała SOT bo to głównie zużywa baterię a nie jak telefon leży. Chińskie telefony są lepsze ok tylko które i jaki mają SOT. Bo patrzeć na to co telefon przewidzi ile wytrzyma a ile ma SOT to 2 różne rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    [mention=194446]banan4u66[/mention]
    Sugerujesz się że Z3 trzymała na baterii 2 dni ok ale jaki miała SOT bo to głównie zużywa baterię a nie jak telefon leży. Chińskie telefony są lepsze ok tylko które i jaki mają SOT. Bo patrzeć na to co telefon przewidzi ile wytrzyma a ile ma SOT to 2 różne rzeczy.
    Ja nie sugeruję się całkowicie tym co jest napisane, ale z reguły jeśli było napisane 2 dni to tyle mniej więcej wytrzymywał. Nie wierzę, że telefon, który jest użytkowany sporadycznie wytrzymuje na pełnym naładowaniu zaledwie dzień i wieczorem trzeba już podłączyć do ładowarki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@banan4u66

Z tego co widzę to nie sporadycznie a całkiem sporo 100-25% to SOT ponad 5h to bardzo dobry wynik i patrząc na konkurencję nie uzyskasz więcej.  Ty się patrzysz ile wytrzymywał a brak danych ile miał SOT. Jak położysz i faktycznie będzie leżał to i więcej wytrzyma niż te 2 dni 

• Piwko! 1
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kms22

Autor tematu ma jakieś urojenia. W skrocie; myśli że ma smartfona za 3 koła to bateria będzie trzymała 3dni? Jeśli osiąga 5h SoT to jest to całkowicie normalny wynik w XZ premium

Naklepane z zielonego edża

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Autor tematu ma jakieś urojenia. W skrocie; myśli że ma smartfona za 3 koła to bateria będzie trzymała 3dni? Jeśli osiąga 5h SoT to jest to całkowicie normalny wynik w XZ premium

Naklepane z zielonego edża

Okej, dziękuję za odpowiedź, moje urojenia zostały uleczone. Ale pośmiejmy się jeszcze chwilkę :)
    Kolejne pytanie. Jest jakiś sposób na lagujący co jakiś czas dotyk? Zdarza się to nieregularnie, i objawia się tym, że ekran nie reaguje na dotyk i trzeba naciskać albo przeciągać po kilka razy. Po niedługim czasie problem ustaje. I tym razem nikt mi nie powie, że mi się wydaje :) Na XDA ktoś wspominał, że jest to związane z siecią/ operatorem ale niestety nie wiem nic więcej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi