Skocz do zawartości
petu

Płatności za towar

Rekomendowane odpowiedzi

petu

Dzisiaj na GearBest wprowadzono opcję płatności specjalnie dla nas Polaków - PRZELEWY24 

Kupować Panowie i Panie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ta płatność jest już od lipca. Chyba jakieś lagi masz czy coś ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na Aliexpress też są Przelewy24 . Doceniają nas jako siłę nabywczą :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx
    Spoiler

Screenshot_20171217-043808.thumb.png.ffefc1a572ea2ac3f8b1072eb7fb6c99.png

Od Lipca jak kolega wcześniej napisał.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Jaszczurr @krolik88 płacąc Revolut macie doładowane konto w PLN czy w walucie, którą płacicie. Czy da się zapłacić w walucie obcej np USD czy nawet CNY, bo z tego co wiem to w Revolut można ustawić dowolną walutę, tylko jak ustawić paypal, żeby w niej zapłacić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@gobi1981 Normalnie zakładasz konto Revolut i doładowujesz kartą najlepiej debetową. Na Revolut wpadają złotówki i jak chcesz coś kupić od kitajca to Revolut sam przewalutowuje złotówki do dolarów. Do Paypala wystarczy dodać wirtualną kartę MasterCard którą dostajesz w Revolucie. Trzeba tylko pamiętać o tym, żeby w Paypalu ustawić rozliczanie transakcji w walucie sprzedawcy bo inaczej PayPal przewalutuje po swoim kursie i pobierze złotówki z konta Revolut, a tego nie chcemy bo kurs wymiany na PP się nie opłaca.

Edytowane przez Jaszczurr

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam.

Przymierzam się do zakupu telefonu na GearBest i cały czas zastanawiam się jak to jest z tą płatnością. Wy tutaj wspominacie o płatności PayPal + Revolut. Czytając wypowiedź kolegi @Jaszczurr mniej więcej zrozumiałem o co chodzi. Ale zastanawia mnie kilka rzeczy A mianowicie. 

Czy muszę mieć te dwa konta PayPal + Revolut żeby móc zapłacić za towar ? Czy wystarczy mi tylko jedno z nich 

Wiem ze płacąc przez PayPal jestem w pewnym stopniu chroniony podczas transakcji. Jak jest w przypadku Revolut ?

Żeby zasilić konto PayPal lub Revolut to mogę zrobić normalny przelew bankowy czy tylko karta debetowa? 

Jak wygląda już sama tranzakcja za zakup towaru. GearBest podaje nuner konta i ja przelewem pieniądze z konta PayPal lub Revolut ? 

Proszę o pomoc w wyjaśnieniu i przede wszystkim o wyrozumiałość. Nigdy wcześniej nie korzystałem z tego typu transakcji 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

Załóż konto PayPal to będziesz wiedział jak wygląda płatność - po prostu w Sklepie wybierasz PP i cię przekierowuje do logowania.

Nie ma potrzeby Revolut - PP można zasilić albo powiązać polską kartę. Druga opcja jest lepsza - masz wybór przeliczania waluty przez PP lub Bank(przy każdej transakcji). Koszt operacji PP pokrywa oczywiście sklep(chyba, że zrzuca na kupującego - zawsze jest info).

Ja zazwyczaj płacę kartą banku na Gearbest, czasem jak mi coś wpłynie na PP to wtedy za jego pomocą.

Co chcesz kupić? - zmieniły się oznaczenia magazynów - Polska to fast 99 jeśli się nie mylę.

Jak dotąd zawsze najkorzystniejszy przelicznik oferował mi mój bank. 

Revolut jest owszem świetną opcją - o ile masz jego fizyczną kartę i podróżujesz. Do zakupów moim zdaniem nie warto.

@up

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi